Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye de 10 kişiden 9 u evrime inanmıyor

fenn

Öne çıkan mesajlar

aha önceki bölümlerde, önce doğada canlıları evrimleştirecek hiçbir mekanizma olmadığını inceledik, sonra da canlı türlerinin bir evrim süreci sonucunda değil, bugünkü kusursuz yapılarıyla bir anda ortaya çıktıklarını, yani ayrı ayrı yaratıldıklarını gördük. Bu durumda elbette "insanın evrimi"nin de yaşanması asla mümkün olmayan bir hikaye olduğu açıktır.

Peki, ama bu hikayenin evrimcilerce öne sürülen dayanağı nedir?

Bu dayanak, evrimcilerin üzerinde hayali yorumlar yapabilecekleri fosillerin çokluğudur. Tarih boyunca 6000'den fazla maymun türü yaşamıştır. Bunların çok büyük bir bölümü, nesli tükenerek ortadan kaybolmuştur. Bugün yalnızca 120 kadar maymun türü yeryüzünde yaşamaktadır. İşte, bu 6000 civarındaki nesli tükenmiş maymun türünün fosilleri evrimciler için çok zengin bir malzeme kaynağı oluşturur.

Evrimciler, yok olmuş maymun türlerinden işlerine gelen bir bölümünün kafataslarını ve kemiklerini küçükten büyüğe doğru dizmiş, bu seriye nesli tükenmiş bazı insan ırklarına ait kafataslarını da ekleyerek insanın evrimi senaryosunu yazmışlardır. Senaryo şöyledir: "İnsanlar ve günümüz maymunları ortak atalara sahiptirler. Bu yaratıklar zamanla evrimleşerek bir kısmı günümüz maymunlarını meydana getirmiş, evrimin diğer bir kolunu izleyen bir başka grup da günümüz insanlarını oluşturmuştur".

Oysa, bütün paleontolojik, anatomik ve biyolojik bulgular bize, evrimin bu iddiasının da diğerleri gibi geçersiz olduğunu göstermektedir. İnsanla maymun arasında herhangi bir akrabalık olduğuna dair hiçbir somut kanıt yoktur. Sahtekarlıklar, çarpıtmalar, göz boyamalar, aldatıcı çizim ve hayali yorumlar dışında...

Fosil kayıtları bizlere, tarih boyunca insanların insan, maymunların da maymun olarak kaldıklarını göstermektedir. Evrimcilerin insanın atası olarak gösterdikleri fosillerin bir bölümü, aslında günümüze çok yakın tarihlere -örneğin 10.000 sene öncesine- kadar yaşamış ve kaybolmuş eski insan ırklarına aittir. Dahası, günümüzde halen yaşamakta olan birçok insan topluluğu ise, evrimcilerin insanın ataları gibi göstermeye çalıştıkları bu soyu tükenmiş insan ırklarıyla aynı fiziksel görünüm ve özellikleri taşımaktadır.

Hepsinden önemlisi, maymunlar ve insanlar arasında sayısız anatomik farklılıklar bulunmaktadır ve bunların hiçbiri evrimle ortaya çıkabilecek türden değildir. "İki ayaklılık" da bunlardan bir tanesidir. İlerleyen kısımlarda daha ayrıntılı olarak ele alacağımız gibi, dik olarak iki ayak üzerinde yürüme sadece insana özgüdür ve insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliklerdendir.

İnsanın Hayali Soy Ağacı

Darwinist iddia, bugün yaşayan modern insanın maymunsu birtakım yaratıklardan geldiğini varsayar. 4-5 milyon yıl önce başladığı varsayılan bu süreçte, modern insan ile ataları arasında birtakım "ara form"ların yaşadığı iddia edilir. Gerçekte tümüyle hayali olan bu senaryoda dört temel "kategori" sayılır:

1— Australopithecines (Australopithecuslar)
2— Homo habilis
3— Homo erectus
4— Homo sapiensEvrimciler, insanların sözde ilk maymunsu atalarına "güney maymunu" anlamına gelen "Australopithecus" ismini verirler. Bu canlılar gerçekte soyu tükenmiş eski bir maymun türünden başka bir şey değildir. Australopithecuslar'ın çeşitli türleri bulunur; bunların bazıları iri yapılı, bazıları ise daha küçük ve narin yapılı maymunlardır.

İnsan evriminin bir sonraki safhasını da evrimciler, "Homo" yani insan olarak sınıflandırırlar. İddiaya göre Homo serisindeki canlılar, Australopithecuslar'dan daha gelişmiş canlılardır. Bu türün evriminin en son aşamasında ise, Homo sapiens, yani günümüz modern insanının oluştuğu öne sürülür.

Evrimci yayınlarda ve ders kitaplarında yer alan ya da medyada zaman zaman adı geçen "Java Adamı", "Pekin Adamı", "Lucy" gibi fosiller de üstte saydığımız dört türden birine dahil edilirler. Bu türlerin de kendi içlerinde alt türleri olduğu kabul edilir.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

yani şunu diyorum, evrimi inceledim ve yok diyen, art niyet de içererek değil, gerçekten inanarak yok diyen adam sayısı o kadar azdır ki.

çünkü bunu diyebilmek inanılmaz zor bişi.

sorun şu: bu lombak kafalıların evrimi incelemeye zaman harcamayacağı kesin çünkü peşin kabul sözkonusu,"evrim diye bir şey yok lan" diye çakılmış kafalarına. yoksa eğer ille de evrimi inceleyen herhangi bir adam varsa tabii ki samimiyeti doğrultusunda evrime inanmamak imkansız.
Sosyal ağlarda paylaş

SNA1L said:

ya bi program vardı evrimi tartışan baya komikti.hacettepeden ergi deniz özsoy vardı(süper adamdır) ve diğerleri eğlenmiştim baya.adam bi üniversitenin dekanı şey diyodu ya tamam ben sana bi bakteri veriyim sen bundan balık yap bana labaratuvarda fln bide ya ben mikroskopta baktım okadar muhteşemki hücre bunu sadece allah yapar fln.bunu söyleyen dekan bölüm başkanı fln ya ilginç yani eşşek kadar adamlar yani okumuş etmiş adamlar bunlar

imam hatip mezunu adam doktor, mühendis, mimar, biyolog, polis, dekan,başbakan oluyor; yakında önce asker ve sonra da orgeneral olacak inşallah. demek istediğim yazdıklarımda gizli ve sanırım sizler ne demek istediğimi anladınız.
Sosyal ağlarda paylaş

Ancalagan said:

insanların maymundan yavaşyavaş evrimlendiğine inanmıyorum saçmalığın daniskası

direk genetik bi elleme var Tanrı eli labaratuarda şekillendirmiş kanımca dünyada o sırada ne (lucy musi mağra maymunu)varsa convert etmiş şuanki formumuza.

ki bilimsel bulgular benim bu yazdığım saçmalığıda destekliyor :)

dünyayı ve üzerindekileri yaratan bir uzaylı olabilir, gemisinde samanyolunda gezerken laboratuarda yediği haltları dünya üzerinde denemiş olabilir. evrim teorisi dediğimiz şeyler laboratuar şartlarında gerçekleştirdiği çalışmaların dünyaya uygulanmış hali de olabilir lan. en komiği de o uzaylıyı yaratan bir tanrı olma ihtimali. lan o zaman if p then q...so tanrı yarattı dünyayı...:)-D
Sosyal ağlarda paylaş

Kaliko said:

Adamlar evrime inanmiyor ama kuslarin atesten taslari fillerin ustune attigina, bir dokunusla korlerin iyilestigine, nehrin kan aktigina inaniyorlar. Enteresan bir kafa.

tabi olm, tanrı el verince akan sular durur,kuşlar filleri delen taş atar,körler görür,nineler doğrurur,9 yaşındaki kızlar eş olur,pireler tellal,develer berber olur.
edit:olm,sakarya savaşında sakarya nehri resmen kıpkırmızı akmış günlerce. :(
Sosyal ağlarda paylaş

HikmetHoroz said:

İlk harfin çıkmayışından ve "daha önceki bölümde" diye başlamasından yazının copy paste olduğunu anlamamana gülebilirsin öncelikle.

AHAHA bunu senin yazdığını düşündüğüme inanmış olamazsın gerçekten, bu kadar olamazsın yani asdfas
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Kaliko said:

Adamlar evrime inanmiyor ama kuslarin atesten taslari fillerin ustune attigina, bir dokunusla korlerin iyilestigine, nehrin kan aktigina inaniyorlar. Enteresan bir kafa.

tabi olm, tanrı el verince akan sular durur,kuşlar filleri delen taş atar,körler görür,nineler doğrurur,9 yaşındaki kızlar eş olur,pireler tellal,develer berber olur.

Cetintas sen ne utanmaz karakter yoksunu bir adamsın arkadaş, banlandigimdan beri sadece mmo bölümünü üye olmadan takip ediyorum fakat sen yeminini bozanlar :) gibi dayanamayıp
Geliyorsun...

Bide islama resmen hakaret ediyorsun rüşdi gibi...ama çok görmüyorum. Sana çünkü taptigin sahsiyet zamanında milleti demagoji yaparak kandirmist i ..

Neymiş sakarya kan akmış behey cahil bilmem kaç metreküp suyun kan aktigına inanan o beyni sana veren yaradan kuşun ağzındaki taşla fili delik deşik ettirmeye kadir değilimdir sence ?
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Kaliko said:

bunun neresinde islama hakaret var acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

yumy said:

Paticik de gördüğüm herhalde en uzun saçmalık oldu arkadaşın yazısı, ödülünü vermek lazım. Adnan tayfasından kanımca.. Yazısını düzeltmeye çalışsan, bitiremezsin, o derece. Neresine gülsem neresine şaşırsam bilemedim ashgdfhga

Sazanlayıp fail oldun, sus işte. ben mi öğreteyim bu yaştan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

haha troll musun nesin arkadaşım, yazıyı nerden kimden alıntıladığın belli mi ki, nasıl hitab edicem yazıya başka türlü ? yanında senin nickin var mı ? var. Bitti. Diğer arkadaşlar da seninle dalga geçti farkedersen yazıyı paylaşınca, yazının asıl sahibiyle değil.
Saçma sapan kendini tatmin etmeye çalışıyosun hala. Komik olmak istedin olamadın, trollükten mi devam ediyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

Ancalagan said:

insanların maymundan yavaşyavaş evrimlendiğine inanmıyorum saçmalığın daniskası

artik agliyorum su MAYMUNDEN GELMIYORUZ BENCE lafini duydugumda

pesine bir "biz maymundan geldiysek niye hayvanat bahcesindeki maymunlar insana donusmuyo" eksik kalmis

arkadas, madem okulda ogretmediler, acin bir okuyun. internet var. zor degil artik kaynak bulmak. neyin ne oldugunu ogrenin.
yok ogrenmiyorsaniz da, bari bilmiyorum diyip gecin. BENCE COK SACMA MAYMUN EHEHE demeyin ya. ben utaniyorum. lutfen

dostum bu olay (evrim teorisi deniyorsa halen) kanıtlanmamışsa neyin alayını yapıyorsun.
birbirinden kopuk 4 5 tane farklı tür var ortada. ara geçişlerini belirten yüzbinlerce kemik fosili olması lazım. ama neden hiçbişey bulunamıyor.Bence eleştirmeden önce sen biraz medeniyetler tarihi oku. biraz mitoloji ve antik medeniyetleri araştır. Biyolojik bir evrimin olmadığını SÖYLEMİYORUM. Tabiki canlılar ortam değişikliğine göre değişime uğrarlar . Ama zaman içinde yavaş yavaş maymundan türemediğimizi iddia ediyorum. Kaynakmı ariyosun dostum
antik dinleri oku,zor değil google dan ingilizcen varsa bulabilirsin üniversite araştırma tezleri var.
Sümeri (özellikle sümer )
Antik hindistan
Aborjinler
Keltler
Mısır (antik)
Çin
Maya

hepsinin yaratılış destanı aşağı yukarı aynıdır.Mu nun yıkılışını ve öncesinde tanrıların insanı nasıl yarattığını anlatır.öncesinde tanrılar arasındaki savaşı anlatır İnanırsın inanmazsın bilgin olsunda şak! diye yargılamadan evvel...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...