Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avea "Bas-Konuş" Reklamı

Jhengie

Öne çıkan mesajlar

said:
jjackal, 07 Kasım 2004 01:55 tarihinde demiş ki:
ii güsel çıkarmışta bas konuşu...(!) avea daha telefonlar arası görüşmeyi sağlayamio baskonuşu nası sağlayacak çok merak ediyorum

yoo ben aramada bi sorun yaşamadım[signature][hline]Sen ne için hazırsan oda senin için hazırdır....
Me
Sosyal ağlarda paylaş

ya tam bilmiyorum ama reklamda bas konuş u kullanmamışlar bence.konuşmalar:
_bas konuş çıktı
-ama avea dan çıktı
sonra noluyor
-aveadan çıktı
-aveadan çıktı
sırayla telefonlardan geliyo desek cümlenin başındaki -ama- nereye gitti.belkide teknik eleman işten kovulmak için tekrar tekrar sölüyodur kim bilir.bence avea nın elinde patlar bu bas konuşama
Sosyal ağlarda paylaş

konuşbama da baya bi soru war benim ew arkadaşım da war avea konuşacağı kişişye sesi gitmio bi kaç kere aradıktan sonra konuşa biliyo geçenlerdede ben arama yaptım aynı numarayı üç kez aradım birincide ses gitmedi ikincide yanlış aradınız dedi(aradıım numara aynı başka bi yer çıktı) üçde anca konuşabildim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
jjackal, 07 Kasım 2004 01:55 tarihinde demiş ki:
ii güsel çıkarmışta bas konuşu...(!) avea daha telefonlar arası görüşmeyi sağlayamio baskonuşu nası sağlayacak çok merak ediyorum

bende henüz bir problem yaşamadım...[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Ne kadar gereksiz bir olay :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
onlyreal, 07 Kasım 2004 02:41 tarihinde demiş ki:
kimsenin hic bir isine yaramiycak bir teknoliye ne bu kadar reklam allah akil fikir versin.

henüz yaramayabilir ama çok işe yarayacak bir teknoloji olduğunu Bas-Konuş destekli telefonlar yayıldığı zaman göreceksin bence...[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gabe_Logan, 07 Kasım 2004 19:03 tarihinde demiş ki:
turkcell alelacele çektiği reklamından bazı replikleri çıkarmış. mesela cello "oğlun cello bas-konuşu sunar, tamam" diyor sadece. hani eskiden olan "belki biraz dalgacıyız ama, tamam" kısmını söylemiyor :D..

daglacı oldukları belliydi zati :-p[signature][hline] Everything is clearer now.
Life is just a dream you know,
That's never ending
I'm ascending...
Cowboy Bebop - Blue
Sosyal ağlarda paylaş

avea direk dalga amaçlı ve *bence* saygısızca bir reklam yapmış. fakat araştıranınız var mı bilmiyorum ama şuanda avea'da bas-konuş kullanılabilir durumda değil. sitede nasıl kullanılır, nedir, ne değildir herşeyi yazmışlar ama kullanmak için gerekli işlemler yapılamıyor. (müşteri hizmetlerini arayıp fazla peşine düşmedim ama siteden anlaşıldığı kadarıyla kullanılabilir halde değil)
turkcell'de geç kalmadı beklettikleri bas-konuşu çıkarttılar. şubat ayına kadar ücretsiz. ve uyumlu telefonlarla gayet başarılı bir şekilde çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ne ise yariyacagini anlatirmisin bana???
sence gprs uzerinden telsiz konusmasi yapmanin ne gibi bir kari var?

karsi tarafi ariyamiyorsun karsi tarafin senle beraber baglanmasi lazim sisteme. ses kalitesi dusuk cunku gsm fazlasini destekleiyor.

hmms daha ne soylesem acaba bombos ise yaramaz birsey kisacasi.

said:
asinanyavuz, 07 Kasım 2004 13:43 tarihinde demiş ki:
said:
onlyreal, 07 Kasım 2004 02:41 tarihinde demiş ki:
kimsenin hic bir isine yaramiycak bir teknoliye ne bu kadar reklam allah akil fikir versin.

henüz yaramayabilir ama çok işe yarayacak bir teknoloji olduğunu Bas-Konuş destekli telefonlar yayıldığı zaman göreceksin bence...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
cemad, 07 Kasım 2004 14:13 tarihinde demiş ki:
çok saygısızca bir reklam bence

Tüm reklamlarında arkaya koydukları üç adamla (Turkcell, aria, aycell) diğer GSM operatörleri ile dalga geçerlerken hiç ayıp olmuyor muydu? Turkcell kaşındı avea kaşıdı... olay budur.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
onlyreal, 07 Kasım 2004 23:52 tarihinde demiş ki:
ne ise yariyacagini anlatirmisin bana???
sence gprs uzerinden telsiz konusmasi yapmanin ne gibi bir kari var?

karsi tarafi ariyamiyorsun karsi tarafin senle beraber baglanmasi lazim sisteme. ses kalitesi dusuk cunku gsm fazlasini destekleiyor.

hmms daha ne soylesem acaba bombos ise yaramaz birsey kisacasi.

bir kere karsi taraf zaten sisteme bagli oluyor gprs acik oldugu surece de sisteme bagli sayilirsin zaten. Bir ikincisi bildigin gibi GPRS acik olunca ucret odemezsin sadece veri transferinde odersin. Telsizle karsilastiramazsin sen ankara dan istanbuldaki ekiple telsizle konusabilir misin? Hayir tabiki... Demek ki ise yarayacak. Zaten GPRS uzerinden konusmak daha ucuz. Ses kalitesi neden dusuk? Sana hesapli olsun diye ve GPRS hizi yetmio :) Yoksa sebekede bilir baba gibi ses datasi yollamayi :)

Her neyse benim sahsi kanaatim gayet ise yarar bir uygulama....[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fordcus, 07 Kasım 2004 18:55 tarihinde demiş ki:
Nasıl işe yarıyacak? İş yerleri için diyor adamlar.. Telsiz alır işyeri lazım olanlar için alla alla. Hem daha kullanışlı cep tele kıyasla. İlerde paralı olucak zaten.

telsiz in belirsi sinirlari var degil mi :)[signature][hline]Bilinçli INTERNET Kullanıcısı için ELELE!
Sosyal ağlarda paylaş

ah yavuz sana ne diyim bilip bilmeden konusuyorsun ama velakin ayip olmasin cevap vericem.

bak arkadasim o aleti ole gprs e bagli birakamazsin 2 saatte elinde pilsiz bir makine kalir.

Sonra ucuzluga gelince turkcell in corbus gibi hizmetleri var emin ol neredeyse bu gprs parasina geliyor.

Sonra cep telefonuna sesli msnden baska birsey degil bu ole butun gun gprs te kalalim yok ole birsey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...