Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ip nasil baska bir ip gibi gosterebilriim


Raistin

Öne çıkan mesajlar

ilk cümlemin açılımı: Bir bilgisayarı hackleyip onun üzerinden bağlanmam. Onu daha fazla açmaya gerek yok.

Proxy denilen olaysa (genellikle üniversite bilgisayarları falan olur sanırım) zaten bunu açık bir servis gibi yapıyorlar. Ben bilmiyorum ama fazla detay.

Bir de programlar falan vardı sanırsam ip adresini direk gizleyen ve ya değiştirenler... "ip changer" falan diye arat istersen bi.

Benim de fazla bir bilgim ya da deneyimim yok.[signature][hline]It's "Unix" if it has the "x" sound in its name - the Xbox must be Unix then.

from a discussion on slashdot.org
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

stiagnos internet anonym benzeri bir isimde program vardı. onunla bazı yerlede ip'ni farklı gösterte biliyodun. program şu şekilde çalışıyor: senin bilgisayarından farklı bilgisayarlara bağlanıyor ve senin bağlanmak istediğin yerlere senin bağlı olduğun bilgisayar üzerinden bağlanmış oluyosun. böylece senin bağlı olduğun ip gözüküyor. senin ip gizli kalıyor. ama bu da bi yere kadar gizli kalıyor. istenirse bulabiliyorlar. ama sıradan bir kişi bunu bulamaz. filmlerde falan belki görmüşsündür. bir harita üzerinde 2 nokta arasında oraya buraya çizgiler olur. bu çizgiler kullanıcının izlediği yolu simgeler. ne kadar çok çizgi => o kadar karmaşıklık.. ama senin için tek bir çizgi yeterli olur sanırım...
akşam akşam kafa şişirmekten fazla bi işe yarayacağını sanmam bu yazının.. anca yazabildim ama berbat olduğunun bende farkındayım, kusura bakmayın
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

En temiz yolu diyelim... Çok özel birşey için değil, güvenlik için kullanacaksan proxy'nin epeyce faydası olması lazım. Ancak birilerine direk dosya göndermek istediğin zaman sorun yaşatabilir.[signature][hline]It's "Unix" if it has the "x" sound in its name - the Xbox must be Unix then.

from a discussion on slashdot.org
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...