Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Troy - Truva

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

söylemeyi unutmuşum:
- achilles'in zıplayıp vurma hareketinin de civatasını cıkarmıslar. tamam bir kere anladıkta her dk yaparsan kimse yemez o hareketi achilles . burdan anlıyoruz ki oturup nasıl bir hareket bulalım olaya renk katalım diye oturup düşünmüşler ve ortaya bu çıkmış.
- brad pitt iyi güzel gitmiş de öyle bir oynamış ki bıraksalar adam araya "fuck" fln sokacak sanki öyle bir şekil oynuyordu ama yine de ondan başkası achilles'in bencil ve umursamaz tavırlarını daha iyi görselleştiremezdi.
- savaşlar biraz yapmacık olmuş. bir kere adam gibi kan yoktu filmde. çarpışmalarda sanki ortaya kan balonları koymuşlar askerler onları patlatıyor gibi kan patlıyordu boş boş yerlerde. bence biraz daha vahşi olmalıydı savaş nede olsa eski bir dönemde geçiyordu.
- diane kruger'a lafımız yok hakkını vermiş.
- brad pitt ve orlando bloom'la da biraz popülerlik katılmış filme tam bir holivud damgası yemiş bu film. alın kızlar bakın sizin içinde bir şeyler koyduk dercesine bir sürü mahrem yer gördük.
- muzikler çok zayıf kalmış filmde. olayları daha canlı hale getirmek için daha etkili secenekler kullanılabilirdi.[signature][hline]iyi olmak kolaydir, zor olan adil olmaktır.
Mach en Deth

[Bu mesaj Sereglin tarafından 18 Mayıs 2004 22:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bi kaç ufak tefek hata dışında filmi çok beğendim. 9/10[signature][hline]If she comes back its never finished, if she doesnt, it has never happened..

Msn<--------->ICQ
Antimodes52, 19 Aralık 2003 22:22 tarihinde demiş ki:
Ölümümü her zaman bir geçiş olarak görmüştüm. Şimdi bakıyorum da, bu geçişte veda etme şansım olmayacak sanırım... Tanrım! Sevdiklerime bunu belirtemeden, sevmediklerimin hakkını helal edemeden, ayrılmaya hazır hissetmeden alma beni!

Sosyal ağlarda paylaş

Şaka bir yana.. Filmde beklediğim havayı bulamadım. Atmosfere sokamadı beni. Sereglin'in dediği gibi tanrılarıda olayın içine sokmamışlar. Kitabı okuyan biri olarak daha mitolojik bir film bekliyordum. Filmi sıkılarak izledim diyebilirim. Bunlara ek olarak, beklediğim görselliğide bulamayınca 4/10 verdim. Bir destanı filmleştirmek, bir iki adı bilinen elemanı oynatmakla bitmiyor..[signature][hline] She's smiling like heaven is down on earth
Aşk ve pilav böceği

[Bu mesaj zlorwf tarafından 18 Mayıs 2004 23:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha

çok iyi ya :)[signature][hline]If she comes back its never finished, if she doesnt, it has never happened..

Msn<--------->ICQ
Antimodes52, 19 Aralık 2003 22:22 tarihinde demiş ki:
Ölümümü her zaman bir geçiş olarak görmüştüm. Şimdi bakıyorum da, bu geçişte veda etme şansım olmayacak sanırım... Tanrım! Sevdiklerime bunu belirtemeden, sevmediklerimin hakkını helal edemeden, ayrılmaya hazır hissetmeden alma beni!

Sosyal ağlarda paylaş

said:
theKingpin, 19 Mayıs 2004 01:12 tarihinde demiş ki:
böle bir sahne yok tabi filmde çekim araları :)

Harbi mi? :D[signature][hline]icQ=135954330
Joe, 25 January 2004 02:03 tarihinde icq dan demiş ki:
Estel sen uyku ne biLiyon mu?
Estel, 25 January 2004 02:03 tarihinde icq dan gözü dönmüş şekilde demiş ki:
Evettt.Yataghh.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
theKingpin, 18 Mayıs 2004 23:53 tarihinde demiş ki:
film işte bu yüzden saçma :D bu ne abi tarih filminde cep telefonu ne arıo :-p

muhahaha

yanlız resimdeki pazulara dikkat edersiniz,filmdekinin yarısı kadar :D

ne iş anlamadım...[signature][hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining
UYARI!:Evcil yaşayanlar için uygun değildir!
[29.04.2002-29.04.2004]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben filmden sonra gaza geldim rafta İskenderin 3 kitaplık serisi vardı onu okumaya başladım. Gerçi İlyada ve odyasdads(artık nasıl yazılıyosa) tan çok daha sonra iskenderin hayatı. Zaten iskenderin çocukluğu bu kitapları okumakla geçiyor. Kitapta çok adı geçiyor. Özellikle aristo ile felsefe muhabbetlerine dalınca.(nese konuya dönelim) Orda İskender daha 5-6 yaşında iken bi çocuğa hava atıyodu
" Benim atalarım Herakles ile Akhilleus diye " sonra herakles ile biraz bahsediyodu ama akhilleustan bahsetmiyordu. Bide İskenderin annesi daha doğum yapmadan önce bi rüyasını rahiplerden biri yorumlarken. İskenderin aynı atası Akhilleus gibi kanında tanrı(zeus'undu galiba) kanı taşıdığını yazgısını kendi seçeceğini söylüyordu. Sonra Akhilleus'un bi kısa ama şan şöhretli bide karanlık ama uzun gibi seçenekleri olduğunu Akhilleus'un ilkini seçtiğini söylüyordu. Bu yüzden akhilleus'a çok benzediğini kitapta da hissettiriyor az çok (gerçi daha çocukluk kısmındayız :) ). Bu akilleus'un bizim brad pitt mi emin olamadım. Sizce öyle midir? ben seçme olayını filmde annesinin sözlerine benzettim gidersen ölürsün gibisinden.[signature][hline]...steal,hide,stealth,runaway,sell...
Sosyal ağlarda paylaş

yok böle bi şanssızlık ya arkla gittik.... sadece önümüzde üç kişi kalmıştı ve son seanstı... sonra bi anons bizi yıktı.. evet troyda yer kalmamıştı... sonra van halsinge gittik ama açıkçası verdiğim paraya değmedi...[signature][hline]memati...... sustur şu iti...
Sosyal ağlarda paylaş

spoiler

said:
RamsesII, 19 Mayıs 2004 22:45 tarihinde demiş ki:
agammemnon öldürüldü mü?(Ya da filmi başka bir yerimle izledim)

canım aşkım bitanem briseiscim öldürüyo

edit:spoiler şeysi
[signature][hline]

[Bu mesaj corso tarafından 19 Mayıs 2004 23:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ehmm...Roman type kılıclara ayır bır hasta olmakla beraber asla laf ettırmem..en delıkanlı kılıc olarak bu tur kılıcları gorebılırız,en genıs adlarıyla gladius olarak bilinen bu kılıclar superdir dengelidir ama kullanması zordur ayrıca kısadırlar...

Bu bir leafblade sword ama dengeleyicisini yuvarlatırp agırlastırırsak tam bir gladiusa donusur...gladius resmi bulamadım bu saatte :)[signature][hline]Magic.Yes,I know you think you know what it is,and how it works.You don't.You are an ignored fool,just like all the others.

Khelben 'Blackstaff' Arunsun

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...