Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

askerlik

Rerore

Öne çıkan mesajlar

dalak yok muafım
yalnız iş baydı, şöle deniz kenarı jandarma olursa gitmek istiyorum
hem muaf hem asker olmak istiyor sempatikliğinden iş çıkar mı
ya da sağlık raporunu eşleştiriyorlar mıdır
asker kaçağım diye gidip
düzgün birlik çıkmassa raporu gösterip salın beni diyebilirim miyim

herkes kaçıyor değişiklik olsun dedim
Sosyal ağlarda paylaş

bende bişey soruyum yeni konu açmadan.geçen sene haziranda muayene oldum tecil için.Bu sene agustosta tecili bozdurdum aralık celbine.Agustostan başından beri panik atak rahatsızlıgım var, ilaç kullanıyorum askerede gitmek istiyorum tekrar muayene yapılcak mı yoksa rapor alıp götürmem gerekir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

HosH said:

bende bişey soruyum yeni konu açmadan.geçen sene haziranda muayene oldum tecil için.Bu sene agustosta tecili bozdurdum aralık celbine.Agustostan başından beri panik atak rahatsızlıgım var, ilaç kullanıyorum askerede gitmek istiyorum tekrar muayene yapılcak mı yoksa rapor alıp götürmem gerekir mi?

Rapor al, birliğe katılınca zaten tekrar kontrolü olur, o zaman durumunu anlatır raporunu gösterirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk etapda acemi birliğine gideceğin için askeri gidip iyi biyerse kalayım deme lüksün yok .

ama şöyle birşeyde var acemi birliğine gelip aşırı kılolu olduğu için hava değşimi alarak askerlik yapanda vardı.

sende askerlik boyunca öle hava değşimi alıp bitirme ihitmalin olabilir .
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış hatırlamıyorsam, kısa dönem ve uzun dönem askerlikte 3 aya kadar hava değişimi askerlikten sayılıyor, toplamda 3 ayın üstüne tekrar hava değişimi alınması durumunda alığındığı süre kadar askerliği uzatıyor. Yedek subaylık çıkması durumunda ilk 3 aylık temel eğitimde belli süre hava değişimi alınması durumunda -ki o süre en fazla 40gün kadardı sanırım- devre kaybı oluyor yani askerlikten sayılmıyor.

Birliğe yeni katılınlara tekrar sağlık yapılıyor, raporunu gösterdiğinde muhtemelen askeri hastaneye sevk ederler orada askerlik hizmeti sırasında yapamayacağın çeşitli konularla ilgili muafiyetlerin belirtildiği rapor verirler. Hava değişimlik bir durum olacağını sanmam.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Noyzura said:

allahın emirlerine karşı çok kayıtsızım =)

aferin lan.

çarpık smiley gitmiş.

adam olacaksın inşâalllah

internet ortamlarımda lanlı lunlu yaklaşımlarla tuhaf bir samimiyet(sizlik) kurma çabasında olan tiplerede hep ayar olmuşumdur. umarım sende adam olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

dahi anlamında de da eki düzelterek kendini kendini dahi sananlardan korkmak yerine onlara gülümsüyorum ama bu kadar komik bir şekilde komplekslerini kusmayı kesersen adam olma yolunda gerçekten büyük bir adım atmış olursun ve sonra belki bende seni örnek alarak daha da doğru bir adam olurum belki =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...