Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ben artık düşünemiyorum

Uzun

Öne çıkan mesajlar

Atanda haçlı seferi yaparken kafire vergi ödeyerek def etti.

Sen kimsinde devleti elalemin bekçi köpeği olmakla, uyuşturucu ticareti yapmakla, terör örgütü ile danışıklı dövüş yapmakla suçluyorsun?

Azından çıkanı kulağın duysun. Bu devlet yeni kurulmadı aslanım, biz bin yılda 16 devlet kurduk, 16sıda birdir.

Git atanı, ceddini, kurdukları devletleri öğren, iyi öğren kim köpekmiş, kim teröristmiş ondan sonra konuşuruz senle. Bu devletlerin en niceside Mustafa Kemal Atatürk gibi bir dehanın kurduğu Türkiye'dir. Ben geçmişimle ne kadar övünüyorsam, şuanki ülkem ve devletimlede o kadar övünürüm.

Dolmuşa binipte, kansızlık yapmayın. Hem ayıp, hem günah. Yakışmıyor sizin için feda edilenlere.
Sosyal ağlarda paylaş

@RRa
Ne güzel dolmuşsun kardeşim sen ya, öyle güzel dolmuşsun ki.. Çocuğunun isminin fatih,mehmet olmasını olay sanıyorsun. Ekmek alabilmeyi güzellik (hele ki bu çağ ve teknolojide),kendini de yukarda saydığın bu denli bağlarla tutulmuşken özgür diye adlandırabiliyorsun.Geçmiş diyip durduğun akan kanların, yapılan savaşların sonu da gelmiyor malasef kaç bin yıllık insan tarihinde...
Dert etmemiz gereken tek şey bütün insanlığın açlık çekmeden dolu dolu yaşayıp huzur içinde ölebilmesi iken, geçmişte yapılan savaşlarla dökülen kanlarla kafayı kırmış, kimseyi ileri götürmeyen veya karın doyurmayan saygı kalıpları içinde yaşamlarımızı sürdürüyoz öyle. Ha bu esnada o "dünyadaki bütün insanların huzuru vs." diye başladığımız klasik ütopyayı yaşayanlar ne kan dökmek zorunda ne de saygı göstermek...
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

ya hala şu müslümanların kurban kesmelerine bi kulp bulunuyor anlamıyorum ki ne elde ediyorlar bundan

Amaç ne ? düşünemiyorum gerçekten

bir kere kurban etme olayı saçma temeli bozuk nerden tutsan elinde kalıyor yani ama et güzel

gerçi et güzel dedim de, ette güzel değil ki anasını satayım sırf yağ çıkıyor, boşa para
Sosyal ağlarda paylaş

bu tartışmayı daha fazla uzatmak istemem ama sen şimdi bana gerçeklikle alakan yok diyorsun yani dimi.

acaba "gerçeğe" ben mi uzağım, sen mi uzaksın. şuanda bu dünya üzerinde bizim gibi iki kolu, iki bacağı olan, bizim gibi insan olan ama silah sesleri ve top mermileri yüzünden evinden dışarı çıkamayan, bir askerin gelipte kendisine yiğecek vermesini bekleyen, insanlarda var.

"gerçekten" sadece 103 sene uzaktasın. Ben istanbulda oturuyorum. 103 sene önce bu kentin sokaklarında Türk polisi yada Türk askeri yerine İngiliz Askerleri dolaşıyordu.

İşte sizin gerçeğiniz bu kadar uzak size.
Sosyal ağlarda paylaş

marty amerikada da polisle dalaşırsan dövüyor, birde işkence ediyor. özgürlükler ülkesi amerika. senin bu söylediklerin bizim devletimizi aşağılamamıza sebep değil. her ülkede problemler vardır, özelliklede demokrasi ile ilgili.

amacım tartışmak değil ama bazen beni cidden korkutuyorsunuz. çünkü tarih tekerrürden ibarettir. 1090dan beri devamlı geldiler, yarın yine gelirler. siz devletinize sahip çıkmazsanız, kim çıkacak. Her defasında bir atatürk gelsin diye mi bekleyeceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

31. Biliyorum biz vergimizi öderiz, devlette bize köprü, yol, sağlık hizmeti verir, biz kendi kendimizi yönetiriz ama göya öyle. Senin bu dediğin hiç bir ülkede geçmiyor ki, bizim ülkede geçsin. Sen vergini ödesen bile her an başka bedeller ödemek zorunda kalabilirsin, kendin için, doğmuş yada doğmamış çocuğun için, yada torunun için. Senin için nasıl ödendiyse, gün gelir sende ödemek zorunda kalabilirsin. Ben isterim ki iş sadece vergi ile bitsin ama bu coğrafyada işler sizin söylediğiniz gibi yürümüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bahsettiğim şeyler sen,o,bu,A kişisi,B kişisi falan tarafından sindirilmesi gereken şeyler değil zaten tek tek. Dünya çapındaki görüşten ya da sistemden bahsediyorum.
Sen milliyetçiysen, adam da milliyetçi,sen toprağını insanını korumak istiyosan o da istiyor. Biz anadan doğma mı geldik bu topraklara sanki ? Biz de geçmişte başkalarının çocuklarını kadınlarını keserek biçerek geldik bir şekilde, sorun orda zaten.. Geçmişteki insanların bilgi ve görüş kıtlığından birbirine girdiği savaşları akıttığı kanları kahramanlık unsuru ve saygı sebebi yapıyor olmamız sorun zaten.
Dinmiş,siyasetmiş,milliyetçilikmiş, kısacası fanatizm dersek hepsi esas amacımızdan uzaklaştıran şeyler bizi. Güzel bir hayat yaşayıp huzur içinde ölmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Hemen cografyaya bagla olayi zaten. Sen git ABD'nin kucagina otur, yillardir onun destekledigi hukumetler ulkeyi yonetsin, askerini harcasinlar surekli, sonra Turkiye buyuk devlet. Hacim, hic mi kafaniz calismiyor anlamiyorum ki. Senin iraden disinda yonetiliyor bu topraklar, son 300 yildir boyle.
Sosyal ağlarda paylaş

sana katılabilirim yumy ama bir şey hariç. bizim amacımız sadece güzelce yaşayıp ölmek olmamalı, biz bu dünyaya gözlerimizi açtığımızda nasıl bulduysak, bizden sonrakilere de daha iyisini bırakmamız lazım.

sen kurbanda akıtılan kan kadar, güney doğuda akan kana laf söylemezsen, sen doğduğunda 783km2 olan ülke toprağını 783km2 kare olarak bir sonraki nesle devredemezsin.

benim karşı çıktığım tek konu bu zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliko said:

Hemen cografyaya bagla olayi zaten. Sen git ABD'nin kucagina otur, yillardir onun destekledigi hukumetler ulkeyi yonetsin, askerini harcasinlar surekli, sonra Turkiye buyuk devlet. Hacim, hic mi kafaniz calismiyor anlamiyorum ki. Senin iraden disinda yonetiliyor bu topraklar, son 300 yildir boyle.

ee ben ne yapabilirim? 6.filo'yu taşlayanlardan alamadık bu bayrağı. Onların da sindirilmesine siz göz yumdunuz. Ben vergimi öderim, laylayıma bakarım diyen zihniyet yaptı. ben mi yaptım.
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

31. Biliyorum biz vergimizi öderiz, devlette bize köprü, yol, sağlık hizmeti verir, biz kendi kendimizi yönetiriz ama göya öyle. Senin bu dediğin hiç bir ülkede geçmiyor ki, bizim ülkede geçsin. Sen vergini ödesen bile her an başka bedeller ödemek zorunda kalabilirsin, kendin için, doğmuş yada doğmamış çocuğun için, yada torunun için. Senin için nasıl ödendiyse, gün gelir sende ödemek zorunda kalabilirsin. Ben isterim ki iş sadece vergi ile bitsin ama bu coğrafyada işler sizin söylediğiniz gibi yürümüyor.

abicim, olay vergi odeyip kopru almak degil. devletin amaci insanlara hizmet etmek, daha kolay, daha huzurlu yasamasini saglamak.
sen vergiyi veriyosan, ama huzuru elde edemiyosan. senin devletin saga sola saldirmak icin amerikanin lafini bekliyosa, sen bunu sikayet ettiginde basin belaya giriyosa, "borc odemeye" diye askere giden insanlar uyusturucu/silah ticareti yuzunden canini veriyosa daha ne borcu? neyin borcunu oduyosun?
sana huzuru, rahatligi saglamiyo ki sen devlete borclanasin.

borc borc diye diye gidip pisi pisine canini vermeyi normallestiriyosunuz.

borc falan yok kardes.
Sosyal ağlarda paylaş

Ama işte göremediğin şeyler var. Yaklaşımın da yanlış geliyor bana. Dediğin şeye benziyor, katilin birisi 2 adamı yakalamış birini öldürmüş. Ötekini de e onu öldürdüm diğerini öldürmemek olmaz şimdi diyip öldürmüş. Elde var iki ceset. Farklı sorunlar gibi bahsediyorsun hepsinden ama hepsi aynı temellere dayanıyor. Değişmesi gereken de o temeller zaten.

Sen sanıyor musun ki ortada savaş,güç tutkusu,ırkçılık,fanatizm vs. olmayacak ve gelecek nesillere kötü şeyler bırakacaz ? Mümkün mü bu? Herkes dilediği gibi yaşayıp istediği yönde, geniş ufuklarla geliştikten sonra gelecek nesillere de iyiden başka birşey bırakmamış oluruz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben borcunuz var diyince belki kızdırdı sizi. ee hadi tmm ben söylemeyim. Bak atanız ne söylüyor size

EY TÜRK GENÇLİĞİ!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemâl Atatürk
20 Ekim 1927
Sosyal ağlarda paylaş

Vergimi odeyeyim, etliye sutluye karismayayim demekten cok ben bu topraklarin Turk halkina fazla geldigini dusunuyorum. Bu kadar degerli yerleri bu kadar sigirin eline birakirsan olacagi bu. Sanki cok aham saham bir halkmis gibi canlaniyor gozunuzde toplum. O yuzden birsey yapmaya gerek yok. Bu ulkenin olmasi gereken durum bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi ben borçta falan değilim. Ben sana o ahmetli fatihli ekmekli mesajından sonra sardım. Diğerlerinin mesajları da hiç okumadım arada..

Sadece artık Amerikadaki John daha kaliteli ve düzgün yaşarken, çocuğunun adının Fatih olması ne katar ona, onu vurgulamak istedim sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Okuyun ya bi şunu. Ama gerçekten okuyun. Her cümlesini tek tek yorumlayıp paragraf paragraf mı anlatalım. Seni yöneten hükümetler hata yapabilirler ama bu ülke ve devlet onların değil. Sizin, benim, bizim. Seni yöneten vatan haini bile olabilir ama bizi yönetler hainlik içinde diye biz ülkemizden, devletimizden mi soğuyacaz. Tam tersine sahip çıkacağız. Çıkmalıyız.

Muhtaç olduğun kanın damarlarındaki asil kanda olduğunuda ben söylemiyorum işte atamız söylüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

tekrar okusana onu rra,

adam sana git askere hic bir amacin olmadan teroristlerin karsisinda dummy ol, hic bir ise yaramadan ol. bu senin borcun mu demis?

yoksa sokaklarda kurban kesmek en buyuk borcun mu demis?

ya marty ben sana borcunu git öl öde mi diyorum. borcunu nasıl ödeyeceğin sana kalmış birşey. ben diyorum ki senin için zamanında nice fedakarlıklar yapıldı. Yapılmadı diyormusun? Gün gelir seninde yapman gerekir diyorum. şuan bu terör belasını başımız saranları bende biliyorum. yinede vatan borcu ayrı birşey herkes gidip ülkesinin güvenliğini bir şekilde sağlamak zorunda, ölmek zorunda demiyorum, görevini yerine getirmek zorunda. En azından silah tutmayı bir öğrenmek zorunda, yarın ne olacağı belli olmaz.

Ama bence esas borcumuz aldığımız mirası red etmemek, sahip çıkmak ve bizden sonraki nesillere güzel bir türkiye bırakmak. Bizim esas borcumuz bu olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...