Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Nazi Partisi

spurdo

Öne çıkan mesajlar

hamsilipilav said:

Cuce said:

ırkcılık üzerinden uygulanan enlemle, bir insanın arka planının tasıdığı nitelikleri tanımayı birbiyle karıstırıyorsun.

elbetteki istanbuldaki herhangi biri "ben eskimodan iyi balık tutarım" derse bi yerimizle güleriz, ama bu eskimolu iyi balık tutar o zaman normal vatandaslık haklarından daha fazlasını veya azzını hak eder demek değil.

eskimoyu alsan doğuştan başka yere koysan balık tutamayacak sonuçta öğrenmeden ırk ile ilgisi yok ki. ırkçılık ME'de tutar mesela ork var uruk var var oğlu var. dünyada ise emekleme seviyesi medeniyetlerinde olan ve orada kalması gereken ileriki yüzyıllara gitmeyecek bi düşünce

hocam o zaman zenciler çok çalışkan hepsi futbolcu basketçi oluyor bizden çıkmıyor o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

coco said:

@spurdo

kafkasyada ırk diye bahsini ettiklerin fiziksel görünüş,sosyal statü,zeka,kültür olarak çok da farklılık göstermiyorlar ama!

kültür olarak baya farklılar,fiziksel olarak az çok fark var,gidersen oradaki çoğu insan tipinden birbirini ayırd eder. rahatlıkla hemde bi ermeniyle çeçeni azeriyi çok rahat ayırt edebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

spurdo said:

hamsilipilav said:

Cuce said:

ırkcılık üzerinden uygulanan enlemle, bir insanın arka planının tasıdığı nitelikleri tanımayı birbiyle karıstırıyorsun.

elbetteki istanbuldaki herhangi biri "ben eskimodan iyi balık tutarım" derse bi yerimizle güleriz, ama bu eskimolu iyi balık tutar o zaman normal vatandaslık haklarından daha fazlasını veya azzını hak eder demek değil.

eskimoyu alsan doğuştan başka yere koysan balık tutamayacak sonuçta öğrenmeden ırk ile ilgisi yok ki. ırkçılık ME'de tutar mesela ork var uruk var var oğlu var. dünyada ise emekleme seviyesi medeniyetlerinde olan ve orada kalması gereken ileriki yüzyıllara gitmeyecek bi düşünce

hocam o zaman zenciler çok çalışkan hepsi futbolcu basketçi oluyor bizden çıkmıyor o kadar.

yoh öle bişi
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

spurdo said:

afrikalı zenciler de çok tembel o zaman, bütün gün manda götüne üfle dur :(

adamlar tembellikten aç kalıp ölüyor o kadar hayvan var öküzü var bizonu var afrikadaki hayvan bitki örtüsü burda yok.
Sosyal ağlarda paylaş

@spurdo

ırk dediğin köken oluyor burada ama!
bir gerçek ile örnekleyelim:
ben kafkas kökenliyim ama ırkım Türk ve şuan türkiyede yaşıyorum.

ayrıca ermeni ile çeçenleri bahsi geçen ırkların kardeş kardeş yaşamaları diye kendi quotein üstüne örneklemen de biraz ironik oldu, farkındasın di mi?
Sosyal ağlarda paylaş

coco said:

@spurdo

ayrıca ermeni ile çeçenleri bahsi geçen ırkların kardeş kardeş yaşamaları diye kendi quotein üstüne örneklemen de biraz ironik oldu, farkındasın di mi?

abicim ırkçılık illa milletin birbirini katletmesi değilki örneğim de o zaten. kafkas halkları hep ırkçıdır,oradansın sende biliyorsundur eminim.ermeniler mesela sürekli tüccarlık yapar orada,çoğu silah tutmayı beceremez. o yüzden ezerler,çeçenler dağ adamı onlara da kültürsüz derler. hepsi kendi arasında geçinip gider,genelde birbiriyle evlenmez ve yer satmazlar ancak gayet mutlu mesut paylaşıyorlar mekanlarını
Sosyal ağlarda paylaş

spurdo said:

coco said:

@spurdo

abicim ırkçılık illa milletin birbirini katletmesi değilki örneğim de o zaten. kafkas halkları hep ırkçıdır,oradansın sende biliyorsundur eminim.ermeniler mesela sürekli tüccarlık yapar orada,çoğu silah tutmayı beceremez. o yüzden ezerler,çeçenler dağ adamı onlara da kültürsüz derler. hepsi kendi arasında geçinip gider,genelde birbiriyle evlenmez ve yer satmazlar ancak gayet mutlu mesut paylaşıyorlar mekanlarını

o iş öyle olmuyor işte. ırkçılık kadar saçma bir şey yoktur. milliyetçilik de. millet diye bir şey yok bi kere tamamen uydurma bi konsept. hadi biolojik ırk bi derece anlarım görüyorsun adam siyah senin gözün çekik bilmemne. millet tamamen uydurma. ırklarında bir diğerine üstün hiçbir yanı yoktur. güneşte daha az yanar biri öbürüne göre falan belkim
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

spurdo said:

coco said:

@spurdo

o iş öyle olmuyor işte. ırkçılık kadar saçma bir şey yoktur. milliyetçilik de. millet diye bir şey yok bi kere tamamen uydurma bi konsept. hadi biolojik ırk bi derece anlarım görüyorsun adam siyah senin gözün çekik bilmemne. millet tamamen uydurma. ırklarında bir diğerine üstün hiçbir yanı yoktur. güneşte daha az yanar biri öbürüne göre falan belkim

abi bariz farkediyor şimdi sen türkiyede olmasan norveçte büyüsen tamamen farklı bişey olucaksın. biyolojik ırklar arasında bariz fark var zaten,gerek zeka,gerek boy,gerek kasların değişik olması(futbol - basket vb hep zenciler dominant,halter ve güreşte ise azınlıktalar örnek olarak) neredeyse herşeyin farklı. bi kangalla fino köpeği nasıl farkli ise bi insanda okadar farklı olabilir,sonuçta onlarında hepsi canis lupus familiaris biz nasıl homo sapiens sapiens sek
Sosyal ağlarda paylaş

fark var işte güneşte kızarır norveçli ama zenciye bişi olmaz falan. zeka vs yok böle bişi. ha bu kadar seviosn madem milliyetçiliği ırkçılığı vs böl abi daha da böl niye millette duruyorsun? güzel bişi gibi anlatıosn bide evlenmezler birbirleriyle diye falan böl kabilelere böl. aşiretlere böl sülalelere böl hepsi ülke olsun
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

fark var işte güneşte kızarır norveçli ama zenciye bişi olmaz falan. zeka vs yok böle bişi. ha bu kadar seviosn madem milliyetçiliği ırkçılığı vs böl abi daha da böl niye millette duruyorsun? güzel bişi gibi anlatıosn bide evlenmezler birbirleriyle diye falan böl kabilelere böl. aşiretlere böl sülalelere böl hepsi ülke olsun

bölük zaten abi kafkasya,heryer bölünse ne güzel olacak diyorum bende.gayet mutlu mesut bölük geldi bölük gitti birbirine çok benzemesine rağmen. gürcüler toparlamaya çalıştı 1991 de,zorla gürcüce öğrettiler herkese,tarih kitaplarını yaktılar. sonra savaş çıktı kafalarıyla futbol oynadık.
http://en.wikipedia.org/wiki/Peoples_of_the_Caucasus
ayrı hepsi neredeyse. bazıları aynı ülkede olsa bile köyleri ayrı hep
Sosyal ağlarda paylaş

spurdo said:

hamsilipilav said:

bölük zaten abi kafkasya,heryer bölünse ne güzel olacak diyorum bende.gayet mutlu mesut bölük geldi bölük gitti birbirine çok benzemesine rağmen. gürcüler toparlamaya çalıştı 1991 de,zorla gürcüce öğrettiler herkese,tarih kitaplarını yaktılar. sonra savaş çıktı kafalarıyla futbol oynadık.
http://en.wikipedia.org/wiki/Peoples_of_the_Caucasus
ayrı hepsi neredeyse. bazıları aynı ülkede olsa bile köyleri ayrı hep

bak hala... ulan nesi güzel bunun?
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

lol lab üretimi köpekler üzerinden insanlarda ki ırk ayrımını örneklemek

napayım abi aslanlar üzerinden mi örnekliyim diyecektimde onları farklı sınıflandırmışlar,insandada aynı mantık yapılabilir asya , avrupa , afrika vb kökenlerine göre ama "ırkçı" olur
Sosyal ağlarda paylaş

birleştirmeden asimileyi anlıyorsun. farklı şeyler diyorum. milletler yada ırklar yada ne istiyorsan zorlama olmadan yaşamasına devam etsin ne konuşuyorsa konuşsun vs olay bu değil. din, millet vs bunlar gereksiz artık. düşün abi başka milletten diye evlenmemek nedir? herkesin insan olması lazım işte dünya vatandaşlığı bundan bahsediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

niye abi bence gayet doğal bi tercihtir. mesela ben kürtlerden nefret ediyorum,okulda hep pislik serseri takılanlar kürttü.adriana lima kürt olsa versen evlenmem. yakınındakilerle muhattap olmam,genelde çekinirim kürtlerden,bişey yapacak olursa da haddini bildiririm.gayet doğal birşey,hayvanlarda aynısını yapıyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...