Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Almanya ve bölüm tercihi

KidLazer

Öne çıkan mesajlar

selam

almanyada bir üniversiteye master için başvuracağım. 2 farklı bölüme başvuracağım ve 3 seçeneğim var. 1.si makina yüksek lisansı 2.si için de otomotiv müh. ya da mekatronik düşünüyorum.

çalıştığım süre boyunca elektronik adına bir hayli şey öğrendim mekatronik için hevesliyim ancak ne kadar zor olduğunun da farkındayım. otomotiv müh. içinse hem istediğim hem de geleceği olan bir meslek diye düşünüyorum. kafa biraz karışık anlaşıldığı gibi. sizin fikirleriniz nelerdir?
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:

otomobilde evet gelecek var ama önümüzdeki 5-6 yılda biraz daha belli olacak şu anda ortalık bulutlu sektörde büyük değişimler olacak

mekatronik her zaman mekatronikdir tabii daha çok uzun yıllar iş hacminde daralma olmaz ama zorlanacağını düşünüyorsan biraz daha durumu irdele

çok makinacı var mekatronik master yapan ben de ne yapar eder kasarım ancak otomotiv aklımı bulandırıyor biraz. bir özellikle cad ve cae yönüm ağır basıyor otomotivde daha çok iş tutturabilirim diye düşünmüyor değilim..

bu arada totem yaptım üni adını vermiyim:) almanca bölüm olacak sadece:)
Sosyal ağlarda paylaş

@seele
senin okul hangisi?

@mulgear
TUM'a geçen sene Computational Engineering için başvurdum red aldım O_o arkadaşım TUM'da araştırma görevlisi biomedikal üzerine, CompEng'deki araştırma görevlileriyle konuşurken şöyle bi muhabbet geçmiş

-CompEng'e alacak makina mühendisi bulamıyoruz gelenlerin hepsi ya elektronikçi ya da bilgisayar mühendisi mak.müh. bulsak alımı ciddi olcumde kolaylaştırıcaz
-ulan arkadaşım başvurdu kol gibi CV'yle niye almadınız?
-O_o

evet malesef hayalim olan bölüm olmadı ben de soğudum -_- :p
Sosyal ağlarda paylaş

KidLazer said:

"nutella yerim" said:

paralı mı yapcan burs buldun mu

paralı yapmak gibi bi olay yok aslında çok kaşınmıyosan. devlet üniversiteleri dönemlik maksimum 500euro sadece devlet senden 15000euro görmek istiyo bloke hesapta hani buraya gelip sürünme diye.

onu kastetmemistim yine okurken kendi masraflarını cebinden vericen seni finanse eden bir yer yok ?
Sosyal ağlarda paylaş

KidLazer said:

@seele
senin okul hangisi?

@mulgear
TUM'a geçen sene Computational Engineering için başvurdum red aldım O_o arkadaşım TUM'da araştırma görevlisi biomedikal üzerine, CompEng'deki araştırma görevlileriyle konuşurken şöyle bi muhabbet geçmiş

-CompEng'e alacak makina mühendisi bulamıyoruz gelenlerin hepsi ya elektronikçi ya da bilgisayar mühendisi mak.müh. bulsak alımı ciddi olcumde kolaylaştırıcaz
-ulan arkadaşım başvurdu kol gibi CV'yle niye almadınız?
-O_o

evet malesef hayalim olan bölüm olmadı ben de soğudum -_- :p

ben de tum'a başvurduydum lisans için mekatronik'e almadılar :(

neyse burda informatik okuyorum mutluyum dfgdfg

orhan la OS dersi var skriptler ingilizce ödevler ingilizce ama adam dersi almanca anlatıyo var mı böyle hıyarlık
Sosyal ağlarda paylaş

@mulgear

TUM bi enteresan yahu hakkaten tamam dünyanın en iyi 100 üniversitesinde de rejection veriyo sebep diyorum yanıt atmıyo! yani en azından rejection sebebini bilmek hakkım diye düşünmüştüm neyse geçti gitti napalım:)

@nutella

evet doğrudur şekerbankın yurtdışı eğitim kredileri var onu kasmayı düşünüyorum ama herhangi finansal bir destek almayacağım (burs vs gibi). he oraya gidip eğitime başladıktan sonra burs başvurusu yaparım çıkar o ayrı..
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

Bölümler ingilizce mi almanca biliyor musun ?

istediğim 2 bölüm de almanca..almanca kursuna başlayacağım gitmeden belirli bir seviyeye erişmek için.. öncelikli olarak okulun APC (academic preparation course) sistemine başvuracağım. dolayısıyla APC ile başlarsam hem yoğun almanca göreceğim hem de varsa bölümle uyuşmayan dersim onları alacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

KidLazer said:

@mulgear
tum sayfasında var rejection letter diye ama açıklama yok mail atın diyo attım ama yanıt yok

@seele
hocam biliyorum ilk defa başvurmuyorum notların dönüştürülmesi vs. hepsinden haberim var

ben notlar icin bisi demedim ama dogrudur. gel sen mübarek bize gel.
Sosyal ağlarda paylaş

KidLazer said:

GEd said:

Bölümler ingilizce mi almanca biliyor musun ?

istediğim 2 bölüm de almanca..almanca kursuna başlayacağım gitmeden belirli bir seviyeye erişmek için.. öncelikli olarak okulun APC (academic preparation course) sistemine başvuracağım. dolayısıyla APC ile başlarsam hem yoğun almanca göreceğim hem de varsa bölümle uyuşmayan dersim onları alacağım.

Ilmenau mu basvurdugun okul ? :)

Almanca hic bilmeden gelmek buyuk macera. Kolay gelsin simdiden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...