Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

nisan askerlik

bck

Öne çıkan mesajlar

askerliği izmir bornova da yaptım.(topçu tugayı337.kd) baya sorunlu tipler bizdeydi jiletçisin den,hertürlü uyuşturucu müptelasından,pkk nın almanya uyuşturucu trafiğin de olan (yaşdan dolayı islah evine falan girmiş zamanında tam hatırlamıyorum) nekadar sorunlu tip ararsan vardı..
en güzeli top atışlarıydı nasıl ayarlayıp attıysam takdir verdiler 2 kere asdsada.şırnakda olsaydım hergün atacaktım böyle tiplerlede uğraşmayacaktım..
Sosyal ağlarda paylaş

ahanda benim konu:

Ey nisan ayında gidecek benim muhtemel KOMUTANLARIM,veya torunlarım!
(Komutanlarım diyorum çünkü makine elektrik elektronik bilgisayar ve hede hödö mühendislerin bence %100'ü aztek olucak ve seneye evine dönebilecek.)

Daha dün 349 Aztekler geldi birliğimize biz 60 sayarken adamlar usta birliğine daha yeni geldiler yani sizi çok zorlu bir 3 ay eğitim süreci bekliyor.
Yani zorlu dediğim düşünsene sizin yapacağınız acemi eğitiminden sonra biz çoktan askerliğin çoğu şeyinden düşmüş oluyoruz. (ZAA XD) ( Ş=ATARSA 59 )

Sizler 12 Nisan Cuma günü bot bağladığınızda acemiliğinizi çok çok büyük ihtimal 14 gün yapıcaksınız. (21 veya 28 olması pek muhtemel değil biz 349 KD'ler 16 gün yaptık)
Cuma günü yani 12 + 14 = 28 Nisan'da acemilikten çıkıp 3 günlük izninizle beraber yeni yerinize postalanmak üzere izninizi alıcaksınız.

5000 tane aceminin 4000'inin kıbrısa postalandığı manisada acemilik yapmanız kuvvetle muhtemel (kısa dönem olursanız)

Manisa sizin için cennet gibi olucak oradaki arkadaşlarınızı muhtemelen bir daha göremiceksiniz kıbrısa gelirseniz :D

Kıbrısa düşecekler için biraz anlatayım.

Çok sıkıntılı bir yer ama tamamen şansınıza bağlı yapacağınız herşey.

Denetleme görmemeniz en büyük avantajınız.

Ağustos ayında gidecekler denetleme görür en azından.

Siz geldiğinizde eğitim sezonu kapanıcak ve spor sezonu açılacak.

Şınav barfiks mekik kısa dönem uzun dönem ayırt etmeden yaptırılıyor hiç öyle aga biz yapmayız diye düşünmeyin.

Kesinlikle gece işi yapmaya çalışın,kesinlikle!

Amm ( ani müdahale mangası (nizamiye girişinde ki askerler) ), gece silahçısı, gece koğuşçusu vs vs olmaya çalışın.

Çoğunuz zaten sabahlayan adamlarsınız koymaz size, gündüz herşeyden muaf olur yatar uyursunuz.

Yazıcı olun!

S1-(S2-S3)-S4- Bölük yazıcılığı.

Bunlardan birisi olun zorluk sıralaması sizin iş yapmayı sevmenizle doğru orantılı olarak şöyle sıralanır :

S1>Bölük>S4>S2-S3

Ben S3 yazıcısıyım taburumda ki en rütbeli 2.adamının yanındayım, sahip olduğum daşşaan haddi hesabı yok.

Tabur komutanının çaycısı olun! ( benden daşşaklı tek adam )

Gece santralcisi olun! ya da gündüz. MEBS takımına girin ( muhabere takımı ya telefon bakarsınız ya da telsiz çevrimi)

Kısa dönemler olarak yerleştiğiniz yerde sizi teker teker bir işe verdiklerinde en sona kalmayın yoksa her işi yaparsınız.

Uzun dönemlerle enseye şaplak olmayın gerek yok çocuk hepsi.

bitmeyecek diye düşünmeyin bitiyor. (yok lan nereye bitiyor 60 gün daha var)

yanınıza alacağınız şeyler genellikle kış ortamları için.
gidipte kalın çorap almayın.

Askeriye sizin için gerekli çoğu şeyi veriyor acemiliğe 1 bavulla gitmeyin ilk gün kafaya sıkarsınız. Usta birliğinize bavulla gidersiniz.

Soracağınız sorular varsa siz teslim olmadan bir sonra ki çarşılarımda cevaplarım.

GELİN TORUNLAR GELİN.

KKTC/AKDOĞAN TANK TABURUNDAN selamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

EN ÖNEMLİ ŞEYİ UNUTTUM.

Kafanızı kırsanız sizi ameliyat etmiyorlar.

KD arkadaşın dizi döndü bugün 2. kez gataya sevk ediliyor adam.
Sen kısa dönemsin ameliyat olmazsın dediler kız vermediler adama, herif yürüyemediği halde askerlik yapıyor hala.

Yok hava değişimi alırım yok ot bok çoğu yalan.

Ha forumda redogski var adam ilk gittiği gün 30 günlük hava değişimi aldı o ayrı sdfsdg.
Sosyal ağlarda paylaş

incdarkness said:

belki nefes yetersizligi falan

Ciddi astım hastası olanlar anca askere başladıkıtan sonra spor vb. aktivitelerden muaf raporu alırlar onun dışında gene aynı şekilde askerliğini yaparsın. Tabi astım problemi olduğunu söyleyenlerin sadece %10 kadarı bu raporu alırlar çünkü sadece %10'u kadarının gerçekten hastalığı vardır :D
Sosyal ağlarda paylaş

Komm said:

incdarkness said:

belki nefes yetersizligi falan

Ciddi astım hastası olanlar anca askere başladıkıtan sonra spor vb. aktivitelerden muaf raporu alırlar onun dışında gene aynı şekilde askerliğini yaparsın. Tabi astım problemi olduğunu söyleyenlerin sadece %10 kadarı bu raporu alırlar çünkü sadece %10'u kadarının gerçekten hastalığı vardır :D

abi spor falan olur bana pek koymaz aslinda tek sorun komutandan yiycegim azar falan filan
hani kafaya takmasindan korkuyorum
7-8 saat spor olsun nefes yetmez malum cigerler gg :( ama olsun astim ilaci ile falan acarim ben cigerleri
bide asil korkum ise beni savasa gondermeleri lan banane abi olmek istemiyorum ben daha cok gencim sdf
boy kilodan zaten direk gg olurum
peki bisey dicem askerden muaf raporu aldim atiyorum nefes probleminden sonra gidip derece falan yaparsam herhangi bi dalda geri gel lan muaftin ama iyisin sen artik asker olabilirsi falan dermiler?
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
salı günü sınava giricemde 1 2 sorum var.

1. sınav ne sınavı? ne sorucak bu adamlar? basit matematik, mantık soruları falan mı?
2. bana sınav saati falan gibi bişi söylemediler. yarın aricam ztn şubeyide saat kaçta gitmem lazım?
3. sınavda iyi yada kötü yapmanın ne gibi bi etkisi oluyo?
Sosyal ağlarda paylaş

1. basit mantık soruları soruyolar. teyzenin kuzeni amcansa yengenin adı ne gibi.

2. ne kadar erken gidersen okadar erken cıkarsın, millet geceden gelip liste oluşturuluyor o listeye adını yazdırıyorsun sırayla sınava giriyosun.

3. bu konu hakkında çeşitli söylentiler var ama, yapabildigini yap.
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:

Kesinlikle gece işi yapmaya çalışın,kesinlikle!

Amm ( ani müdahale mangası (nizamiye girişinde ki askerler) ), gece silahçısı, gece koğuşçusu vs vs olmaya çalışın.

Çoğunuz zaten sabahlayan adamlarsınız koymaz size, gündüz herşeyden muaf olur yatar uyursunuz.

Başındaki komutanlara göre değişiyor o. 341 KD, ağustos döneminde Kıbrıs'taydım. Gece görevlilerini (koğuşçu, nizamiyeci vs.) sabah pentatlona sokup üstüne el bombası attırıp öyle gönderiyorlardı yatmaya. Tabi tank taburunu bilmem piyadeydim ben ve denetlemelere hazırlanıyorduk onun da etkisi vardır.

Ha nisan döneminde kıbrısta sadece ot yolarsınız, spor eğitim falan pek olmaz. Sıcak ve susuzluk çekersiniz sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:

Sizler 12 Nisan Cuma günü bot bağladığınızda acemiliğinizi çok çok büyük ihtimal 14 gün yapıcaksınız. (21 veya 28 olması pek muhtemel değil biz 349 KD'ler 16 gün yaptık)

küçük bi ekleme yapıyım. Bu acemilik süresi Kara,Deniz,Hava kuvvetlerine göre değişmekte. En az karacılar acemilik yapıyor 14 gün ile, sonra denizciler 21, sonra havacılar 28 gün. Ben ağustos'da gitmiştim, acemilikte ramazan bayramı denk geldi normalden 4 gün daha fazla acemilik yapmıştık. Hatta aralık kd. havacılarda acemiliklerinde kızamık olmuştu bi kaç kişi 2 hafta karantinaya almışlardı koca eğitim alayını :D Arkadaşımın ikizi 2 hafta fazla yapmıştı acemiliği

Kısa dönem denizciler İskenderun'a gidiyo. Deniz Kuvvetleri için söylersem İskenderun'da acemiliği bitirdiğiniz zaman askerliğiniz bitmiştir. Çoğu yerde sadece nöbet tutarsınız gelir yatarsınız sonra. Denetleme vs. görmeyeceksiniz. Dz. Kuvvetleri Pendik Tersanesi'ne(İstanbul Tersanesi Komutanlığı) çıkan olursa özel msj atsın yardımcı olurum :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...