Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Citizen

jagd

Öne çıkan mesajlar

Zaten streamde CR böyle sağdan soldan alien yaratıklar fırlayabilir dedi, sonuçta alien'larla savaşıyoruz dedi.

Grup questi koyarlar mesela gidin X Hub'ı temizleyin, aynı anda hem havadan hem karadan gibi :D

Shipping Hub'a baktıydım bende girmemiştim, güzel yapmışlar.

ArcCorp da baya iyi ya, dükkanları falan yapmışlar bi vendor'ları eksik.

Zaten yakında funding için parayla AR/SMG/Armor ve skinleri + ship skinleri falan satmaya başlayabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjIgJCxj-XJAhVJsxQKHYujBJYQFggkMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.teknosa.com%2Furunler%2F125084301%2Flogitech-extreme-3d-pro-joystick&usg=AFQjCNEga5fAAIaW0aeg47lVgW-AAhfX6w&sig2=gbs_Xhu0KacuKopZ_B7gqA

şundan iyi alternatif yok gibi geliyor bana joystick için, haksız mıyım?

oyun forumu burası niye hiç joystick konuşmuyoruz :/
Sosyal ağlarda paylaş

Birde sanki buyuk monitor gerekiyor joystick icin, kb+m ile ekrana yakin oynuyorsun, joystick koyunca masaya geriye gitmen gerekiyor ekran kuculuyor.

Setup lazim, onunda sonu yok. Gerci iyi setupla ED/SC uzun sure oynayan adam minik ucak/helikopter ehliyeti almakta zorlanmaz hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

benim gösterdiğim joysticki mouseun yerine koyarsınız işte sağ elle idare edersiniz, gemiden inince joysticki ileri ittirip mousela devam edersiniz vs.

gazı klavyeyle ayarlayacaksınız tabi bu durumda, sol el klavyede olacak, zaten logitech extreme 3d pro'nun gaz için ayrılan tuşu(hotas mı ne deniyordu) çok küçük, pek kullanışlı değil.

x52ye göre sadece alan açısından değil kol açısından da ciddi avantajı var, kol yuvası kare değil yuvarlak ve vertical hareket de yapabiliyor, kare kol yuvası ve verticalin olmaması insanları kanser edip manevra kabiliyetini kısıtlıyormuş, ayrıca x52ler hızlı kırılıyormuş.

son olarak logitech trde satılıyor, 100 lira, fiyat olarak en iyisi

in conclusion, patiler, almazsanız almayın, ben alıcam, ilerde dediğim yere gelirsiniz :P

edit: x52 dandik olduğu gibi, x52 pro da tuzlu bir alet, ayrıca evet hayvan gibi yer kaplıyor masada, hiçbirini kullanmadım bu aletlerin ama resimlerinden belli ebatları
Sosyal ağlarda paylaş

Of VR fena iyi olur :) TrackIR diye birsey kullaniyordu streamci bir cocuk, baya da is yapiyordu dogfightta, baktim enteresan bisiymis. Webcam gibi koyuyorsun, kafa haraketini freelook/aim olarak algiliyor.
http://www.youtube.com/watch?v=AvAI3l0v62E

Ilave olarak Voice attack diye birsey kullananlar da var ama onun ne oldugunu bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

mono said:

Thrustmaster Warthog pek gaz duruyor ama cok pahaci sektor, ben gabepad/klavye mouse gidiyorum simdilik :)

Anladigim kadariyla x52, Thrustmaster t16000, logitech en cok onerilenler arasinda fiyat fayda olarak.

Dual joystick iyi diyorlar birde..

edit:Kanuni olaya hakimmis, garanti servisi gibi envanter cikti :)

o steam controller iyi mi? mesela dark souls oynanır mı onla?
aynı anda sol üstteki yuvarlak 4 yönlü zımbırtıda yukarı tuşa basılı tutup aynı anda zımbırtının kendisine basmak(o da bi tuş ya) mümkün mü o controllerda?

teknosada falan deneyebilir miyim ben bunu?
Sosyal ağlarda paylaş

Steam controller sadece Steam'den aliniyor, alismasi biraz zaman aliyor, ama gordugum en customizable cihaz. O kadar cok opsyon varki. Gyro baya enteresan ise yariyor, oyundan oyuna baskalarinin yaptigi custom config'leri internetten indirip kullanabiliyorsun.

Ben star Citizene uyguladim, fena degil, alisiyor gibiyim.

Genel olarak alisma surecini atlatinca baya iyi bir urun bence.

https://www.youtube.com/watch?v=jofuQN5gyj8

Bu cocugun profili kullaniyorum, arkadaki sag pedala Gyro verdim, ona basili tutunca gyro ile kontrol edebiliyorum gemiyi..sensitiviy ayari falan bir hayli sey var kendine gore modifiye etmek icin.

Aim alinan oyunlarda ps4/xbox'dan cok cok daha iyi, ama Klavye Mouse'dan kotu tabiki.

Dark Souls 2de denedim, sagdaki bolumu hassaslik ayari cekince gayet tatli oldu kamera. (Cok secenek sunuyor, joystick gibimi olsun mouse mu olsun yoksa trackpad mi olsun vsvs)

Edit: Kasa olarak xbox controllerdan biraz daha tombik, ve xyab dugmeleri daha ufak, rahatsiz gelmedi bana. Farkli sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

hollwanderrr said:

ben biraz eko durumdayım, çok da hevesliyim bi logitech bana yeter gibi hissediyorum, bu head trackerlar falan biraz tuzlu

Bende ucuzcu gidecegim, yada mouse klavyede devam, sonu yok cunku ve pahaci isler. Bilgisayari upgrade parasi'na denk geliyor kendini kaptirinca.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

Onun benzeri var iste t 16000m olan aynisinin rengi farklisi.

Ya tabii bu benim sahsi killigim birazda:)

Ya tam olacak ya olmayacak olayi, dedigin gibi olur ki yaptim ama oyundan kopardi beni onu al sonra suna gec mouse gec joysticke gec..

Hani hotas ve iyi bir masa koltuk olsa super.

Baksana kaptirinca gidiyor isin sonu

O paneller Thrustmaster MFD + cin mali minik lcd sanirim..ilave tablete harita cikisi falan vermis hehe.

Basit olsun benim olsun aynen.
Sosyal ağlarda paylaş

Fena cidden. Hadi ekran basinda 30-60fps kurtariyor, ama VR icin 90fps ve uzeri oneriliyor, 2x ekrana minimum 1080p 90fps+ cikis yaptigini dusunursek..VR icin su anki gtx980ti, 2 yil sonrasinin anca low/med ayarlarinda yeter tahminen oda belki. Optimizasyon falan daha ohooo, SC yetisemez 2016 springe, ED kurtarir ama bence.

Neyse 2 yila gpu/cpu olaylarida 2 nesil atlar artik o zaman bakariz heh..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...