Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laptop Görüntü Gidiyor


ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

Romalılar,

Ya şöyle bir problemim var benim, Dell Inspiron N5010 Notebook var.

Son 5-6 gündür, laptopın monitörüne giden görüntü ara ara tamamen gidiyordu. Bu süre içerisinde bilgisayar gayet normal çalışmakta bu arada, hiçbir sıkıntı yok; hatta HDMI ile televizyona bağladığımda da görüntü geliyor. Herhangi spesifik bir aktivite de söz konusu değil, bazen Skype açıkken bazen de Firefox'tayken gidiyordu falan. Ne yaparsam yapayım düzelmiyor, bazen kendi kendine geliyordu.

Bugün Dell teknik servis gelip lcd ekranı ve lcd ekran kablosunu değiştirdi. Düzelir diye düşündüm, keza bir iyileşme var ama bu sefer de bazen normal desktoptayken kısa süreli olarak; ama asıl olarak, Diablo 3 oynarken belli bir süre içerisinde gidiyor. İşin ilginci, alt-tab yapıp masaüstüne döndüğümde geri geliyor ekran, oyuna geri döndüğümde kısa süre sonra tekrar gidiyor. Doğrudan Diablo ile alakalı olduğunu sanmıyorum ama başka bir oyunda da denemedim henüz.

Dediğim gibi lcd ekran ve kablosu değişti, Dell hardware diagnostics çalıştırdığımda bir problem bulamadı, problem ilk çıktığında da bios'tan yine diagnostics çalıştırmıştık o da olmadı.

Bir yandan, ekran kartı ısındığı için oluyor gibi geliyor ama emin de değilim, anakartta ya da windows update falan gibi bir şeyden mi oluşuyor problem acaba, bir çözüm bulamadım.

Dell'i tekrar arayacağım da basit çözümü ya da yönlendirebileceğiniz bir şey varsa (şundan kaynaklanıyordur gibi) iyi olur, yoksa bilgisayarın bütün parçalarını değiştirecek Dell bu gidişle.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...