Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Misogyny General - Bitches & Whores Edition

PastorOfMuppets

Öne çıkan mesajlar

abi git sevgilinin yanina, "sen benle esit degilsin, her acidan senden daha iyi ve ustun bir canliyim" de.

diyelim ki "ben bilmem beyim bilir" dedi hatun, o iliski sana ayni tatmini yasatacak mi bu cevaptan sonra?

yani 3 yasindaki cocukda biliyor kadin erkegin esit olmadigini, belden asagi atacagin bir bakis yeterli. amac o degil, esitlik saglanmazsa sosyal baski dogacak buradan. kanuni esitlik sosyal baskiyi engellemiyor maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Çocuklar arada god tier hatunlar yok demedi kimse zaten, sakin olun.

Ursula K. Le Guin gerçeği var bir kere de, istisna onlar.

Daha genel düşününce biz çok daha üstünüz her anlamda. Mental olarak? Evet.

Fiziksel olarak? Evet.

Yani bir ev varsa bir yerde, onu erkekler oraya koyuyor. Ha bu demek değil ki aramızda çok rezil specimen yok değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Leopar said:

abi git sevgilinin yanina, "sen benle esit degilsin, her acidan senden daha iyi ve ustun bir canliyim" de.

diyelim ki "ben bilmem beyim bilir" dedi hatun, o iliski sana ayni tatmini yasatacak mi bu cevaptan sonra?

yani 3 yasindaki cocukda biliyor kadin erkegin esit olmadigini, belden asagi atacagin bir bakis yeterli. amac o degil, esitlik saglanmazsa sosyal baski dogacak buradan. kanuni esitlik sosyal baskiyi engellemiyor maalesef.

Hocam diyorum zaten, cevabı o olmuyor ki, haklısın oluyor çünkü hatunda aşagılık kompleksi yok. Kendini direk kütleye katmıyor, din tartısmalarındaki default sorun gibi düşün.

Bahsettiğin sosyal eşitsizlik aslında şu an var ve gayet de eşitlik. Sorun kadınların dünyanın progressinde hemen hemen hiç katkısı olmamalarına ragmen tamamen eşit sosyal statü beklemeleri.

Of ne iyiyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...