Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'den Mısır'a 2 milyar dolar

calimero

Öne çıkan mesajlar

said:
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Mısır Cumhurbaşkanı Yardımcısı Essam Elhaddad ile bir araya geldi.
Dolmabahçe Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde basına kapalı gerçekleşen ikili görüşme ve heyetler arası görüşmede Türkiye tarafına Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Mısır tarafına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Essam Elhaddad başkanlık etti.

Görüşmede, Mısır Maliye Bakanı Mumtaz El Saaid ile Planlama ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Ashraf Al Araby de hazır bulundu.

Edinilen bilgiye göre, toplantıda, Türkiye ve Mısır'ın yakın işbirliği çerçevesinde, Mısır ekonomisini destekleyecek 2 milyar dolarlık finansman paketi üzerinde mutabakat sağlandı.

Taraflar toplantıda her iki ülkedeki gelişmeleri, ticari ilişkileri ve yatırım fırsatlarını ele aldı, Türkiye'nin Mısır'a sağlayacağı 2 milyar dolarlık finansman paketinin çerçevesi üzerinde mutabakata vardı.

Finansman paketiyle Mısır'ın uluslararası rezervlerinin güçlendirilmesi, Mısır hükümetinin altyapı planının desteklenmesi ve böylelikle Mısır'ın makro ekonomik istikrarı ile büyüme perspektifine katkı sağlanması hedefleniyor.

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/09/15/turkiyeden-misira-2-milyar-dolar?paging=false
Sosyal ağlarda paylaş

yeni döndüm mısırdan. 4 milyar dolar s.arabistan ile katar, 7 milyar dolar abd, 2 milyar dolar Türkiye,yolda olan diğer krediler de var. yani mısır'daki şeriatçılara hep destek-tam destek.

işin bizimle ilgili yönü de ayranımız yok içmeye, atlan gideriz s.çmaya...memlekette işsiz-güçsüz insanlar doluyken neden 2 milyar dolar mısır'a veriliyor? neyse,bana soran yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

DoD said:

Çünkü sen o 2 milyar doları verdiğin için senin inşaat ve benzeri firmalarına kolaylık sağlıyorlar oralarda, kaz gelecek yerden tavuk esirgememek o...

Mısır, Irak gibi savaş geçirmedi ki ayaklanma geçirdi. 2 milyar dolarlık ne işi alacak Türkiye ordan?

Mısır,Libya,Suriye gibi ülkeler tekrar inşa süreçlerinde modernleşme adı altında tekrar inşa sürecine giriyor...Bu büyümeye açık eskiden dışa kapalı (göreceli olarak değişmekle birlikte) ekonomiler özellikle inşaat sektörü olmak üzere büyük oranda açık pazar oluşturuyor... İstanbul,Ankara'da mühendisler arapça kurslarına gitmeye başladılar o bölgelerde çalışabilmek için... Lafın özü babalarının hayrına vermiyorlar o paraları Libya'ya,Mısır'a hatta bugün Suriye'de rejimi değiştirmeye çalışan isyancılara...
Sosyal ağlarda paylaş

DoD said:

Mısır,Libya,Suriye gibi ülkeler tekrar inşa süreçlerinde modernleşme adı altında tekrar inşa sürecine giriyor...Bu büyümeye açık eskiden dışa kapalı (göreceli olarak değişmekle birlikte) ekonomiler özellikle inşaat sektörü olmak üzere büyük oranda açık pazar oluşturuyor... İstanbul,Ankara'da mühendisler arapça kurslarına gitmeye başladılar o bölgelerde çalışabilmek için... Lafın özü babalarının hayrına vermiyorlar o paraları Libya'ya,Mısır'a hatta bugün Suriye'de rejimi değiştirmeye çalışan isyancılara...

Libya'yı falan da anlarım da hâlâ Mısır'ın o kadar yatırımı nasıl geri döndüreceğini anlayamadım bunca devletin. Petrol desen az başka doğal kaynak desen yok. Kendine anca yeten bir devlet, sömürülecek bir şeyi yok ki. Yanlış mı biliyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

DoD said:

Çünkü sen o 2 milyar doları verdiğin için senin inşaat ve benzeri firmalarına kolaylık sağlıyorlar oralarda, kaz gelecek yerden tavuk esirgememek o...

eee ordaki insaat fırmalarını bana bı hayrı yok. kolaylık ıstıyolarsa sırketler kendılerı yapsınlar bu yatırımı. vergılerden yapılmasın
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar bakkal dükkanı değil devlet yönetmeye çalışıyorlar bu kadar basit değil hesapları malesef, o inşaat firmaları orada kazandıkları paralarla Türk insanını çalıştırıyorlar, o paraların büyük bölümü bir şekilde Türkiye'ye dönüyor vs vs...

Tabi ki burada büyük lokma hükümete yakın büyük inşaat devlerine gidiyor, anlatmak istediğin buysa haklısın...

Benim burda kimseyi savunmak gibi bi derdim yok,çok polemiğe girmek de istemiyorum sadece konu hakkındaki az miktardaki bilgimle bildiğim kadarıyla konu hakkındaki fikrimi beyan ettim... Çok ayrıntılı bir bilgim de yok konuyla ilgili ama çok merak ediliyorsa bimer'e sorabilirsiniz benim vergilerimden çıkan 2milyar dolar neden mısıra gönderildi diye =))
Sosyal ağlarda paylaş

Quadrophenia said:

O kazın gittigi yerlerde sıkıntı var zaten. Bize gelen birsey yok.

çok doğru.
1991 yılına kadar Türkiye'nin en çok ihracat yaptığı ülke Irak'tı.karşılıklı dış ticaret hazmimiz o zaman ki şartlarda 15 milyar dolar üzerindeydi ve bizim leyhimize bir durum vardı. amerika ıraka daldığında, turgut özalda 1 koyup 3 alacağız dediğinde o zaman da basın yavşakça,yalakaca haberlerle doluydu. aradan geçen zamanda başta tekstil,gıda,inşaat firmaları olmak üzere pek çokları ırakla ticaret onarılmamak üzere bozulduğu için battılar.libyaya nato saldırısına katıldık,uçaklarımız ülkemizden kalkan uçaklarla beraber libyalıların üzerine bomba yağdırdı.şimdi oradaki pastayı kimler yiyor?abd,fransa,ingiltere,italya...türkiyeye sus payı olarak,o da taşeron işleri şeklinde inşaat işleri veriyorlar.
sözün özü...karşılığında ülkemizin çıkarları kollanacaksa ne ala ama geçmiş tecrübeler böyle olmadığının kanıtı. hep enayi yerine konan bizim milletimiz oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

DoD said:

Adamlar bakkal dükkanı değil devlet yönetmeye çalışıyorlar bu kadar basit değil hesapları malesef, o inşaat firmaları orada kazandıkları paralarla Türk insanını çalıştırıyorlar, o paraların büyük bölümü bir şekilde Türkiye'ye dönüyor vs vs...

Tabi ki burada büyük lokma hükümete yakın büyük inşaat devlerine gidiyor, anlatmak istediğin buysa haklısın...

Benim burda kimseyi savunmak gibi bi derdim yok,çok polemiğe girmek de istemiyorum sadece konu hakkındaki az miktardaki bilgimle bildiğim kadarıyla konu hakkındaki fikrimi beyan ettim... Çok ayrıntılı bir bilgim de yok konuyla ilgili ama çok merak ediliyorsa bimer'e sorabilirsiniz benim vergilerimden çıkan 2milyar dolar neden mısıra gönderildi diye =))

yoooo, ordaki türkiye merkezli insaat sirketleri ordaki iş gucunu kullanıyor. sadece yonetım ve muhendisleri türk. türkiyeden ham hamdde almıyorlar, malzeme almıyorlar. türkiyeye ne iş gücü ne gelir sağlıyor bu şirketleri.

devleti bakkal gibi yonetmek asıl abi türk şirketi calısıcak işte orda ne guzel !!! demekle oluyo.

üzgünüm yanı nerdeyse hiçbir hayrı yok orda yapılan işlerin buraya. hayrı varsada zatende devleşmiş insaat şirketlerine var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...