Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İslam dünyasından o filme misilleme!

deady

Öne çıkan mesajlar

doğrudüzgün tarla mı var allaan çölünde, o yüzden paso kervancılık yapıyorlar veya hac turizmi vs (o zamanda kabe kutsal)

köle gibi satamaz kendi kızını anca evlenmelik verir ama işte o zaman da zengin zenginin kızını almak istiyor bir nevi güçte kazanıyor işte krallıklarda ortaçağda olduğu gibi
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Zaten hep atayizlerin uydurması bunlar

Googleye yaz bakalım 1 yaş 9 yaş 10 yaş çocuklarla evlenilebilir mi? Bunları diyende bak bakalım atayizler mi

zaten kendine atayist, müslüman, hristiyan, addf gibi adları layık görenlerin hepsi aynı veya benzer. mesela aklı başında, az biraz muhakeme yapabilen bi ateist bu forumdaki genel ateist profiline adam olacak çocuklarmış gibi bakar.
Sosyal ağlarda paylaş

utopia said:

merak ediyorum resmin yasak oldugu bir dinde muhammedin yalnizca sesini mi dinletecekler, altyazisini mi gececekler. cebraili animasyon mu yapacaklar mesela. 3d mi cekilecek mesela. bunlari merak ediyorum.

http://2.bp.blogspot.com/_ZmKHJUXDje4/TBdBu7d1P1I/AAAAAAAAAD0/zZbAhJIMhAk/s1600/11.02.2010-1.PNG
bir an sami can buldu foruma üye oldu sandım
Sosyal ağlarda paylaş

Lan postlariniza oturiyim arkadas,evrim tartisilir dunyada evrim teorisiyle ugrasan en iyi proflara tas cikartirsiniz,kate uptonin biyigi denilir, herkesin hatun sanki utulenmis koy tavugu ,begenmezsiniz.uyduruk hadislerle bugune gelmis 9 yas meselesisoylenir.herkes buhari kesilir basima,isvicre cakisi diye konu acsam;abi benim totomdan kurek cikiyo isvicre cakilari cok tirt diyecek biri cikarmi diye,korku endise ve tereddutler dunyasina gark oldum...
Sosyal ağlarda paylaş

Buhariden sevgilerle

said:
Bu evliliğin savunulamaz olduğunu düşünen bazı Modernist din alimleri ve dindarlar Hz. Ayşe’nin evlendiğinde yaşının 17-18 olduğunu savunmuşlardır. Ve delil olarak hem daha zayıf kaynaklara başvurmuşlar hem de kendilerince bazı ilginç yorumlarla bu sonuca ulaşmışlardır. Fakat Ayşe annemizin Peygamber efendimizle 9 yaşında evliliği ile ilgili bilgiler hem son derece sağlam kaynaklarda geçmektedirler hem de sayıları bir hayli fazladır. Örneğin Hz. Ayşenin o sırada 9 yaşında olduğundan bahseden Sahihi Buharide “4” Sahihi Müslimde “3” hadis vardır. Bu hadis kitapları İslam geleneğinde en güvenilir hadis kitaplarıdır.

Bu hadislere göre Hz. Ayşe 6-7 yaşlarında iken evlilik akdi yapılmış 9 yaşında iken evlilik gerçekleşmiştir. Sahihi Buharide bu konuyla ilgili geçen bir hadis şu şekildedir:

"Abdullah İbni Mesud tarafından rivayet edilmiştir: Resulullah aleyhissalatu vesselam, Hz. Aişe radıyallahu anha ile yedi yaşında iken nikahlandı, dokuz yaşında iken zifaf yaptı. Resulullah aleyhissalatu vesselam, Hz. Aişe onsekiz yaşlarında iken vefat etti"
Sosyal ağlarda paylaş

basayev said:

Lan postlariniza oturiyim arkadas,evrim tartisilir dunyada evrim teorisiyle ugrasan en iyi proflara tas cikartirsiniz,kate uptonin biyigi denilir, herkesin hatun sanki utulenmis koy tavugu ,begenmezsiniz.uyduruk hadislerle bugune gelmis 9 yas meselesisoylenir.herkes buhari kesilir basima,isvicre cakisi diye konu acsam;abi benim totomdan kurek cikiyo isvicre cakilari cok tirt diyecek biri cikarmi diye,korku endise ve tereddutler dunyasina gark oldum...

madem bu kadar kötü bi yer bu forum, hiç beğenmiyorsun niye kapıdan kovuldukça bacadan geri geliyorsun? 40 kere banlendin doyamadın yahu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...