Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kılıçdaroğlu'nun CHPsi anketi

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

toggie said:

Lopeth said:

muhalefet partisi muhalefet yapıyor diye bok atılan bir ülke burası

hay agzına sarılayım.
bir de muhalefet edemedigini soyleyenler var. onlar da aynı kisiler.

siz hiç birisini eleştirerek başarılı olan birini gördünüz mü
en falza köşe yazarı olursunuz

rte, ibb başkanı olmasaydı şu anda iktidarda olabilir miydi
kılıçdaroğlu da sgk da takılmış
Sosyal ağlarda paylaş

Adında Seyit geçen hainlerden biri olması dışında Seyit Rıza hakkında adam gibi bir bilgi var mı? Affedeceğinden korkarak Atatürk'ün Elazığ gezisi öncesi pazar günü apar topar astılar adamı, belki de haksızlığa uğradı gerçekten nerdeden biliyoruz yani? Sanki çok mu biliyoruz Dersim zamanında ne olup bittiğini?
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

ahmedinejad said:

Fistan said:

turk halki icin fazla iyi.

fistan haklı. ulusalcıların sevmemesi normal. erdal inönü'nün shp'si gibi sosyal demokrat bir parti olmaya başladı chp. beğeniyorum ben.

Son derece haklısın(edit: yani erdal inönü'nin shp'si gibi sosyal demokrat bir parti olduğu konusunda demek istedim).
Burada benim gibiler açısından anlaşılmaz bulunan nokta şudur; CHP'nin başına geçen adam kafa karıştırma söylemlerinden vazgeçmeli. Bir insan hem sosyal demokrat ve hem de Kemalist olamaz. İkisi birbirinden farklı dünya görüşleri. O zaman ya ağzına doladığı YENİ CHP söylemini partileştirecek ve partiye oy veren milyonlarca Atatürkçü-Kemalist'e bu durumu duyuracak ya da oturduğu koltuğun hakkını verecek çünkü koltuk Atatürk'ün koltuğu, parti Atatürk'ün kurduğu parti. Bir CHP lideri Seyyit Rıza'ya iade-i itibarı savunurken 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşayan milyonların coşkusunu sahiplenemez, sahiplenmemelidir çünkü pek çoğumuz o cumhuriyet bayramını sadece düşmanları kovup bu devleti kurduğumuz için değil; orta çağ karanlığını savunan Seyyit Rıza gibi, Said-i Nursi gibi, Şeyh Sait gibi,Derviş Mehmet(Kubilay'ı şehit eden yobaz)gibi binlerce haine karşı da Cumhuriyet Devrimi'ni başardığımız için kutluyoruz.
Kılıçdaroğlu bu kafa ile devam ederse sosyal demokratları çok mutlu edecektir. AKPlileri çok mutlu edecektir.O kadar...

okumak istemyenler için özet:

YA SEV YA TERKET!
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

chrome said:

hamsilipilav said:

chrome said:

kılıçdaroğlu bence eşinden tırsıyor. öyle bir hali var.

tırsmayan erkek mi var?

evet

şey falan tırsmıyordur çocukken evlenen abdullah gül falan. yada böle ccc öpüşen gençleri dövüp abd gemilerine namaz duralım diyen adamlar evet.

bizim toplumsal yapımız ataerkil. ortaasyadan beri böyle bu. kadından ziyade korkak imajı olan kişiden lider olmaz pek. onun dışında ne demek istediğini pek anlamadım hamsili pilav.
Sosyal ağlarda paylaş

Nigger_of_the_sand said:

Adında Seyit geçen hainlerden biri olması dışında Seyit Rıza hakkında adam gibi bir bilgi var mı? Affedeceğinden korkarak Atatürk'ün Elazığ gezisi öncesi pazar günü apar topar astılar adamı, belki de haksızlığa uğradı gerçekten nerdeden biliyoruz yani? Sanki çok mu biliyoruz Dersim zamanında ne olup bittiğini?

Kitap adı: Dersim İsyanları Seyit Rıza Gerçeği
Yazar: Rıza Zelyut
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

hamsilipilav said:

chrome said:

hamsilipilav said:

chrome said:

kılıçdaroğlu bence eşinden tırsıyor. öyle bir hali var.

tırsmayan erkek mi var?

evet

şey falan tırsmıyordur çocukken evlenen abdullah gül falan. yada böle ccc öpüşen gençleri dövüp abd gemilerine namaz duralım diyen adamlar evet.

bizim toplumsal yapımız ataerkil. ortaasyadan beri böyle bu.

otur 0
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

CHP, Türk milletinin tek adam, tek parti sevgisini idrak edemedikce biraz zor iktidara gelir. Bu sistemle kim gelirse gelsin bir etkisi olmaz. Dinazorları, kalıntıları, mevcut Türkiyeye uzak kalmışları partiden temizlemeleri lazım. Bir ayağı çukurda adamlar hala makam makam diye tutturuyor.

Arkadaş, o zaman CHP'nin başına geçmek ya da CHP'de politika yapmak istemek neyin nesi Kılıçdaroğlu açısından? Samimiyetsizlik değil mi? Yaptığı CHP'nin adını ve ne olursa olsun oy veren 10%-15%'lik kitleyi kullanmak değil mi? Madem sosyal demokrat politikaları savunacak, madem <>, <> adamları selamlayacak, madem pekaka-apo konusunda Tayyip sultandan farklı bir politika izlemeyecek neden CHP?
CHP'yi kuran, 6 oku amblemine yerleştiren kim? Tabii ki bu partiden aynı çizgide politika bekleyen insanlar çoğunlukta olacaktır. Ne demek istemediğimi hala anlamayan insanlar için örneği şu şekilde vereyim; TKP(Türkiye Komünist Partisi)'nin başına geçen kişinin sosyal demokrat politikalar izlemesi veya dinci siyaset yapması beklenebilir mi? CHP'nin başındaki kişinin ısrarla CHP'yi sosyal demokrat bir çizgiye çekme çabasında olması ve bunu yaparken de Kemalist parti tabanının sırtına basması, onlara ve değerlerine hakaret etmesi nasıl normal karşılanabilir?
Yürüsün gitsin açsın Y-CHP'sini, ondan sonra da görelim Gandi Kemal'in marifetlerini, meclise nasıl girebileceğini?
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Nigger_of_the_sand said:

Kitap adı: Dersim İsyanları Seyit Rıza Gerçeği
Yazar: Rıza Zelyut

E tamam da so what yani? Hakkında herşeyin ört pas edildiği bir konu hakkında böyle selektif bir şekilde mi fikir edineceğiz?

chrome said:

Nigger_of_the_sand said:

İşin komiği Türkler Orta Asyalıyken ataerkil falan değillerdi, sandnigger dinine geçip yerleşik toplum haline gelince başladı ataerkil olayı.

yanlış biliyorsun.

Ha tamam o zama- tey allam ya.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Saeros said:

kılıçdaroğlu'nun CHP'si bir zamanların güçlü ve başı dimdik CHP'sinin bir kabuğudur yalnızca diye düşünüyorum ben, biri hayır öyle değil derse beş sayfa tartışmaya hazırım

(tu)
kimse çıkmaz, merak etme.

ya keşke başka bişey yazsaydım o zaman :/
Sosyal ağlarda paylaş

Kılıçdaroğlu özünde iyi de çevresi kötü harbiden. Bi kere danışmanları çok tırt. Etrafında dolaşanlaç çok tırt. Adamın sürekli komik haber malzemesi olmasına sebep oluyorlar (yürüyen merdivene ters binme fln gibi). Adamın bu gibi konularda hatası yok çünkü politika lideri her şeyi planlayamaz gün içinde. Bu konuda rte'nin danışmanları çok iyi. Zaten konuşmalardan fln biliyoruz.

Bi de hem kemalist hem dersimci olamazsın abi. Ya özünü savunacaksın ya da onu bırakacak partinin zihniyetini savunacaksın. Doğal bi hateket yapamasın yoksa, parti tabanından sürekli baskı yersin ki yiyiyor da zaten.

Dersimliler ne olursa olsun, doğru ya da yanlış, tarih ile ilgili içlerinde bi hayal kırıklığı taşırlar. Ne olursa olsun düşüncelerinde hep bi dersim olayı vardır. Bu insan yapısı, değiştiremezsin. E şimdi kılıçdaroğlu içinde bu duyguları taşırken, ki bunları arada bir dışa da vuruyor, nasıl kalkıp aksini samimiyetle savunsun. Nasıl kemalist düşünceye sahip çıksın? Yahu siyah ile beyaz gibi zıt bu kavramlar, nasıl samimi davranabilir bu konuda. Yapmak istediği bişey olsa yapamaz, açıklama yapamaz doğru düzgün vs vs.

Karışık işler.
Sosyal ağlarda paylaş

:)
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsun ve bunu beyan etmişsin. ben de sana kanal7,samanyolutv, adının uzantısında dersim olan onlarca Kürtçü-bölücü sitedeki Seyit Rıza'yı yücelten,yere göğe sığdıramayan siteler yerine bu işi yıllarca araştırıp Dersim İsyanı'nı ve bu isyanın ele başı olan Seyit Rıza'yı yazmış olan Rıza Zelyut'un kitabını tavsiye ettim. İlle kendi görüşümü belirtmem mi gerekiyor? Oku kitabı samimiysen, adam kaynakları tek tek belirtmiş, okuduğum da en ufak kuşku duymadım; sen de oku,beğenirsin veya beğenmezsin ayrı mevzu. Ama <> şeklindeki çıkışının doğru olmadığını bu kitabı okuyan herkes görecektir diye düşünüyorum.

Zaten bu kitabı okuduktan sonra şu yukarıda Kemal Kılıçdaroğlu'nu savunan adamların "lan bu adam neden bu Seyit Rıza'ya sahip çıkıyor? Neden Dersim diyip duruyor?" diye kendilerine soracaklarına eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...