Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hatay'da ki Suriye ile savaşa hayır Mitingi

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Şu an Ulusal Kanal'da canlı yayında...
Çok yoğun yağmur altında yapılıyor.
Mitingi yapanlar Hatay'ın kadınları. Yüzlercesi toplanmış. Tv insanlara mikrofon tutup röportajlar yapıyor ve bu sırada açık olarak görülüyor ki neredeyse tamamı Arapça konuşuyor ve anlıyor. Az önce bir teyzenin Arapça konuştuktan sonra "yaşasın Türkiye, yaşasın Atatürk" diyerek konuşmayı bitirmesi son derece anlamlıydı. Hemen hepsi geçim sıkıntısından şikayetçi ama hepsi ülkelerine bağlı. öyle dağa çıkma sebebi olarak işsizliği bahane eden tipler gibi değiller. bundan sözde demokrasi,hak,hukuk,özgürlük laflarını ağızlarından düşürmeyen tiplerin ders almayacağını bilirim de bu tiplerin söylemlerine hak verenlerin bir mesaj çıkartmalarını umuyorum.
Söz alanların hepsi sultanımız ile ilgili düşüncelerini söylüyorlar. izlemek lazım, işi olmayan, ulusal kanal bulunan insanların izlemesini öneriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

@fin...kürtlerden beter derken ne demek istediğini anlamadım. ben hiçbir yazımda kürtleri suçlamadım-suçlamam. kürtçülerledir derdim. tvdan gördüklerimi bire bir anlatıyorum, ne demek nasıl bu kadar kesin konuşuyorsun. edit:hatay geneli ile ilgili bir genellemem yok(aşağıda viktor'a yazdım, genelinin böyle olduğunu biliyorum ama onu yazmadım buraya,sadece gördüklerimi yazdım,ne eksik,ne fazla).
@viktor...sakin ol. insanlar yağmur altında toplanmış, savaşa hayır, türkiye-suriye kardeştir, yaşasın türkiye sloganları atıyorlar. bunda yanlış bir şey görmüyorum. hatayın tamamı böyledir de demiyorum (kişisel olarak hatayın genelinin böyle olduğunu da biliyorum,çok gittim geldim),yazımda böyle bir şey de yok. sakin...
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

o hatay'da arapça konuşan majority kürtlerden beter yalnız
TV'den gördüğünle nasıl bu kadar kesin konuşuyorsun anlamadım hala.

Mitingi düzenleyen İşçi Partisinin kadın kolları Öncü Kadın'dır.
İşçi Partisi de Türkiyenin bütünlüğünden yana yer alan tek Atatürkçü partidir.

Cahil Türk seni.
Sosyal ağlarda paylaş

CHP bölücünün yanında Atatürk düşmanı bir parti.
Laik Akp.

said:
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, "Seyit Rıza ve arkadaşlarının itibarlarının iadesini" öngören kanun teklifi hazırladı.

http://www.cnnturk.com/2012/turkiye/11/15/seyit.riza.ve.arkadaslari.icin.iade.i.itibar.teklifi/684719.0/index.html

said:
Kılıçdaroğlu: PKK silah bırakacaksa Oslo görüşmeleri sürmeli

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1100982
Sosyal ağlarda paylaş

sandalye said:

Fin said:

o hatay'da arapça konuşan majority kürtlerden beter yalnız
TV'den gördüğünle nasıl bu kadar kesin konuşuyorsun anlamadım hala.

Mitingi düzenleyen İşçi Partisinin kadın kolları Öncü Kadın'dır.
İşçi Partisi de Türkiyenin bütünlüğünden yana yer alan tek Atatürkçü partidir.

Cahil Türk seni.

Thank You Captain Capital
Sosyal ağlarda paylaş

"öyle dağa çıkma sebebi olarak işsizliği bahane eden tipler gibi değiller."

bunu demişsinde
dağa çıkma sebepleri işsizlik değil bildiğin o dağlarda türkiye'ye esrar ağı dağılıyor,hatay'dan gelen bi butthurt var zaten ama sorsan peace&harmony içinde yaşıyoruz derler,bu kadarda saf olmayın her atatürk heyo diyen ülkesini mi seviyor sanki
osmanlı zamanlarından beri baya kaypak bu araplar,suriye'de savaş var kaçıyoruz biz modunda geldiler iskenderun'a mesela sahilde 2k$lık 200-300 tane villa kiraladılar ben kasım gibi aleppo bide damascus'a gittim ne o chaos ortamı var nede bişey normal halk öyle 10 yıl önce nasıl yaşıyorsa gene öyleydi bi şekilde parası olanlarla it kopuk gelmiş kaçmış,savaşa hayır demelerinin tek nedenide chaos biterse bi şekilde ülkelerine geri döneceklerini sanıyorlar lol destekleyenlerde onları akrabaları falan bide gerçken pasifist troller var.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

"öyle dağa çıkma sebebi olarak işsizliği bahane eden tipler gibi değiller."

bunu demişsinde
dağa çıkma sebepleri işsizlik değil bildiğin o dağlarda türkiye'ye esrar ağı dağılıyor,hatay'dan gelen bi butthurt var zaten ama sorsan peace&harmony içinde yaşıyoruz derler,bu kadarda saf olmayın her atatürk heyo diyen ülkesini mi seviyor sanki
osmanlı zamanlarından beri baya kaypak bu araplar,suriye'de savaş var kaçıyoruz biz modunda geldiler iskenderun'a mesela sahilde 2k$lık 200-300 tane villa kiraladılar ben kasım gibi aleppo bide damascus'a gittim ne o chaos ortamı var nede bişey normal halk öyle 10 yıl önce nasıl yaşıyorsa gene öyleydi bi şekilde parası olanlarla it kopuk gelmiş kaçmış,savaşa hayır demelerinin tek nedenide chaos biterse bi şekilde ülkelerine geri döneceklerini sanıyorlar lol destekleyenlerde onları akrabaları falan bide gerçken pasifist troller var.

atatürkü sevmiyorum diyen adamın söylemine inanacağız da seviyorum diyen insana niye inanmayacağız? suçsuzum diyen insana suçsuzluğunu ispatla diyen ergenekon savcıları gibisin maşallah. suriyeye defalarca gittim. pek çok ülkede olduğu gibi burada da çok zengin olan bir zümre var ama çoğunluk fakir. sen 200-300 kişinin 2000 dolara villa kiralamasından 20 milyonluk suriye ile ilgili nasıl bir genelleme yapıyorsun? bunu yukarıdaki yazdıklarımdan farklı anlam çıkaran viktor kardeşin yorumlarsa mutlu olurum.

nasıl bir insansın sen yahu? savaşa hayır eylemi yapan insanları bile yerin dibine batırdın? sen ve senin gibi adamların kalbinde gerçekten sizin gib i düşünmeyen adamlara karşı en ufak bir empati, sevgi, hoşgörü yok mu? adamlar gül gibi geçinip giden bir halkken emperyalizmin uşağı olan fetocu amerikancı yönetimin de büyük desteği ile iç savaş yaşıyorlar. savaştan kaçıp ülkemize sığınan insanlarla ilgili şu yukarıda yazdıklarının insanlıkla nasıl bir ilgisi var, anlayamıyorum?

dağa çıkma sebebinin ne olduğunu senden daha iyi bilirim. ben bazı sözde demokrat-özgürlükçü tiplerin bahanesini söyledim yukarıda. ciddi tartışmalar yapılması, karşılıklı insanların birbirlerinin fikirlerini öğrenmesi amacıyla açtığım başlıkların içine pislemekten sen dahil lütfen ekibin-tayfan-ekürilerin-troleybüs şebeklerin-artık adına ne diyorsanız vaz geçin. yazdıklarım hoşunuza gitmiyorsa gidin hoşunuza giden sayfalarda gezinin. sizin gibi düşünmek zorunda değilim. siz zaten benim gibi düşünmeyin. istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:

Doğma büyüme İskenderunlu olarak Hatay'da yaşayan arap kökenli insanların çok büyük bir kısmının gayet vatanına bağlı ve ortak kaderi sindirmiş olduklarını buraya not düşmek isterim.

defalarca suriyeye(her yerine)ve hataya gitmiş gelmiş bir kişi olarak tenekeadam'ın söylediklerinin doğru olduğunu biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.bianet.org/bianet/goc/131203-hatayin-istenmeyen-misafirleri

beğenmeyen gelmesin okumasın yazmasın nedir ya ? foruma yazıyorsun madem yorum eleştiri istemiyorsun git günlüğüne yaz.

2-3 tane iskenderun/ hatay facebook fan sayfasına bakarsan sürekli haftada bir her türlü pisliği gelen suriye vatandaşlarının yaptığını görürsün tacizden tut yemek yediği restoranda para vermemeye kadar her türlü terbiyesizliği yapan bu insanlara neden sempati duyayım hayır bana yada ülkeme bi gram faydaları yok,üstüne üstlük kamplar kuruluyor bu kamplarda kamuflaj ve silahla geziyorlar lol.
Sosyal ağlarda paylaş

esad, rte, perinçek: üç halk düşmanı

rte: esad denen halk düşmanını iktidardan halkı ezecek bir savaşla düşürüp, suriyede ülkeyi tam anlamıyla amerikan emperyalizmine bağlayacak yeni bir halk düşmanı rejim kuracağız, amerikan askeri olarak halkımızı suriyeye sokmamızın ödülüyse bizim(halkın değil) suriye sömürüsünden pay kapmamız olacak

perinçek: beni bilirsiniz. önce ibrahim kaypakkayaya ihanet ettim sonra 12 eylülde darbeyi desteklediğimi belirttim, partimin yurtdışı temsilcileri de "türkiyede işkence ve faşizm yoktur, aha ispatlamak için türkiyeye dönüyoruz" dediler ve döndüler. 80den sonra bir dönem apoyla sıkı fıkıydık hatta bizim yalçın(küçük) pkk propagandasından hapse girdi ama şimdi türk milliyetçisi şovenizmin dibine vurup pkkyla her gün gazetemiz ve kanalımız yoluyla mücadele ediyoruz.
suriyeyle savaş konusunda halk düşmanı esadı destekliyorum ben de, niye mevzuya halk tarafından değil diğer 2 egemen arasından bakıyorum peki? çünkü ben de egemenler arası çatışmadan nemalanma gayretinde bir halk düşmanıyım, ehe ehe.

düzeltme: perinçek'in utanmadan deniz gezmişin ifade ettiği fikirlerin içini boşaltıp, onun thkoyla ifadesini en net biçimde bulan ideolojik kopuşunu görmezden gelmek üzere atatürk resmi taşıyarak yürüyüş yapması gibi olayları kullanmasını ve atatürkle deniz gezmiş resmini yanyana taşıyarak duygu sömürme amaçlı siyasetin en çirkin biçimlerinden birini gerçekleştirdiğini eklemeyi unutmuşum.
Sosyal ağlarda paylaş

kolektifinsan, altında kalacağın mesajlar yazma. Biz çok gördük burada Perinçek'e bok atıp sonra kuyruğunu bacak arasına alıp kaçanları.

O bahsettiğin ihbar (daha doğrusu iftira) ile ilgili İbrahim Kaypakkaya'nın örgütü olan TİKKO bile tek bir suçlamada bulunmamıştır şu ana kadar. Ama nereden beslendiğini çok iyi bildiğimiz türlü örgüt her gün bu yalanları genç insanların aklına işleyip insanları yanlış sosyalizm mücadelesine sokuyor, ki yalan söylemek ve yaymak sosyalizmde en büyük suçtur zira sosyalizmin tek dayanağı doğrular ve gerçeklerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

kolektifinsan, altında kalacağın mesajlar yazma. Biz çok gördük burada Perinçek'e bok atıp sonra kuyruğunu bacak arasına alıp kaçanları.

O bahsettiğin ihbar (daha doğrusu iftira) ile ilgili İbrahim Kaypakkaya'nın örgütü olan TİKKO bile tek bir suçlamada bulunmamıştır şu ana kadar. Ama nereden beslendiğini çok iyi bildiğimiz türlü örgüt her gün bu yalanları genç insanların aklına işleyip insanları yanlış sosyalizm mücadelesine sokuyor, ki yalan söylemek ve yaymak sosyalizmde en büyük suçtur zira sosyalizmin tek dayanağı doğrular ve gerçeklerdir.

Apaçık esadcılık üzerinden siyaset güdüyor perinçek, kemalizm pompalıyor, sermaye-emek çatışmasını reddediyor. Hangi sosyalizm? Hangi yalan? Bizim hiçbir yere kaçtığımız yok mücadelemizi veriyoruz.

Yalnızca senin şu zavallı tepkiselliğin "kuyruğunu kıstırma" muhabbetin, kaypakkayaya ihaneti dışındaki hiçbir şeyi inkar dahi edemeyişin apaçık doğrulamaktadır gerçeği. TİKKO çevresinden açıklama yoktur demekle de perinçek-kaypakkaya mevzusuyla ilgili yazılı herşeyi zaten reddediyorsun. Yazılmış her şeyi inkar edecek olsan bugün perinçek yaptıklarıyla ne olduğunu(ve geçmişte de ne olduğunu) çok net ortaya koymakta zaten.

EK: bi de altında kalacağın muhabbeti yapmış sdf, neyin altında kalacam perinçek apaçık hain. Adam sosyalizme ihanet etmiş, onu savunanların pek çoğunun sosyalizmi reddeden insanlar olmasından da ortada zaten mevzu.

EK2: Senle sanki buna benzer bir tartışmayı daha önce de yaşadık, güneş balçıkla sıvanmaz bu yine "delikanlı" söylemlerle başlattığın gereksiz tartışmada son sözüm bu sana.
Sosyal ağlarda paylaş

@kollektifinsan...(fin,oski,sigıl çıkın aradan).

ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz. ne güzel atasözüdür. savunduğunu sandığın sözde sosyalizmi bile savunamıyorsun. bu ülke bugün sol bir iktidar tarafından yönetilmiyorsa, halk hala böyle sığır gibi cahilse sebebi önemli oranda senin gibi hayal perestlerdir. olmayan işçi sınıfına sosyalizm masalları anlatarak, bilinçsiz ve hatta sınıfsız köylülere sosyalizm masalları anlatarak bir b.k beceremediğiniz ortada. olmaz zaten, adam ilk cinsel tecrübesini ahırdaki eşeği ile yaşarken, senin gibi adamlar gidip emek iktidarına yürümeyi anlattınız. adamların dini inançları ile dalga geçtiniz, bir de bunları gözlerine soktunuz, "bakın biz nasıl dinsiziz" diyerek. sonra içlerinizden birileri çıktı, silahla sosyalizm getireceğini sandı bu ülkeye. nasıl yani? kendi insanını öldürerek. lan bu toprağın insanı zaten bıkmış yüzlerce yıldır kardeş kanı akmasına, ülkücüsüne prim vermişmi ki kendisine sosyalist diyenine versin? aha işte tam da burada çıkıyor senin gibi adamların Perinçek yaranız, Perinçek gocuntunuz. Hayatının hiçbir döneminde silahlı mücadeleyi savunmamış, Deniz Gezmiş ile fikir ayrılığı da buradan çıkıyor zaten, öyle sana hangi abilerinin-amcalarının söylediği yalanlardan etkilendin bilemiyorum ama budur. İbrahim Kaypakkaya falan zaten en uç örnek. Bu ülkede onun gibi sosyalistlerin başarılı olmasına imkan olmadığı gibi yaptıkları yüzünden solcular anarşist-terörist olarak damgayı yedi yurdumun cahil insanının kafalarında. Dursun Karataş'tan da bahsetmek lazım. Senin gibi gariban kafalıları(hakaret yok,sana gariban da demiyorum, kafan gariban, düşünüp ne demek istediğimi anlayacağına eminim)kandırıp yurtdışında, yurtiçinde bir eli yağda, bir eli balda yaşayan bu adam gibi çok geldi geçti bu ülkenin sosyalist mücadele tarihinden. İçlerinde bir Deniz Gezmiş eğilmedi ama mücadele yöntemi yanlıştı, bir de senin gibilerin (ve bu ülkedeki tüm bilinçli-bilinçsiz emperyalizm işbirlikçilerinin)sevmediği Doğu Perinçek. Milli Demokratik Devrim'den, Kemalist Devrim'e sahip çıkmaktan, Kürtlere haklarının verilmesi gerektiği söyleminden(kendi dilini konuşma, öğrenme, öğretme, kendi kültürünü yaşama) asla vazgeçmedi. Türkiye'nin Kıbrıs'a müdahalesi konusunda yanlış tavır sergilediler ama bu konuda da özeleştirilerini yaptılar.

Yazdıkların tutarsız, zaten bu senin gibi sosyalizm nutuklarını ezberleyen <> ortak açmazı. 12 Eylül 1980 Darbesi'ni savunduğunu söylediğin Doğu Perinçek 12 Eylül 1980 Darbesi ile birlikte hapse atıldı. 5 yıl tutuklu kaldı.Şu yukarıda ki beyin kıvrımlarında sorun olduğunu düşündüğüm arkadaşlar hani sürekli bazı fotoğrafları yayınlıyorlar ya; o fotoğrafların çekildiği dönemde yaptığı roportajı dergisinde yayınladı, fotoğrafları aynen yayınladı, bu nedenle DGM (hem de en DGM olduğu dönemde) tarafından yargılandı, beraat etti. Neden? Çünkü kendisi ile aynı dönemde oraya giden gazetecilerden farklı olarak Körfez Savaşı sonrası PKK'nın "Batılılaştırılması" tehtidine dikkat çekti; Kürt sorununda emperyalist inisiyatifi dışarıda bırakan, Orta Doğulu bir çözümü savundu. Ülke yöneticilerine de her seferinde "kendi Kürt'ümüze sahip çıkalım, temel hak ve hürriyetlerini kısıtlamayalım, yoksa emperyalizm bunu bize zorla yaptırır ve kendi Kürt'ümüzü kaybederiz" dedi. Netice de zaten dediği şekilde gelişti, AB'nin-ABD'nin dayatmaları ile onun 20 sene önce söylediği şeyler özellikle son AKP iktidarında fazla fazla yapıldı. Memlekette Apo <> haline getirildi. Leyla Zana <> oldu. Rezillik tabi, ayrı konu. Son 20 senesinde en ufak bir yalpa olmadan cumhuriyete, Atatürk Devrimleri'ne bağlı bir şekilde politikalarını savundu. Ermeni Soykırımı yoktur dedi diye senin gibi tipler üzüldünüz ve hatta bu ülkenin sözüm ona ülkücüleri bile rahatsız oldu onun bu tavırlarından. Berlin'de düzenlediği Talat Paşa yürüyüşüne 1-2 eski MHPli dışında kimse katılmadı Bahçeli'nin korkusundan. Ama Rauf Denktaş ile birlikte önce İsviçre'de gidip haykırdı mahkeme başkanının gözünün içine bakarak "ermeni soykırımı yoktur" diye ve sonra da bulduğu her fırsatta.
ben fetocu, ülkücü, şeriatçı tiplerin doğu perinçek düşmanlığını anlıyorum. onların amacı zaten böyle adamların başarısızlığı üzerine kuruludur. Ancak senin gibi güya sosyalist tiplerin 70 senelik hayatının neredeyse 30 senesini hapiste geçiren bir insana EMPERYALİZM İŞBİRLİKÇİSİ demek cürfetini göstermenize hayret ediyorum.

Burada anlatacağın sosyalizm masalları tanıdığım kadarıyla kimsenin karnını doyurmaz kollektifinsan takma isimli kişi. insanlara hakaret etmek de bu kadar kolay olmamalı. hain demek için ihanetinin ne olduğunu da öyle bir anlatmalısın ki ben dahil herkesi ikna edebilmelisin. ama böyle bir amacın olmadığına da eminim.

son söz: yumruk gibi bir grup AYDINLIKÇIlar. her türlü baskıya, her türlü engellemeye, yönetim kadrosunun önemli bir kısmı içeriye tıkılmasına rağmen televizyonuyla, gazetesiyle, Türkiye'nin en iyi çalışan örgütlü partilileriyle en etkili muhalefeti yapıyorlar. Senin savunduğun (hangi fraksiyon ise artık)sosyalistler ne yapıyor? 1 Mayıs'tan 1 Mayıs'a meydanlara çıkıp 3-5 Atatürk karşıtı, cumhuriyet karşıtı slogan atmaktan başka?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...