Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ODTÜ'de olaylar

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

kolektifinsan said:

Nutuk'u baştan oku bi orada yazıyor "mitinglerle hiçbir şey olmaz" diye, savunduğun çarpık ideolojiden haberin yok. mevcut islamcı milliyetçi abuk subuk ideolojileri kullanıp yüz binleri toplayarak bi halt olmuyor. Cumhuriyet mitingleri net ifadesidir bu gerçeğin.

Ek: Ne partisi? Sosyal demokrat mıyız seçim partisi kuralım sdf, ahahahah yahu insan her sözüyle daha da batar mı ya

parti olmadan başarı şansının sıfır olduğunun farkında isen MARKSİSTİM BEN diye neden geziniyorsun kuzucuğum ortalarda? hayır, sen böyle bilmiş bilmiş yazarken batan nasıl ben oluyorum, onu anlayamadım? parti yoksa neyin mücadelesini vereceksin-vereceksiniz? neyi başaracaksın-başaracaksınız?

Dünyada seçimle devrim yapan parti var mıdır? Siyasi çizgi var mıdır? Marks burjuva diktatörlüğünü yıkıp ploreterya devletini kurmaktan bahsederken acaba parti kurup seçimleri kazanmaya çalışmaktan mı söz ediyordu sanıyorsun?

EK: Yahu git Lenin- İhtilal ve Devlet'i , Emperyalizmi falan bi oku da ne anlama geldiğini öğren şu en temel kavramların, materyalizm neymiş ütopyacılık neymiş, sosyal demokratlık, anarşi vs arada nasıl farklar varmış bi öğren, okuma yazmayı zor becerip, iki kitap okumadan "ben bir roman yazacağım klasikler arasına girecek" diyen tip gibisin

EK2: Bir de utanmadan SOMUT GERÇEKLER den bahsediyorsun ya üniversiteleri, Kürdistan'ı, fabrikaları, köyleri falan bi gez gör memleket ne durumda, üniversiteler, işçi köylü ne durumda doğuda noluyor vs sonra konuşursun somut gerçeklerden. TGB'nin ciddi ciddi ODTÜ'de İÜ'de falan faaliyetinin olduğunu zannediyorsun

EK3: "Partileşme Süreci" diye bir tez vardır Dev-Yol döneminde ortaya atılan, parti öyle bir anda kurulmaz, biz proleteryanın devrimci partisini kurarız da 35 milyon işçinin haberi olmazsa ayıp olur sdf
Sosyal ağlarda paylaş

tekel direnişi bilir misin seagle? ya da dikmen vadisi direnişi? ya da tuzla direnişi? say sayabildiğine, halk zorda kalınca yine döneceği yer sol oluyor. kadir çöpdemir'in seçim öncesi programında otobüste bir kadınla röportaj yapıyordu. kadının yaşı 40-50 arası. soruyor işte seçim fln, bu kadın da o dönem yıkım olan bir bölgede oturuyorumuş. kadın şunları söyledi;

"önceden televizyonda izlerdik bu insanların derdi ne derdik; polisle dövüşüyorlar falan diye. sonra işte bizim oraya yıkım kararı çıktı. ondan sonra bu çocuklar geldiler bize nasıl karşı koyacağımızı anlattılar. hani önceden anlayamıyorduk ya neden dövüştüklerini; sonradan anladık. çünkü biz de artık polisle dövüşüyorduk, jandarmayla dövüşüyorduk. anladık ki canı yanan eşek atı geçermiş"

oturduğun yerden yorumları çok güzel yapıyorsun, adeta bahsettiğimiz "halk" senmişsin, ya da bahsettiğimiz halkla çok muhattap olurmuş gibi. yalnız sana şunu söyleyeyim, kendini zeki zannediyorsun ya hani, ya da benim dediklerim sizinkinden doğru diyorsun ya. politik anlamda söylediklerinin, yaptığın toplumsal çıkarımların çoğusu yanlış, çünkü kulaktan dolma bilgiler üzerine kurulmuş. hani geçen odtü ile ilgili odtü'lü öğrencileri över mesajların vardı ya, 2.5 senedir odtü içindeyim inan bana söylediklerin mevcut durumu hiçbir şekilde yansıtmıyor. o başlıkta bunları söylemememin sebebi daha önceki bir başlıkta sarcasm dolu mesajımı anlamayıp, koyduğun bir fotoğrafa geyik olsun diye bir gönderme yaptım diye günlerce qq'lamandı.

Diyeceğim, sen yerinde otur. zaten anamız babamız da öyle demiyor mu aman oğlum diyor siz karışmayın. aman seagle'cim sen karışma, sen otur oturduğun yerde. ama oturduğun yerden de, alaya almak amaçlı zavallı mesajlar atmayı bırak. ya da bırakma, daha çok dalga konusu ol...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...