Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Combo Sanatı Dersleri

devhochi

Öne çıkan mesajlar

Dikkat etti iseniz bazı kişiler size combo saydırmakta becerilidirler. Peki bu el becerisi gerektiren işler nasıl yapılır...?

Altın Kural : Asla mame oynarken çay içme.İçecek içme hatta. Bir saniye bile ara verme.Konsantre ol.

Eğer bu altın kuralı uygularsanız diğerlerini rahat kullanacaksınız...

Önce tek oyun için combo yöntemi...

Kural 1 : Combo'ları Öğrenin

Arkadaşlar aracılığıyla veya internet aracılığıyla uzmanlaşacağnız oyunun kombolarını öğrenin.Öğrendiğiniz komboları training'lerde deneyin. Alıştırma yapa yapa normal tekme ve yumruk gibi hareketleri nasıl rahat yapıyorsanız kombolarda öyle olmalı.

Kural 2 : Uzmanlaşın

Rahat kullandığınız komboları arkadaşlarınız üzerinde deneyin. ( çocuklar bunu sakın evde denemeyin :D :D :D ) Combolardan sıyrılan arkadaşlarınız onlar sıyrılamayana kadar kombolarınızı saydırın. Asla ama asla tek kombo bağımlısı olmayın. Farklı durumlar için kendinizi hazırlayın...

Kural 3 : Ölene Kadar !

Dövdüğünüz kişiyi sıkıştırınca ölene kadar bırakmayın. Elleriniz yorulsa bile çeşitli kombolarla perfect'e gidin. Her zaman perfect'ler çok puan demektir.

Kural 4 : Eşit Kapışın

Kombo bilmeyenleri dövmek kolay gelmeye başladıysa kendi seviyenizdeki birileriyle uğraşın . Bol bol onunla antreman yapın. İnanın training'lerden daha etkili olacaktır. Karşılıkla komboları saptayacak . Kombolara da karşılık vermeyi öğreneceksiniz.

Son Kural : Tek Çözüm Combo Değil

Karşınızdakine sadece kombo saydırmayın. Yeri geldiğinde kullanın sadece. Normal dövüşlerde tekme ve yumruğu kullanmanız yeterli olacaktır. Durmadan kombo yaparsanız ve düşmanınız benim gibiyse 30 saniyeye kalmaz round'u kaybedersiniz...Komboları sadece yerinde kullanın.

Bunları uygularsanız dövemeyeceğiniz adam yok diyorum. Ben de bu reçeteye uydum ve şu an dövemediğim adam yok diyemem ama ( bu iş dediğim gibi biraz da el becerisi , bilgisayar ile bolca haşır neşir olmak gerek ) birçok adamı rahatlıkla döverim.

Biraz önce tek oyunluk sistemi anlatmıştım. Eğer bunda başarılı iseniz bu ikinci teknik olan MultiFighters tekniğine geçebilirsiniz...( teknik benden )

Aşama 1 : Hazırlanın

Önce uzmanlaştığınız oyunun kombolarını bir kağıda yazın. Elinize yine kağıt kalem alıp oynamak istediğiniz diğer oyunları yazın. Her oyunu birer defa oynayın.

Aşama 2 : Bilgi Toplayın

Oynadığınız oyunların kombo işleyişi hakkında yeterli bilgiye sahip olun. Comboları ezberlemenize gerek yok sadece işleyişini bir kağıda yazın yeter. İşleşine göre sallama kombo yapacağız çünkü .

Evet. Aşamalar bitti şimdi işimize başlayalım.

Adım 1 : Combo Mantığı

Oynadığınız oyunun combo mantığını anlamanız çok önemlidir...
Örn:
( z = 1 , x = 2 , c = 3 , v = 4 ) ( 1 = sağ , 2 = sol , 3 = yukarı , 4 = aşağı )
combolar
z+x+c+x+v+c
x+x+c

türünde ise bu mantık genelde komboların hızlı olarak dövüş tuşlarına basılma mantığıdır.
(13 = sağ yukarı gibi... )
combolar eğer ;
24+13+x+1x+c

gibi ise yönsel kombolar vardır ve mantık zordur. Kombolar ezberlenmelidir...

Eğer kombolar ;
14+x
türündeyse combo mantığı Mortal türündedir. Her karekterde neredeyse aynıdır.

İşte bu mantıklardan yola çıkmanız lazım...

Adım 2 : Geliştirin

Yeni öğrendiğiniz comboları ve denemekten çekinmeyerek bulduğunuz komboları bol bol adamlar üzerinde deneyin. Eğer kafadan atarak galip gelemeyecekseniz zorlamayın. Bu mantığı çözemediğiniz anlamına gelir...Bildiğiniz kombolar ile oyunu geçiştirin ama boş vakitlerinizde sadece mantığa çalışın...

Son Adım : DÖVÜN !

Mantığı kavradı iseniz ve attığınız her combo tutmaktaysa karşınızdakini tüm hırsınızla dövün !

İşte böyle...Gerisi size kalmış...[signature][hline]---Always i choosen , deadly choices---
Sosyal ağlarda paylaş

Bab. bu işi böle anlatmak için canım çıktı.Benim kafadan olman beni sevindirdi.Helal olsun.Yıllardır biton adam karman çorman tuşlara basar şansına combo yaparlardı.Zamanla dövdüm hepsini ama bu arkadaşlara da acıdım.Benim kafamdan olman beni sevindirdi.[signature][hline]---Always i choosen , deadly choices---
Sosyal ağlarda paylaş

Abi yaw bu cok saçma

horace i hayatımda ilk defa pataklamışım Garouda :D bunu lagli ortamda yaptık birde :D tuşa basıoz 1 sn sonra adamın kafa basıyor hehe o derecede o zaman ne yapacan kombo fln? boş cok zor kombo :D[signature][hline]-hebele hebe hebe?
hebee bebehebehebe..
hebe be be?
-bee beee behebehebee.
hee hassie
Sosyal ağlarda paylaş

Benim yazdığım komboları deniorsan yannış yapıorsun çnkü örnek hepsi... :D
Bu arada en kolay kombolar mk ve x-men2ma 'da var en zorları ise marvel vs. capcom , sd gibi oyunlarda...

En basitinden x-men ma 2 'De storm'un yıldırım topu atmasını isterseniz :aşağı+geri+üçgen
combolar hep böyle yani. Bu işin de bir mantığı var elbet. Bu verdiğim kombo oyunda 3-4 kişi için daha geçerli.[signature][hline]---Always i choosen , deadly choices---
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
...kul oldun, köle oldun,
kurşun geçirmez cam oldun
cin oldun adam çarptın
cellat oldun kelle uçurdun
bütün dünya izler durur...

size cambazdan bu sözleri armağan ediyorum. kapış kapış , alın bakalım :D[signature][hline]Tezahüratlar by 8/D
Müslüm baba sen bizi diskoya götür
-La hede hödö degetin...
Müslüm beeeey !
-ben bey değilim
not : Müslüm babamız okulumuzun saygıdeğer hademesidir...
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...