Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaziantep'te polis merkezine saldırı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

nedanko said:

acik diyim mhp yi bdp den gram ayirmiyorum ben.

Yazık, hele senden şunu görmek çok yazık ya, bdp gibi pkk denen şerefsiz teröristlerin meclis uzantısıyla mhp nin farkı yok demek, cidden bu ülkede vatanı milletini ne kadar seversen okadar kötüleniyosun.Mhp nin şuanda ne politikasında ne de fiili hareketlerinde kürtleri katledelim bizden olmayanı yok edelim anlayışı yok.Unutun bunu, size yediriyolarsa da uykudasınız.Mhp yi kafanızda çizmişsiniz, aynı senaryoyu defalarca oynatıyosunuz...Gidin biriyle konuşun bari, olmadi ben sizi konuşturayım.Anlatsınlar dinleyin aklınıza yatar yatmaz orası ayrı, adam yemiyo mhpliler.Ama o laf gerçekten abes, mhp yi hiç sevmeye bilirsin ama bdp ile eşdeğer tutmak cahilliktir..
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko kardeş yurda dönüş yap da biraz memleket havası solu, kendine gelirsin. insan gavur ellerde böyle hümanistleşiyor, yumuşuyor.

"kedi ağaçta kaldı itfaiye kurtardı" "yaşlı teyze düşüp kalça kemiğini kırdı" gibi medeni ülke haberleri oku, insana huzur veriyor valla sabah sabah. salla türkiye'yi. ben yurtdışındayken direk ignorelamıştım baya bi süre, gereksiz.
Sosyal ağlarda paylaş

BDPdekiler Daha 2gün önce dağdakilerle buluştular, teröristlere destek vermekteler resmen, katletmek istesinler istemesinler, toprak alana kadar durmayacaklar.Önlerinde engel kalmayacak belki.Farkındaysanız verelim gitsin diyenlerin sayısında bile artış var.Sen MHP yi hangi mantıkla bdp ye eş tutuyorsun diyorum bende sana.Sen bunun cevabını değil, savaş çığırtkanlığını açıklamışsın, mhp nin yaptığı yapacağı tek savaş çığırtkanlığı toprak kaybının ucundaysak olur..Şuanda böyle bir çığırtkanlık yok, mhp nin izlediği politikalar yönünde açıklamalar var ve bunların hiçbirini bdp nin sürekli olarak tehditleriyle kıyaslayamazsın, gazete küpürlerini doldurmaya gerek yok buralara.Ek olarak din yüzünden ortaya kayma demişsin de akp den öğrenmedi mhp dekiler dini..Din yüzünden neden ortaya kaysın mhp,tarihi boyunca mhp dini hiç kullanmamıştır ki , çizgisinden saparak dini kullanmaya yeltense %25ten aşağı düşmez oyu...Mhp hakkındaki tüm düşüncelerin illa ki görüp medyada duyduklarına dayandığından normal karşılıyorum fakat tekrar etmek gerekirse mhp ye bdp ile eş demek cahilliktir.

edit:imla
Sosyal ağlarda paylaş

su an mecliste ki partilerin birbirinden hicbir farki yok. hepsi basiretsiz, hepsi beceriksiz. mhp, chp ydp ysldffgp iktidara gelse teror sorunu sak diye cozulmeyecek. hicbirinin sorunu cozmek icin ortaya koydugu bi yol haritasi, plan falan yok, yapilanlar gosterisli cikislardan ibaret.

bu ulkenin icisleri bakani oturup sorunu cozmek icin kafa patlatacagina cikip kendisini elestiren kose yazarlarina "o laflari agziniza tikarim sizin" diye ayar veriyor. bu ulkenin politikasi iflas etmis arkadas "o parti cok iyi bu parti soyle boyle"nin otesinde bir sorun bu.
Sosyal ağlarda paylaş

DoubleW said:

nedanko said:

Yazık, hele senden şunu görmek çok yazık ya, bdp gibi pkk denen şerefsiz teröristlerin meclis uzantısıyla mhp nin farkı yok demek, cidden bu ülkede vatanı milletini ne kadar seversen okadar kötüleniyosun.Mhp nin şuanda ne politikasında ne de fiili hareketlerinde kürtleri katledelim bizden olmayanı yok edelim anlayışı yok.Unutun bunu, size yediriyolarsa da uykudasınız.Mhp yi kafanızda çizmişsiniz, aynı senaryoyu defalarca oynatıyosunuz...Gidin biriyle konuşun bari, olmadi ben sizi konuşturayım.Anlatsınlar dinleyin aklınıza yatar yatmaz orası ayrı, adam yemiyo mhpliler.Ama o laf gerçekten abes, mhp yi hiç sevmeye bilirsin ama bdp ile eşdeğer tutmak cahilliktir..

MHP'nin de silahlı örgütlerle bağlantısı olduğu bir 20 yıllık dönem vardı, o zaman onlar da terörist uzantısı bir parti oluyorlar?
Şu terör dediğiniz yumurta son 20 bilemedin 30 senedir kullanılan bir kavram. Ondan önce anarşist, ondan daha da önce şaki derlerdi. ABD'den gelen bir hareketle bi anda bu terör lafı çıktı medya terör dedi vs. Hayır bu laf o kadar uyduruk bir laf ki, günümüzde rektörler, generaller, gazeteciler terörist oldu. Hackerlara da siber-terörist diyorlar.
Yani azıcık sorgulamanız olsun,
Bi de şu benim xxx arkadaşlarım var geyiğini bırakabilecek düzeye ne zaman gelip de ideolojik/teorik bir muhabbet döndürebirsek o zaman seviyemiz yükselmiş ve demokratik batılı bir ülke olmaya aday olmuşuz demektir.

MHP mesela yasalara göre Türkçülük/turancılık davasında vatan hainliği nedeniyle ceza alan kişiler anısına hala her sene tören düzenliyor/çelenk gönderiyor. 12 Eylül dönemi ve sonrasında birçok katil/uyuşturucu taciri/kaçak/mafya vb. bu partiden vekil oldu ya da destekledi.

Yani, birşeyi eleştiriyorsan insanların cehaletini bırakıp biraz kahveden çıkıver. Bir de diplomanı scanleyip koy da gözümüz okumuş görsün inşallah.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben toprak verilmesine karsiyim, eger buysa masada tek istenen, olmazsa olmaz diyolarsa. masadan kalkarsin.

federal yapi tarzi olabilir benim sinirim orada. yani merkeziyetci anlayis olmamasi gerkeiyo zaten bu surecin icinde mutlaka buna benzer bisi olacak. ama toprak verilmesi olmaz.

kurtler en cok zarari gorurler bundan, haberleri yok. Orta dogu batakligina saplanip giderler yani.

Zaten toprak isteyene ben birebir rastlamadim konusurken. Tam ne istedikleri de belli degil zaten onlarda bizim gibi vizyonsuz plansiz.

Bazisi diyo ki turkiye de bizim isteklerin verilmesi cok zor, o zaman federalism tarzi bisi olsun, turkiye nin gerceklerine uygun ozel bi yapi. biz kendi tv mizi kendi okulumuzu acalim, o daha kolay olur diyolar, yani o hapi yutmasi.

bazi acilardan dogru.

kurtce dilde egitime de tamamen kurtce hic turkce yoksa yine karsiyim. cunku bizi bir arada tutan dil, universiteler kurulsun, kurt dili okusun, kurtce hizmetler verilsin vs vs. avustralya da da bi cok hizmeti turkce aliyosun, sanirim surucu belgesi sinavi bile turkce girebiliyosun. bayagi bisi var.

ama tamamen kulturel olarak veya fiziki olarak birbirimizden ayiracak her adima da karsiyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu biz de karşıyız güzel de o aşamaya gelmemiz mümkün değil ki şu aşamada.

Türkiye mantığıyla hareket edebilen bir ülke değil çünkü. Halkımız da böyle malesef. Sadece irrasyonel, anlık duygularla hareket eden, kadın programlarında salya sümük ağlarken bir anda göbek havası çalınınca zıplamaya başlayan, medyanın bir manşetiyle gidip sağı solu kundaklayan bir halk.

Oturup şöyle gel bakalım arkadaş ne istiyosun sen, biz bu konuda şunu isteriz, bundan taviz vermeyiz falan rasyonalitesine gelmemiz zor. Ne ingiltere ne de ispanyayız çünkü. Demokratik kültür yerleşmemiş, millet demokrasiyi seçimden ibaret sanıyor, o hakları kendi almamış ki, verilmiş kendisine bir gece yarısı. Kıymetini de bilmez, manasını da anlamaz o yüzden.
Bitmeyen bir reröre yani
Sosyal ağlarda paylaş

gene ayni tuzaga dusuyorsunuz, PKK yi basinin araciligi ile gorup benzer orneklerle analiz ediyorsunuz ama is o kadar basit degil

PKK ideolojik bir teror orgutu degil, direk mafya yapilanmasina sahip

en buyuk geliri bagislar degil, korkunc bir organize suc orgutu olarak calisiyor ortadogu, dogu avrupa ve kafkaslarda kisitli bi alanda

silah kacakciligi
uyusturucu
insan ticareti
harac
santaj
paravan sirketler

korkunc bir para donuyor burda, bunun tek sebebi operasyon gosterdigi bolgedeki basibosluk

eta da ira da pkk kadar buyuk degil

eta destekcileri ile 1000 kisi filan, toplam oldurulen insan sayisi 700 civari

ira deseniz kendi arasinda dagilmis bi orgut, 1500 filanda sanirim toplam kayip

pkk peki?

minimum 8.000 orgut elemani var, senelik geliri tahmini 500milyon euro, bunun 40 milyonu bagislar, kalani hep illegal islerden gelen para

simdi dusunun

dunyanin en kontrolsuz bolgesinde elinizin altinda senelik 500 milyon euro kazandiran illegal bi orgutunuz var, butun islerinizi tehdit ve silah zoru ile yapiyorsunuz, tamamen totaliter bi yapi var ki orgute giren olmeden cikamiyor

eh dusmaninizin sizi yakalama sansida yok sinirotesinde barindiginizdan, koruyup kollayan ve ek para ve silah yardimi yapan yiginla yabanci ulke var

salak gibi gider baris yaparmisiniz? gidip 30 seneden sonra normal bi surgun hayati yasamayi goze alirmisiniz bi sekil istihbaratcilara kurban gideceginizi bile bile?

PKK kurt sorunundan resmen besleniyor, bu sorunun cozulmesini basta pkk istemiyor, varlik nedeni ortadan kalkicak, butun bu para gidicek

gencler oluyor ama?

kendi oldurulen elemanlari ZERRE umurlarinda degil, teslim olanlara bakarsanzi zaten gorursunuz, hepsi it gibi korkuyor pkk tarafindan oldurulmekten

lider kadrosu bi sekil izole edilmedikce nah cozulur bu sorun

PKK nin tek istegi su illegal yapilarini legal hale getirip gosterdikleri topraklari yonetmek, devlet olmak istiyorlar ki ortaya cikaricaklari devlet demokrasiyi gectim tipik paramiliter 3. dunya ulkesi olucak

lider kadrosunu komple yoketmeden veya etkisiz hale getirmeden zerre asama kaydedilmez teror konusunda

o yuzden diyalog faydasiz ve sabote edilmeye cok acik, muhattabiniz samimi degil cunki

baska bi alternatif finansal kaynaklarini kurutmak olabilir, o is icinde illegal yiginla dolap cevirdi devlet zaten, gene beceremedi
Sosyal ağlarda paylaş

ha bide teror neden azdi bole oda malum gerci, PKK ya yepisyeni sadik musteriler ve bagiscilar yarattik

irak merkezi yonetimi

pjak konusunda es zamanli operasyonlarla bizi desteklerken simdi aksine pjaki gormezden gelen iran

kamplarin yendien acilmasian izin veren ve daha sonra bolgedeki kontrolunu yitiren esad rejimi

gurcistana verdigimiz destek ile MUSLUMAN din kardeslerimiz cecenlere verdigimiz destekler yuzunden israrla pkk yi terorist olarak tanimiyan rusya

pkk yi hamasa verdigimiz destege misilleme olarak denge unsuru olarak kullanan israil

senelerdir pkk ya diplomatik yardim yapan kibris rum kesimi

tahmin ediyorum yakinda arakan misillemesi yuzunden myanmarda pkknin kapisini calar

kendi ic sorununu cozmeyi basaramamis bi ulke olarak gidip elalemin ic sorununa mudehala edersen senin acik yarani bole deserler iste, once bi iyiles, yaralarini sar sonra cengaverlik yaparsin

musluman diye sahip ciktigin her terorist gurubu barindiran ulke pkk ya yeni musteri olarak geri donuyor
Sosyal ağlarda paylaş

hayir konusursun, ama cozmek icin konusmazsin, konusuyorum diyebilmek icin konusursun

PKK nin batida cok fazla destekcisi var, cogu turkiyenin sabiklari yuzunden kurt halkinin ozgurlugu icin destekliyor pkkyi, pkk yi ciddi bole kurt halki icin savasan bi orgut saniyorlar

sen ne kadar ozgurlukle rve demokrasi konusunda israrci olursan, ne kadar baris yanlisi olursan pkk nin durumu o kadar zora dusuyor

ama paradox bu cunki bu defa pkk daha cok ilgi cekmek icin eylem siddetini arttiyor, oy kaygisinda olan siyasetcileri milliyetci baskilarla dizginliyor bu sekilde, halk cunki bu kadar ince dusunemiyor

hukumet iki arada bi derede kaldi, sonunda pes etti demokrasi konusundan vaz gecti silah yoluna geri dondu, pkk nin istedigi seyi yapti direk
Sosyal ağlarda paylaş

@viktor

abi dediklerin dogru diyelim (veriler degil baris yapmak istememesi)

Turkiye baris yapma iradesini ortaya koydugunda, PKK baris yapmak istemez gorunurse, kurtlerin gozunde marjinallesir. Halk destegini yitirir ve kendiliginden cozulur bu is. Yani PKK sorunu belki halen olur elindeki guclerle, ama Kurt sorunu olmaktan cikar, Kurt destegi azalir yani. Ciddi diyorum. PKK ya destek veren kurtler olumune sonuna diye vermiyor (sivillerden bahsediyorum), gencler oyle o militanlasmis gencler oyle. ama buyuk kismi halen kritize ediyor. sivil olumleri lanetliyor, ki samimiyetine inaniyorum bu adamlarin (sivillerin lanetlemesi oalyi)

pkk her sivile karsi hareket yaptiginda kurt kesminden elestiri almistir.

pkk nin finansal kaynaklarini eritmek bitirmez orgutu. bir de ben diger ulkeleride anliyorum. barzaniyi bile 90 larda pkk ya karsi savastirdik. ciddi savastilar yani. 50 kere tecavuz ettik topraklara, halen ayni. adamlarda diyo ki burasi yol gecen hani degil. tamam gucumuz yok pkk yi durdurmaya ama biz pkk ya karsi bile savastik. bu is demokrasi ile cozulur diyo adamlar, bi onu dene sonra gel benden bisi iste diyo. amerikanin yaptiginin aynisini yapiyoruz kafamiza gore topraklara giriyoruz.

amerikanin pakistanla savasi var mi su an? afganlilar pakistana kaciyo, amerika direkt yolluyo drone lari, 20 sivil 1 terorist oluyor.

allahtan bizimkinde oyle olmuyor kuzey irakda, ama yanlis. kac kerede girdik zaten. her giriste de duydum cevremden, bu sefer kesin bitiriyoruz onlari, hep yazildi bunlar ayni ulkede yasadik. kac kere bitirdik biz yani.

Yani spekule ediyoruz, bi deneyelim o sureci bunca seneden sonra. bastan kapatiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Pkk nın arkasındaki kürt desteğini çekmeden bi kıl boyu yol gitmez bu mesele. Birini öldürsen yerine iki tane sempatizan geliyor.

Bu ülkenin hiçbir zaman bölünme, toprak verme vs vs gibi şeyleri kabul etmeyeceği açık. Pkk da bu noktadan oynayarak sürekli çözüm yollarını tıkıyor. Kürt halkı pkk nın çözüm değil sorunun kendisi olduğunu görmedikce böyle sürer gider.
Sosyal ağlarda paylaş

@Viktor

Birincisi, rakamları ve PKK'ya ait bütün bilgileri nereden edindiğini yazman icab eder. Keza ya MİT müsteşarısın ya da çok ilginç kaynakların var. Ben bu konuda proje yaptım bu kadar net bilgi görmedim, keza örgütün yapısı itibariyle başındakiler bile tam bir bilgiye sahip değil örgütün finansmanı hakkında.

İkincisi, ön kabullerle yola çıkıyorsun. "Sen olsan gelir misin" ya da "PKK zaten masaya oturmaz" demeden önce, bir dene bakalım oturuyor mu oturmuyor mu. Benim ailem korucu idi ve 5 şehit verdi PKK'yı savunuyor demeyin de, ben biraz rasyonel zekayı savunuyorum burada.
Gerçekler senin söylediklerinin tersi. Öcalan 20 kere görüşmek istedi ama sadece istihbarat ile görüştürüldü, hepimiz biliyoruz. PKK 3 kez farklı dönemlerde 5 er kişilik heyet gönderdi(yanlış hatırlamıyorsam 92-97 ve 2001'de) bunların hepsi hapse atıldı. Son otobüslerle gelme olayında da zaten çok sevinip gösteri yaptılar diye durduruldu. Zaten o olay da komple skandal, çadır mahkemesi kurup aslında yasal olarak suçlu olan kişiler, hatır şinas bırakıldı falan.

Üçüncüsü, BDP ilkel mağara adamları cahiller hede hödö tarzı hamasi konuşmayı bırakmadan nasıl BDP ile görüşeceksiniz? Size duymadığınız ya da duymak istemeyeceğiniz şeyler söyleyeyim: Beğenmediğiniz BDP meclisteki kadın vekillerin çoğunun olduğu, toplam vekillerinin 50%sinin kadın olduğu bir parti. Bütün partiler arasında en çok üniversite mezunu olan parti(yanlış olabilir şu son olayla). Öcalan, Sakık falan bunların hepsi siyasal bilgiler vs. okumuş tipler. Yani, cehaletmiş falan değil, son derece ideolojik bir hareket ve DDKO'nun kuruluşundan beri çok planlı, sistematik şekilde güçlenmek isteyen ve 12 eylülde bu fırsatı bulan bir oluşum. Bir Türk olarak üzülerek söylemek gerekirse, Türkiyedeki Türkler, Kürtlerden daha bilinçsiz politik konularda.

Sonuncusu, elbette ki bu olayların ve saldırılardaki artışın ortadoğudaki gelişmelerle çok ilgisi var. Biz de bunu diyoruz zaten, sen masaya oturmadıkça, masa kalabalıklaşıyor aslında. Bir de, bu bölge dünyanın en kontrolsüz bölgesi de değil, dev aynası sendromu. Türkiye -isterse- çözer bu meselelerin hepsini. Ama yok kuru gürültüye pabuç bırakmaya, milliyetçi hezeyana yaslanıp sonraki seçimden avantalanmaya devam ederse felakete doğru gider.
İçine girdiğimiz denklem: Hamaset + atalet + cehalet = felaket denklemidir.
Sosyal ağlarda paylaş

ha eed iyi hatirlattin, gecmiste de gelenleri hapise attik haburdan gelenler gibi.

hatta demislerdi umariz bu seferde iceri atilmazlar diye adamlari attik yine.

Bu arada eed bu sorun uluslararasi bir hal alirsa, gorusmeleri bile ozlersiniz.

bu sorunu gozume sokuyosun artik derlerse o gucler, dogu karisirsa, aynen libyadaki gibi suriye deki gibi sonunu alamazsin.

bu sorun uluslararasi bir hal almadan cozulmezse mumla aranir yani bu gunler.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

DoubleW said:

nedanko said:

MHP'nin de silahlı örgütlerle bağlantısı olduğu bir 20 yıllık dönem vardı, o zaman onlar da terörist uzantısı bir parti oluyorlar?
Şu terör dediğiniz yumurta son 20 bilemedin 30 senedir kullanılan bir kavram. Ondan önce anarşist, ondan daha da önce şaki derlerdi. ABD'den gelen bir hareketle bi anda bu terör lafı çıktı medya terör dedi vs. Hayır bu laf o kadar uyduruk bir laf ki, günümüzde rektörler, generaller, gazeteciler terörist oldu. Hackerlara da siber-terörist diyorlar.
Yani azıcık sorgulamanız olsun,
Bi de şu benim xxx arkadaşlarım var geyiğini bırakabilecek düzeye ne zaman gelip de ideolojik/teorik bir muhabbet döndürebirsek o zaman seviyemiz yükselmiş ve demokratik batılı bir ülke olmaya aday olmuşuz demektir.

MHP mesela yasalara göre Türkçülük/turancılık davasında vatan hainliği nedeniyle ceza alan kişiler anısına hala her sene tören düzenliyor/çelenk gönderiyor. 12 Eylül dönemi ve sonrasında birçok katil/uyuşturucu taciri/kaçak/mafya vb. bu partiden vekil oldu ya da destekledi.

Yani, birşeyi eleştiriyorsan insanların cehaletini bırakıp biraz kahveden çıkıver. Bir de diplomanı scanleyip koy da gözümüz okumuş görsün inşallah.

Pirvan gecikmemişsin, bdp terör bağlamı yapıldı damladın ki savunucu olması gereken uygun kişi de sensin.Neyse ben yazdıklarının benimkilerle örtüşen kısımlarında açıklama yapayım..

Mhp nin resmi olarak bağlantısı olduğu silahlı örgütün adını yaz, resmi olsun çünkü şu partinin şu örgütle bağlantısı var diye yetoca başlangıç yapılırsa konu uzar gider...Hani kişi şahıs dersen, sol sağ din şu bu sürüyle adam yazılır buraya gerek yok.Örgüt adı yaz ben doğrulayayım bildiğim kadarıyla yoksa da susar otururum.

Pkk teröristtir, meclis uzantısı da bdp dir, teröristlerle kucaklaşmışlardır.Oyuzden terörün geçmişi git başkasına anlat.

XXX arkadaş kısmında söylediğin şey , benim yazdığımla hiçbir farkı yok, fikir tartışılsın dedin, benim yazdıklarımdan zerre farkı yok.MHP hakkında fikrin yoksa konuşsun bilen biriyle mhpden, o da olmazsa "mhp = bdp " gibi ağır bir düşünce aklında kalacağına ben biriyle tanıştırayım da sabit olan düşüncelerinin nasıl değişeceğini kendi görsün.Yine neye inanırsa inansın.

Sol sağ çatışmasının olduğu dönemlerde nasıl ki solcular kendi arkadşalarını anıyorlarsa devlet onları hangi sıfatla gösterirse göstersin, mhp dekilerde kendi davalarındaki arkadaşlarını anıyorlar.Nasılsa yeni demokrasi özgürlük savunucumuz bdp doğru mu pirvan? o mhp ye vekil olan adamlaırn hangi sıfatla neler için devlet tarafından nerelere yerleştirildiklerini ben bilemiyorum pirvan okadar bilgim yok, şuanda varsa mhp de öyle vekil isim söyle? Bende burdakilerde öğrensin.Devlet mhpden pek çok kişiye görev vermiştir diye düşünüyorum, pozisyon - görev - faaliyetler benim alanım değil.

Son paragrafın zaten kahve ağzı, hele ki diploma istemek nedir? ilk defa gördüm patide diploma isteyeni.Adam çağırsaydın keşke sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Pkk nın arkasındaki kürt desteğini çekmeden bi kıl boyu yol gitmez bu mesele. Birini öldürsen yerine iki tane sempatizan geliyor.

Bu ülkenin hiçbir zaman bölünme, toprak verme vs vs gibi şeyleri kabul etmeyeceği açık. Pkk da bu noktadan oynayarak sürekli çözüm yollarını tıkıyor. Kürt halkı pkk nın çözüm değil sorunun kendisi olduğunu görmedikce böyle sürer gider.

İlk paragrafa katılıyorum, ikincisine katılmıyorum.

Madem reröreciler yattı ve biz burada düzgünce tartışıyoruz, şunu sormak istiyorum:
Sence, PKK olmasa Kürtler Türkiye Cumhuriyetinden hiçbir hak alabilir miydi?

Eğri oturup doğru konuşalım. Türkiye, haklılığın değil güçlülüğün işlediği bir ülke. PKK da buna dayanıyor. Yani, zaten biz demokratik olsaydık baştan buraya gelmezdik. Sonraki süreçte de, ne yazık ki, şiddet ve baskı yoluyla istemeye istemeye bazı haklar verilmiştir.
Yani, deve boynum eğri demiş, neren doğru ki demişler, o hesap. PKK yanlış da diğer taraflar çok mu doğru? Bu coğrafyada herkes şiddete, baskıya ve güce tutkun.
Zamanında PKK olmadan önce, Kürt meselesiyle ilgili açılan bütün davalar, hiçbir istisna olmaksınız yüzde 100 devletin haklılığıyla sonuçlandı. Çoğu ilk celsede kapandı. Genelkurmayın kart-kurt savunması hem yerel hem yüksek mahkemece haklı bulunarak içtihat kabul edildi.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

bana gore bdp de tum turkleri katledelim oldurelim niyetinde degiller. en azindan oyle goruyorum, oyle olsa bitmis zaten hersey.

bdp'liler çıkıp teröristlerle açık açık kucaklaştı şu olayın 2-3 gün öncesinde. buna rağmen bdp ve mhp'yi aynı kefeye koymak, ne desem bilemiyorum ki.

demekki pkk aslında yavaş yavaş istediğini yapıyor, bu milletin kafasını ciddi anlamda karıştırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...