Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

C++ anlatımı pdf

buraksk

Öne çıkan mesajlar

Bu arada soruya yanıt vermemişim. C ile başlayıp C++'a devam etmeni öneririm. ilk verilen yanıttaki pointer mantığını iyi oturtman gerekir. Şöyle bir kitap var: Deitel - C How to Program
Biz okulda(TOBB ETÜ) C/C++ dersi alırken bunu kullandık ve ben oldukça faydalı buldum. Önce C'yi ayrıntılı ele aldıktan sonra C++'a giriş yapıyor. Zaten giriş yapması yeterli olur, oradan sonrası senin çalışmana bağlı...
Sosyal ağlarda paylaş

The C++ Programming Language (Bjarne Stroustrup)

bence programlama dünyasına gireceksen ingilizceni de geliştir. temel kaynakları türkçe bulursun her zaman ama yaptığın şeyler spesifikleşmeye başladıkça (mesela oyun motoru sallıyorum) güncel kaynakları türkçe bulamazsın
Sosyal ağlarda paylaş

müthiş bir kafa doğrusu, jspy konferansı oldu geçen, gittim adamın biri konferans veriyodu sırf o pythonu övmek için java, php, perl, asp dillerine dark past dedi, ordaki ortam da hep özgür yazılımcı mutlaka bir şeye sıkı sıkı fanboy olmuş tipler baya bi dalga geçti bu dillerden herhangi birini kullananlarla falan. çok değişik ortamlar kafa atasım geldi birkaç kişiye
Sosyal ağlarda paylaş

yabancı bi elemandı unuttum valla. bir cümlesinde ikiden fazla open source diyen bir insandan kesinlikle elle tutulur bir proje çıkmıyor ben bunu anladım. herifler teoride yaşıyor sürekli bu da yetmiyor başka dillere küfür edip kullananları aşağılıyor adamlar. bi dile nasıl fanboy olabilir bir insan aklım almıyor
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

C++ ogrenmek istiyosa, C++ ogrensin, baska seyler neden oneriyosunuz.

Eger spesifik bir amac icin ogrenmiyorsa gerek yok cunku. Kotu dizayn edilmis, mecbur kalinmasa kullanilmayacak bir dil C++. Yeni standart ile adam etmisler sanirim biraz.

Dedik zaten embedded/oyun isleri yapmayacaksan ogrenme diye. Onlari yapcaksa gitsin. Ama ne yapacagini bilmeyen "hadi simdi de c++ ogrenim diyen" birisiyse ogrenmesin, yanlis olur.

En dogruyu bilmekle falan alakasi yok yani bunun. Attigi adim yanlis olmasin diye bastan uyariyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...