Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Size kendoyu tanıtmak istiyorum(kılıç sanatı)

Umuruk

Öne çıkan mesajlar

Müsabakaları var yahu olmaz mı hatta en keyifli kısmı da orası fakat doğru diyorsun.Temeli zaten samurayları ve onların kılıç tekniklerini konu aldığı için rakibe giden ek kısa yoldan onu kesmeyi hedefliyor.Yanlış olabilir fakat bildiğim kadarıyla en son çelme takma gibi şeyler kendodan çıkartılıyor epey uzun süre önce

Şu ana kadar bir tane sakatlık yaşanmış(Türkiye).İlk yıllarında iki acemi çalışırken shinai ağzından girmiş sanırım nasıl becermişler bilmiyorum fakat üzerinden 12 sene geçmiş.O göz yerine boğaz olabilir mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Umuruk said:

Olimpiyatlarda kendonun olmamasının temel sebebi içinde ki ruhu yok etmemek.İnsanların hırsına yenilip felsefenin yok olmaması için.Bir dojoya gidip izlersen temel bir düzenin, saygının ve nezaketin hat safhada olduğunu görebilirsin.En basitinden şöyle bir deyim vardır.Kendo nezaketle başlar ve nezaketle biter fakat gene yanlış anlama sen ben olimpiyatlarda olmamasının sebebini anlatıyorum.Gene kıyaslama falan yok

abi olimpiyatlarda yok çünkü yeterince izleyicisi yok, popüler değil ve skorlama sistemi hakemleri olan sporları genel olarak sevilmiyor olimpiyatlarda.

ribbon dancing gibi gerizekalı şeyler niye var onu bilmiyorum, kızlar da olimpiyatlara gelsin diye herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

ribbon dancing gibi gerizekalı şeyler niye var onu bilmiyorum, kızlar da olimpiyatlara gelsin diye herhalde.

imaj için, iki önceki neslin aklındaki olimpiyat imajı izbandut gibi hormon baslmıs kadınların gülle atması üzerinede ondan.

heryerde doping skandalları ucusurken, bakın sadace öküzlük deil estetikte var!!!! falan demek için işte.
Sosyal ağlarda paylaş

O olay şöyle zaten do adını taşıyan tüm sanatlar budoyu konu alıyor.Savaş sanatları yani çoğunun modern dünyada barınabilmesi için bazı şeyleri kırpılmıştır diye düşünüyorum çünkü bir çoğunun tarihçesi epey eskiye dayanıyor.Kendo ve iaido kadar olmasa da ^^ Yani adam öldürmek için saldırmayı öğrenmiyoruz ki bu arada olimpiyatlarda olmamasının sebebi o değil fakat o konuya daha fazla girmek istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse abi böyle bir konu açıldı.Burada bırakıyorum.Hani olur da düşünen başlamak isteyen varsa özel mesaj atıp bilgi alabilir.Bilgi dahilim de olan her şeyi anlatabilirim.Konunun geri kalanında siz geyik yapabilirsiniz ben çekildim ^^ Uzun süre üst sıralarda da kalır gören görür zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmem sen googlede arayıp bulabilirsin.Başlamak isteyenlere hitap ettim ki "sana mı kaldı kendoyu tanıtmak" gibi saygısız bir ifadeden sonra takmıyorum.Ardından tekrar gereksiz bir şeyler yazıyorsun.Niye kıralım gece gece bir birimizi onu çözemedim.Boş ver ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

aquila said:

Cuce said:

hadı felsefe falan diyip yiyoruzda ayıp olmasın diye, ama kağıttan duvari, kumastan zırh yapmıs milletin savas sanatını cok ciddiye almaya gerek yok.

iste o kadar tassakli adamlar.

demekki kumastan zırh kesicek kadar bilem teknikleri yokmus

sopayi agzina vurdumu yaparsin onun hesabini.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...