Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigaraya %40 zam

kami

Öne çıkan mesajlar

aileye biraktirmak cok zor ya

1- sagliklari elden gidecek, kanser, kalp vs bisi cikicak o zaman hemen birakiyorlar korkudan, bu noktaya gelmeden biraktirmak onemli bizim icin

2- surekli gelen zamlar, buda eh meh etkili oluyor

3- biraktirmak isteyen kisinin kararliligi

anneme biraktirirken dedimki bak elimde ceyrek bardak su var, her yakaladigimda ikiye katlayip bu su ile sondurucem, buldugum paketleri direk imha edicem

misafirdi kavga gurultu vs hicbirini umursamadan yaptim, disardan gelip evde icenler eger ikram ederse onlarada sarladim, ne yapiyim istedi arkadasimimi kiricam diyenlere "sen arkadasinin sagligini dusunmiyorsan o arkadasligin batsin" dedim, en son bi surahi su doktum

ise yariyor

sayko gibi kararlilikla gidilmesi lazim bu isin ustune, yeaaa birak ya sagliga zararlidan anlamiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

sigara öyle zart diye bırakılan bir şey değil, kafanın hazır olması önemli

öncelikle şu kural gelebilir "evin içinde içmek yok" zaten balkona çıkmaya üşenirler

bu kuralı koymanın yolu da "doktor sigara içilen ortamda olmamı yasakladı" demek gerekirse konuş bir doktordan rapor al

bizde annem içiyor ama o da akşamdan akşama çıkıyor balkonda içiyor babamın durumundan ötürü, günde 2 dal belki 3

sigrayı bıraktırmaktan ziyade azaltmaları için cesaretlendirmeniz daha iyi olur zaten gerisi geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

bilimin kesin oalrak kanitladigi bisi var, azaltmakla olmiyor bu is dupeduz yalan yani o

aaa bugun 4 ictim, dun 6 icmistim bu gidisle birakirim direk avuntu, bir kerede kesip birakican ki o bile cozum degil, bir zaaf aninda her bagimlilik gibi hooop geri geliyor

madde bagimliligi bole bisey direk, yavas yavas degilde ani doz asiminda oldurse simdiye coktan yasaklanmisti
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...