Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İngiltere vizesi sorunsalı

GENCOSMAN

Öne çıkan mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Eylül de mastera başlayacağım Uwe de. Bu yüzden tier 4 vizeye başvuracağımm. Vize için bankada tutmamız para 30 gündür ordaydı ve gerekli miktarın hiç altına inmedi.

Sorun

Yapı kredideki hesabım çalışan hesapmış, bu yüzden sistem otomatikman hep likit fon alıp satmış otomatik. Bugün vize için hesap cüzdanı aldığımda son tutar 300 lira civarı gözüktü, ordaki çalışan arkadaşta sistemin satın almış olduğu fonların hepsini satarak onuda cüzdana işletti.

500 dolar civarı para istiyorlar vize başvurusu için + 10 katı kadarda depozito verdim okula. Acaba bir pürüz çıkartırlar mı ?
Vize alamamam cidden kötü olur benim için

teşekkür ederim
Sosyal ağlarda paylaş

Soyle bir durum var, bu hesapta para kalma isi adam en cok dikkat ettigi konu. Ben mesela orada tier4'umu tier2'ye cevirirken hesabimda kalmasi gereken para £1 asagi dustugu icin basvuramamistim. Calisan hesap, likit fon falan nedir cok bilmiyorum. Adamlar cok basit bakiyor konuya ve cok hassaslar. Birakin 1 poundu, 1pence asagi dusse bile red aliyorsun. Umarim seninki oyle bir problem degildir. Ama eger belirtilen limitin altina dustuysen, ve bu sure araligi 30 gunse bence basvuruyu yapmadan o sureci bastan baslat derim cunku 30 gun cok da uzun bir sure degil. Gerci ben onu 90 gun diye degistirdiler diye hatirliyorum ama belki onun ustune tekrar degistirmislerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Ingiltere yi bilmiyorum ama au oldukca hassas o konuda. Ben gelirken 3 ay istiyolardi butun masraflarin vs bi hesapta duracak, o para islemicek diye 1 gun bile altina dusmicek diye.

Au gerci seyi de kabul ediyodu, kredi cekersen o kadar parayi, onuda kabul ediyordu. Sor belki kredi olayi olursa, seninkinde puruz cikarsa 1 ay beklemezsin tekrar. biraz faiz odersin anca.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ECAA icin basvuru yaparken hesap hareketlerimde sikinti olmustu, parayi ING hesabimdan GARANTI hesabima elden cekip yatirmistim mesela EFT yapmak yerine. Dolayisiyla avukatim gerekli aciklamayi ve belgelerin ingilizce cevirisini ekleyerek yapti basvuruyu.

Ama bunu yaparken ben hali hazirda Ingiltere'deydim tabi. Durumlarimiz fark arz eziyor. O yuzden en guzeli senin adamlarla email ya da telefon yoluyla iletisime gecip bilgi alman gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim başvuru bilgilerimde yazan para vadesiz hesapta 28 gün boş boş yatacak. Yatırım hesabı fln fistan olmayacak. Son günde mi ne sembolik bir miktar hareket gösterilecek.
T4 kaç günde veriliyor bu arada? Eylül için ben daha başlatmadım 28 gün olayını. Gerçi daha pasaportu bile vermediler daha, saçmalık bir çip yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

O yüzden 28 gün daha bekleme kararı aldım ben, 24 ünde okul açılacak yalnız yetişebilcek miyim bilmiyorum. Bundan önce amerikadan başvurmuştum 6 aylık bir vize için, los angelestan new yorka belgeleri yolladım, 2 gün sonra vizem geldi pasaportla. Burda 3 4 hafta bekletiyorlarmış heralde ?

3000 pound deposit olmasa vize ücreti için bağrıma taş basarım ama deposit kötü ya
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Son 28 gun boyunca istenilen miktarin altinda dusmemis olmasi gerekiyor. Basvuru oncesi tercihen son 1 hafta icinde alinmis banka hesap ekstresini koyuyorsunuz.

Paranin hesabiniza baska hesaptan yatirilmis olmasi durumunda o hesabin sahibi hakkinda da bilgi gerekicek. Soyle ki, hesabiniza 30 gun once baska hesaptan atiyorum 10k pound yatirildi ise kesinlikle sizin hesaba para yatiran kimse o kisinin neden bu parayi size verdigini belirtmeniz gerekiyor. Aksi halde sirf vize almak icin hesapta para gostermek adina bu para aktarimini yaptiginiz ve bu paranin sizin Ingiltere'de olacak giderleriniz icin kullanilmayacagi kanisina varip red veriyorlar.

İngiltere Öğrenci Vizesi ile ilgili bazı tavsiyelerimin olduğu sayfama bakabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Admin
sorun degil, hostelleri arastir. kisa sureli en ucuz ve pratik barinma sekli hosteller. illa ki yer bulursun. olmadi coach surfing yaparsin (baskalarinin kiraladigi evde kisa sureligine salonlarindaki kanepeyi kiraliyorsun). En ucuzu da bu olur tabi.
Salona gidip esyalari bi kenara koyup yerlesiyorsun. Aksam yatacakken evdekilerden bazilari salonda takiliyorsa hadi beyler baba yatar safak atar diyip odalarina gonderip osura osura uyuyorsun. En fazla da haftalik 30-40 pound verirsin. :)
Sosyal ağlarda paylaş

yokta 500 pound deposit istiyorlar

Konaklama bulurum sorun değil, 2 yıl amerikada zibilyon şekilde yaşadım her türlü, ayda 100 dolara couchta kaldığımda oldu aylarca, oc de villada da kaldım 2000 dolara fsddfs

Canımı sıkan yurt felan olsa iyi olurdu ders çalışma, kampüs kütüphane hayatı için, çokta pahalı da değil amerikadakiler gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Bir soru daha

http://65.55.237.107/att/GetAttachment.aspx?file=142bf9df-2b09-4de5-8698-12acb1703344.pdf&ct=YXBwbGljYXRpb24vcGRm&name=UEJTX1RpZXJfNF8oR2VuZXJhbClfU3R1ZGVudENoZWNrbGlzdC5wZGY_3d&inline=0&rfc=0&empty=False&imgsrc=&cid=4e82e530dc68dd32&entryPt=download&biciPrevious=e7d609e4-940a-4ba1-996a-1d0c93c0ec7c_004c2f3b707_5707&blob=MHxQQlNfVGllcl80XyhHZW5lcmFsKV9TdHVkZW50Q2hlY2tsaXN0LnBkZnxhcHBsaWNhdGlvbi9wZGY_3d&hm__login=theahmetg&hm__domain=hotmail.com&ip=10.15.144.8&d=d4934&mf=0&hm__ts=Tue%2c%2031%20Jul%202012%2010%3a15%3a23%20GMT&st=theahmetg&hm__ha=01_eaf5add93bd23f0b2fb89285869da151c23a2b5624b699c296509480f2ce55e8&oneredir=1

Bu belgeler dışında göndermemi tavsiye ettiğiniz bir belge var mı ? 15 ağustosta başvuracağım vizeye, ve 14 eylülde ingilterede olsam iyi olur. O yüzden en ufak şans dahi almak istemiyorum. Red edilirsem çok kötü bir konuma düşeceğim.

Daha önce new yorktan almıştım 6 aylık öğrenci vizesi. Almam toplamda 3 gün sürmüştü belgelerin yollanması geri dönmesi dahil. Hiç kullanamadım gerçi eheh. Acaba tier 4 ü Türkiye den almam ne kadar sürecek çok merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu çalışacaktır
https://dl.dropbox.com/u/74560043/PBS_Tier_4_%28General%29_StudentChecklist.pdf

Dün depozitoyu yatırdım. Basıp yollarlar yakında. Zaten 15 inden önce başvuramıyorum çünkü parayı tekrardan 28 gün bekletiyorum vadesiz hareketsiz bir hesapta, risk almak istemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...