Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir yemek programının düşündürdükleri

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

dine karşı olsam ne yazar?
ben
1)özünde din,iman,ahlak diyerek milyonlardan oy alan adamların iki yüzlülüğüne karşıyım.
2)giyim-kuşamları ve yaşam şekilleri ile toplumun dindar, muhafazakar diye nitelendirdiği adamların iki yüzlülüğüne karşıyım.
3)dindar,muhafazakar olma iddiasında olan adamlar tarafından yapılan her türlü seviyesizlik, dangalaklık, iğrençlik binlerce defa tvlardan, gazetelerden, internetten ve hatta paticik sayfalarından dökülse de halen daha "dinle ne ilgisi var?" diyenlerin anlama yeteneklerini DİN KONUSUNDA askıya almalarına karşıyım. Reseptörler direk kapanıyor din mevzusunda.

daha ne kadar açık yazabilirim, bilemiyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:

KuddusiMavra said:

anlaşıldı.

seni uzun zamandır lafla benzetmem icap ediyordu, kısmet bugüneymiş.....

...

aldın mı ağzının payını?

şimdi şu giriş ve çıkışlar olmasa belki olacaktı da böyle olmamış

ben de kendimden utandım. sinir iyi bir şey değil gerçekten.
aluriel'den özür diliyorum. o bile bunu hak etmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

denizli beni çok şaşırtıyor her seferinde. ilginçtir, yeni kurulan yerler şu ana kadar hep beni mutlu etti. şans eseri gençler tarafından kurulmuş bir tercüme burosu ve yazılım firmasına denk geldim(ki ruby on rails konusunda trnin en iyisi). ikisindede helal olsun dedim, denizli olduğu için önyargılı yaklaşmıştım başta ikisindede.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

dine karşı olsam ne yazar?
ben
1)özünde din,iman,ahlak diyerek milyonlardan oy alan adamların iki yüzlülüğüne karşıyım.
2)giyim-kuşamları ve yaşam şekilleri ile toplumun dindar, muhafazakar diye nitelendirdiği adamların iki yüzlülüğüne karşıyım.
3)dindar,muhafazakar olma iddiasında olan adamlar tarafından yapılan her türlü seviyesizlik, dangalaklık, iğrençlik binlerce defa tvlardan, gazetelerden, internetten ve hatta paticik sayfalarından dökülse de halen daha "dinle ne ilgisi var?" diyenlerin anlama yeteneklerini DİN KONUSUNDA askıya almalarına karşıyım. Reseptörler direk kapanıyor din mevzusunda.

daha ne kadar açık yazabilirim, bilemiyorum?

abi burası böyle. kim samimi? chpsi başka partisi çok mu samimi? onlarda din yerine başka şeyleri sömürüyor.

yöneten, yönetebilecek hangi insanımız gerçekten hakeden kaliteli? millet meclisi bile görmek için yterli bunu. zaten onların yönettiği ülkede böyle olur, bizim ülkede olan patronların yönettiği şirkette...

dediğim gibi bence sen tek taraflı bi kin geliştirmişsin, biraz daha kapsamlı bakmak gerekiyor.

yazdıklarımdanda akpli damgası vurmayın, alakam yok, kişisel bir kaç nedenden ötürüde nefret ederim; ama bu ülke böyle. akpsi, chpsi bilmemnesi farketmiyor, farketmeyecek.

hep birileri daha zengin olacak, hep cahiller daha çok cahilleşecek, daha rahat sömürülecek.

örneğin alım satıma koyduğum park-panorama. chp döneminde istenmeyen rüşvet kalmadı anasını satiyim.

hepsi aynı bok bunların abi. o yüzden kin, umutsuzluk besleme bu kadar. kendini yıpratırsın, çocuklarına geçer. bunu belki biz yapamayız; ama sen yaş olarak bizden daha tecrübeli, daha sabırlı olman lazım. biraz daha umutlu olmak lazım, biliyorum zor olsa bile, çocuklar böyle umutsuz yetişmemeli en azından biz onlara bunu vermemeliyiz bu kadar zira ülke veriyor yeterince.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

abi burası böyle. kim samimi? chpsi başka partisi çok mu samimi? onlarda din yerine başka şeyleri sömürüyor.

yöneten, yönetebilecek hangi insanımız gerçekten hakeden kaliteli? millet meclisi bile görmek için yterli bunu. zaten onların yönettiği ülkede böyle olur, bizim ülkede olan patronların yönettiği şirkette...

dediğim gibi bence sen tek taraflı bi kin geliştirmişsin, biraz daha kapsamlı bakmak gerekiyor.

yazdıklarımdanda akpli damgası vurmayın, alakam yok, kişisel bir kaç nedenden ötürüde nefret ederim; ama bu ülke böyle. akpsi, chpsi bilmemnesi farketmiyor, farketmeyecek.

akpli
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

abi chp din sömürmüyorsa başka bişey sömürüyo yani. bu ülke böyle, sömürülüyo eninde sonunda bişeyler.

asıl yazdığıma cevap vermemişsinki bak, çok tek taraflı bakıyorsun. bende doğduğumdan beri chpye oy verdim şu ana kadar hep; ama gerçekler bariz yani.

ne yazmışsın yav cevap vermediğim?
ayrıca ben chp'ye son belediye seçimleri ve zülfünün belediye başkanlığı seçimleri hariç oy vermedim (ki zülfü shp'den aday olmuştu).
Sosyal ağlarda paylaş

Turkiyede meclis cok pis bir yer ya milletvekilleri suluk gibi yapisiyor koltuga birileri zorla indirine kadar ne kadar emersem ulkeden o kadar iyidir mentalitesi ile. onlarca insanin olumune sebep olan bakanlar bile ayrilmiyor pozisyonlarindan. avrupada hakkinda yolsuzluk iddiasi olan bakanlar ayriliyor lan gorevden. Turk halkinda herhalde bi sado mazo ya da adrenalin bagimliligi var.

Konuya geri donersek bence kultur meselesi. Kulturun icersinde muslumanlik da oldugu icin direk alakaliymis gibi duruyor sadece. Mesela turk kulturunde misafirperver olmak da vardir derler. Cok cocuk yapilmasini misafirperverlikle bagdastirmak gibi oluyor. Bugun kulturle alakali da 10 sene sonra RTEnin sacma yayilimci politikasi ile alakasi olacak ama. Adam en son bi universitede 5 cocuk yapin demis. Imam osurursa cemaat sicar.
Sosyal ağlarda paylaş

Görende zannedecek erken yaşta evlenme sadece araplarda anadoluda var. 100-200 sene öncesinde avrupa farklımıydı yani. Bu bir dünya kültürü. Ayrıca kabul çocuk yaştalar ama bedenlerimizin yaşına göre çocukta değiller. Üreme erkek ve kadın için bayağı erken yaşta başlıyor. (ki bu erken evliliği doğru görmek değil ama yuh da dememek) IQ-EQ dönemimizde beden kadar hızlı gelişmiyor.

Çetintaş inandığın bir yaratıcı varsa sana yardım etsin. Hayatı bu kadar nefretle yaşamak tez zamanda hastalık demek.
Sosyal ağlarda paylaş

KapIKulu said:

Görende zannedecek erken yaşta evlenme sadece araplarda anadoluda var. 100-200 sene öncesinde avrupa farklımıydı yani. Bu bir dünya kültürü. Ayrıca kabul çocuk yaştalar ama bedenlerimizin yaşına göre çocukta değiller. Üreme erkek ve kadın için bayağı erken yaşta başlıyor. (ki bu erken evliliği doğru görmek değil ama yuh da dememek) IQ-EQ dönemimizde beden kadar hızlı gelişmiyor.

Çetinbaş inandığın bir yaratıcı varsa sana yardım etsin. Hayatı bu kadar nefretle yaşamak tez zamanda hastalık demek.

simdi yok ama avrupada oyle bir kultur ki eskiden en buyuk farki dinin bireysellesmis olmasi. bu dediginden yola cikarsak dinle alakaliymis gibi durur hehe
Sosyal ağlarda paylaş

aslinda dinle sifir alakasi yok denemez biraz dusununce. artik dini yanlis yorumlamaktan midir bilmeme ama bazi inananlarin kafasinda kadin erkegin sahip oldugu bir maldir. bu sebeple bir adam nikahlanigi kisiye duygulari ve dusunceleri olan bir insan gibi degil de ne kadar uzun sure dayanirsa o kadar iyi bana da bakar mentalitesi ile yaklasinca boyle sonuclar olabiliyor. yoksa bir insanin durup dusunmesi lazim karsimdaki de bir insan o da gencligini yasamayi hak ediyor o insana boyle pis birsey yapmamaliyim diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...