Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bağımsızlığını ilan eden son devlet azınlıklara ümit veriyor

benhakimimmasumbey

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

öldürdükleri 35-40 bin insanın hepsi üzerine kurulu
bu sayının büyük çoğunluğu sivil veya sivil olmayan kürt, faili meçhuller, öldürülüp kuyuya atılan sağa sola gömülenler falan dahil değil. çok zeki olmayabilirsin ama google kullanabiliyorsun sanırım, ezbere konuşmadan aç bak.
Sosyal ağlarda paylaş

Türk Tarafı;
6,653 killed[27][28]
13,327 wounded[29]

Kürt Tarafı;
29,639 killed [30]
14,000 captured

Civilian Casualties:
5,687 killed (Turkish claim)[27]
18,000 killed (independent estimate)[32]
Additional 20,000 killed by unknown assailants[29]
Additional 18,000 executed (independent estimate)[33] 7,620 wounded (Turkish claim)[29]
17,000 missing[34][35]
3,000,000+ displaced
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Madem kundakta bebek öldüre öldüre bi hal oldu bu adamlar, neden bebeklerini öldürdükleri yüzbinlerce insanı meydanlarda topluyorlar?

Umurlarında değil çünkü. PKK köy basıp silah zoruyla yardım toplarken o şehirde mitinge katılanların umrunda değil. pkk kendine yardım etmiyor diye adma öldürürken de değil, nasıl türk halkı devlet gidip adam öldürdüğünde umrunda olmuyorsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

O şehirlerdeki Kürtler nereden geldi peki? Devletin zorla köyünü boşalttığı 3 milyon insanın devamı olabilirler mi mesela?

nüfusun yaklaşık 55M oldugu zamanlarda doğuda göç ettirilen köylü sayısının 3M olabileceğine inanıyor musun gerçekten?
Sosyal ağlarda paylaş

öyle adım adım gidiyorki bu olay...

pkk yakında mağdur olarak anılacak herhalde bu gidişle.

bağımsızlık konusunda kuzey ırak örneği üzerinden gidersek; kuzey ırak şu anda ırak ülkesinin en yaşanabilir ve refahlı yeri. pasaportlarada kürdistan damgası basıyorlar..

açlıktan kırılırlar, mağarada yaşarlar diyen arkadaşların bundan zerre haberi yok sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Nigger_of_the_sand said:

O şehirlerdeki Kürtler nereden geldi peki? Devletin zorla köyünü boşalttığı 3 milyon insanın devamı olabilirler mi mesela?

nüfusun yaklaşık 55M oldugu zamanlarda doğuda göç ettirilen köylü sayısının 3M olabileceğine inanıyor musun gerçekten?

İnsanları sayabilmek için sokağa çıkmamalarının söylendiği bir zamanda bütün köylülerin sayılabileceğini düşünüyor musun gerçekten?
Sosyal ağlarda paylaş

valla şu kadarını söyliyeyim batıda yaşıyan hiçbir kürt geriye dönmek istemez. rahatları yerinde buralarda. turizm yerlerinin ağzına ettiler zaten. 70lik ingiliz ninelerin yanlarında birer tane oluyor her zaman. sonra kadının parasını alıp ortada bırakıyor. kim yaptı diyince de ''Türkler yaptı'' oluyor. öyle zamanlarda kimlik problemi yaşamıyorlar da şimdi mi yaşıyorlar. hadi canım sizde...
Sosyal ağlarda paylaş

sipeys sadece bos lafsin ya,

olen herkes insan. ok onu biliyoruz. e sonuc? bi yere baglanmadi yine laf.

olen herkes hayvan dedik sanki biz. sadece turkler degil, kurtler de olunce kurt milliyetciligi adi altinda terorizm yapan orgut masum mu oluyo? bagimsizlik pesinde kosan ozgurluk savascisina mi donusuyolar?

yok.

anca unide kiz tavlama laflari sallayin. OLEN HERKES INSAN! ANLAMIYOR MUSUNUZ!
Sosyal ağlarda paylaş

Valla kız tavlamaktan ziyade yaşamak isterken öldürülen herkes için üzülüyorum. İnsan olduğum için özür dilerim. Zannedersem seni de evine giderken kafana sıkıp kuyuya atsalar, üzerine beton dökeseler hoşuna gitmezdi.

Misal yani, iki tarafta da katiller var, hepsine tepkim, pkk masum kaka TSK demiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Koyun gibi her yazılana inanırsanız milleti de sizi gerizekalı yerine koyup götünden sayı sıkmaya devam eder kardeş aynen devam. 3 milyon kişi göç etmiş bak sen. karşı argüman: nası sayacaklar lool

Televizyonlarımızda gazetelerimizde 30 yıldır bizim devletin Kürtlere yaptığı zulümler gösteriliyor çünkü di mi? Resmi ideolojinin bütün argümanlarını sayıp da marjinal insanları mainstream olmakla itham etmek süpermiş.

Hayır sen çok eminsin ya nüfusun 55 milyon olduğundan, içinden 3 milyon kişinin çıkamayacağından. Hadi benim baktığım kaynaklar yanlış, içişleri bakanlığının sayısı doğru olsun, yerinden edilen sayısı 350.000 olsun. Az mı 350.000?

Bugün şehirlerdeki Kürt nüfusunun çoğu köy kökenli değilmiş gibi, meydanlara köyden adam gitmiyormuş gibi, oluşturduğun köylü Kürtlerin öldürülürken onları umursamayan elinde viskili şehir Kürtleri tablosu inandırıcı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ülkede Türk harici sadece kürtler mi yaşıyor? Ne hakla bu ülkede hak talep ediyorlar edemezler.Buna karşı direniş gösterip ölüyorlarsada gebersinler gram dert edilmez.Vatansever amerikalı rolu sökmez Türkiyede.

http://www.youtube.com/watch?v=DmGHl53h2Pk

cCc
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...