Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

muhabbet kusum ve banyosu

blackwolf

Öne çıkan mesajlar

3 gun once evımızın yenı sakını olan 3-4 aylık muhabbet kusumu aldım eve geldıgı gunden berı bıraz terslık var gıbıme gelıyor sızlerle paylasmak ıstedım daha deneyımlı arkadaslar varsa lutfen yardımlarınızı beklıyorum

oncelıklı olarak kusum aksamları hatda gunduzlerı bos zamanlarında banyosunun ıcınden cıkmıyor oylekı aksamları onun ıcınde uyuyor hos su sevıyesı ayaklarında usutmesınden korkuyorum

bu aksam ılk kes saldım kafesınden elıme gelıp en azından bıraz zaman gecırıp ucmaya calısıyor daha ortamı tam tanımadıgı ıcın sag sola carpıp durdu hos tam ucamıyor bıle dıyebılırım sankı ucmaya gucu yok gıbı

aldıgım gunden berı baya bır durgun sadece balkonda dıger kusların seslerıne tepkı verıyor onlara cevap verıyor sankı

son olarakda dıskısı yesıl ve sıvı halde hatda tuylerıne yapısdıgını ıble gordum arastırmalarım sonucunda ıshal olmus olabılır dıyorum ama bazı yerlerde yenı yerıne alısmakdan dolayı stresse gırmıs bıle olabılır
Sosyal ağlarda paylaş

yarım bebe asprini kırtlattır banyosunu kaldır. Bizimkide banyosundan çıkmazdı bütün gün içinde yuvarlanırdı sonra ishal olunca kaldırdıydım. sana güveniyorsa omzuna eline kondurup evi göster gezdir oraya buraya kondurt zamanla alışır. durağan suda banyo yapmasın. Bizimki akan çeşme suyunda yapardı ılık olmasına dikkat et. Birde ıslakta bırakma yaz olsa bile havluyla kurula yavasça her ne kadar hosuna gitmesede ucamadıgından kacarı yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yaşıma geldim, bu hayvanları ilk defa doğal ortamlarında görüyorum. Doğada nasıl yaşar bu hayvan, imkanı yok, daha doğru dürüst uçamıyorlar bile diyordum. Fakat mükemmel uçan, manevra kabiliyetleri şahini alt edicek kadar olağanüstü hayvanlarmış. Allah, muhabbet kuşlarını kafeste besleyelim diye yarattı zannediyordum. Neyse; kardeş, sen üşütmüşsün kuşu.
http://www.youtube.com/watch?v=lpud8NeilCw
Sosyal ağlarda paylaş

Kafesine banyo kabı koyma, dışarda seninleyken kabında veya çeşmede oynarsınız
Kısa süre aç bırakma ve ödüllendirme sistemiylen ele iyice alıştır henüz ufakken
Hava ceryanı vb. üşütme ishal olma durumları bu kuşlar için çok tehlikeli, ne hikmetse buna hiç gelemiyorlar

Portakal ve maydonoz kesinlikle yedirme, maydanoz boğazına yapışıyor, portakal da öldürücü olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...