Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Almanca bilen?

liberal

Öne çıkan mesajlar

4 satırlık bi yazıyı türkçeye çevirmek icin yardım lazım. Google translate manasız çeviriyor.

Amazon Almanya'ya bi ürünle ilgili ingilizce mesaj atmıştım ama ilk defa geri dönüş yapan kişi direkt almanca yazdı cevabı, ingilizce sorduğum soruma lol

anlayan bi mesaj kutusunu titretsin.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

liberal said:

ingilizce mesaj atmıştım ama ilk defa geri dönüş yapan kişi direkt almanca yazdı cevabı

Hastayim Almanlarin su hiyarligina.

abi yani bu ilk mesajım da değil. Amazon'dan 10 kere, 5-6 farklı kişiyle muhatap olmuşumdur. Ulaştığım yol da direkt email falan atma da değil hani, Amazon Almanya'nın international customers için açtığı sayfaya mesaj atıyorum eleman almanca dönüyor ehueh.

Bone'u hatırladım bi anda ehueh, neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada şunu söylemek istiyorum.
"iddia ediyorum" ki bu forumda "en iyi" almanca okuyabilen kişiyim (elbette almanca dilinde okuyanları veya tercümanları hariç tutuyoruz, onlar direk eğitimini alıyor ve işini yapıyor)
benim için almanca bir cümle okumakla türkçe bir cümle okumak arasında fark yok.
örneğin chrome gibi, opera gibi, firefox gibi türkçe desteği olan programları bazen almanca, bazen türkçe kullanıyorum, programın default ayarını değiştirmediğim zaman hangi dili kullanıyor olduğumu farketmeyebiliyorum, o denli almanca alışık birisiyim.
Sosyal ağlarda paylaş

cempostaci said:

bu arada şunu söylemek istiyorum.
"iddia ediyorum" ki bu forumda "en iyi" almanca okuyabilen kişiyim (elbette almanca dilinde okuyanları veya tercümanları hariç tutuyoruz, onlar direk eğitimini alıyor ve işini yapıyor)
benim için almanca bir cümle okumakla türkçe bir cümle okumak arasında fark yok.
örneğin chrome gibi, opera gibi, firefox gibi türkçe desteği olan programları bazen almanca, bazen türkçe kullanıyorum, programın default ayarını değiştirmediğim zaman hangi dili kullanıyor olduğumu farketmeyebiliyorum, o denli almanca alışık birisiyim.

aksanimla döver dil bilgim ile ciner atarim seni. kendine gel.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...