Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpek sahiplenmeyi düşünüyorum..

mdastar

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar komşumuza arkadaşı bir köpek getirmiş.İnanılmaz iyi bakılmış köpeğe.2.5 yaşında kendileri.İnanılmaz insan canlısı.543534 kişi sevdik gık demedi. Eski sahibi İstanbul'a yaşlı annesinin yanına taşınmak zorunda kalmış haliyle de köpeği iyi bakabilecek birine vermek istemiş. Şimdi benim derdim şöyle.

Bahar sonu ve yaz mevsiminde (havalara göre değişiyor gerçi,nisanda geçtiğimiz de oluyor buradaki eve) başka bir ilçedeki müstakil evimize geçiyoruz.Burada bakması fazlasıyla kolay fakat kışın apartmanda çok sıkıntı yaşar mıyız tüyündendi,bakımındandı? Daha doğrusu köpek 5 6 ayda bir böyle bir değişime nasıl tepki verir? Kötü mü olur?

Diğer sıkıntım ise köpeğin 2.5 yaşında olması. Çok sağlıklı çok uysal bir köpek.Karşımızdaki 2 evde ve yandaki 2 evde köpek var.Havlıyorlar deli gibi.Cevap verdiğini bile duymadım daha ama 2.5 yaş tehlikeli diyorlar alışması vs açısından.

Bir de köpeğin cinsini sevmekten öpmekten sormayı unuttuk.Nedir cinsi onu da merak ediyorum :)

Özet olarak, sahibi iyi bakılsın diye bırakmış köpeği ağlayarak ederek..Köpeğe yazık olsun istemiyorum.Gerçi bi ev bulmazsa da yazık olacak ama kafa çorba oldu kaç gündür düşünmekten..Yorumları bekliyorum

Ares efendi:

http://imgur.com/PJmqk
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

soğuk iklim hayvanı bu
sıcakta yaşamaz
evin klimalı ve 10 derecede olması lazım köpeğin sağlığı için.

he bir de o var doğru.akşamları fazlasıyla serin.yorganla falan yatıyoruz kapıları kapatıp.yüksekte ev biraz.gündüzleri de pek öyle sıcak olmuyor evin içi.güzel yapmış peder bey söylemesi ayıp :p
Sosyal ağlarda paylaş

Hayvanin cinsi ne ? Sibirya kurdu diyecegim ama 2,5 yasindaki bir kopege gore ufak gorundu gozume.

Diger yandan cok tatli bir hayvana benziyor. Bakabilecegini dusunuyorsan ve gercekten istiyorsan tereddut etmeye gerek yok. Muhtemelen belirttigin gibi alisma sorunlari olacaktir ve depresyona girecektir ama hayvana yaklasimina gore 1-2 ayda asilabilecek bir sorun.

Bir de Ares koyulmus adi ama erkek mi ? Suratindan disi gibi anlasiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Hayvanin cinsi ne ? Sibirya kurdu diyecegim ama 2,5 yasindaki bir kopege gore ufak gorundu gozume.

Diger yandan cok tatli bir hayvana benziyor. Bakabilecegini dusunuyorsan ve gercekten istiyorsan tereddut etmeye gerek yok. Muhtemelen belirttigin gibi alisma sorunlari olacaktir ve depresyona girecektir ama hayvana yaklasimina gore 1-2 ayda asilabilecek bir sorun.

Bir de Ares koyulmus adi ama erkek mi ? Suratindan disi gibi anlasiliyor.

Yok hocam erkek :) bakalım bi aileyle oturup konusalım aksam karar verelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

içine ettiniz lan . Gerçek şu ki kardeşim BARINAKTAN başka bir köpek al,apartman dairesinde bakman zor,kokabilirde. Kanımca ne kadar tüylü ise bir köpek okadar kokuyo

Barınaktan almak da bir seçenek fakat şöyle bir durum var..

1.'si köpeğin durduğu evde başka köpek var. Küçücük bişey ama deli kıskanıyor. Kavga falan ediyor.

2. olarak ise köpek alayım alayım diye bir olayım yoktu.Böyle bi durum olunca da aklıma geldi sahiplenmek.Kaldı ki bu köpeği ya biri alacak ya biri alacak başka şans yok.Diğer evde kalamaz çünkü. Şu an bu köpeği almanın barınaktan almakla "çok fazla" farkı yok bence. sonuç olarak sahipsiz diyebiliriz bunun için de.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

tüylerini keser
problem?

bilidğim kadarıyla kokan şey tüyün kökündeki yağ (kurt köpeklerinde özellikle). Yağda köpekleri soğuktan bla bla... ö yüzden kesmek kokmasını çok fazla değiştirmiycektir diye düşünüyorum sonuçta kısada olsa dökülmeye dvm edicek

Bu arada köpek süper gerçekten (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...