Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dan Brown; Melekler ve Şeytanlar

Revell

Öne çıkan mesajlar

Eylül ayında dedemden aldığım Dan Brown'un kitabı Melek ve Şeytanları okumaya başladım. 1. kitabını mevcut zamanda bulamadığım için 2. kitabından başladım. Hiç kitabı okumayı sevmeyen biri olarak(neredeyse hiç kitap okumam) okumaya başladım.

Sayfalar bittikçe hikayeye kendimi dahada kaptırdım aralıksız okumaya devam ettim. Aralıksız okumaya devam ettim gece yatarken aklımdan çıkmıyordu beni böylesine etkileyen bir kitap olacağını hiç düşünmemiştim. Bir an önce sabah olsa uykumu alıp kaldığım yerden devam etsem diyordum.

Sürükleyi bir hikayesi olan bu Gerilim Romanında heran süprizle karşılaşıyorsunuz. Ummadığınız kişiler biranda sahneye çıkıyor.

Gizemli Vatikan tarihinde neler olup bittiğini, Bilim adamlarından kurulu bir örgütün Vatikana karşı mücadelesi, Din ve Bilim arasındaki çatışmayı konu alıyor. Vatkinanın gizli odalarından, müthiş mimarisine kadar heryeri sizlere tanıtıyor ve birebir yaşıyorsunuz.

Bence müthiş bir kitap. Gerilim Romanı seven herkesin kütüphanesinde bulunması gerek bir kitap. İlk fırsatta diğer kitaplarınıda okuyacağım. Bana okumanın zevkinini tattırdığı içinde ayrıca teşekkür etmek isterdim.

[Bu mesaj HellFire tarafından 19 Ekim 2004 01:27 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj HellFire tarafından 19 Ekim 2004 01:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 19 Ekim 2004 01:30 tarihinde demiş ki:
okumana gerek yok hepsi aynı
iyi yaslı bilim adamı oluyo
kotu genc bi adam war onu olduren gizli bi orgut adına calsıyo
simge bilimci robert war
bide bu iyi bilim adamının akrısı kuzeni torunu guzel kız war

ve bunanr super polişsten akcıyolar
surekli

:D[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..
Powered bY Korax & Pascal.
Pati halay ekibi kurucuları ve başları..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Aslinda konu illimunatia dli bi konsey hakında biraz

( tomb raider izlediysen ordaki konseyin aynısı)

zengin aristokrat hiristiyan toplulugu tüm dünyayi yöneten fln..[signature][hline]Kingdom Of Celeste RoyalMessanger Sir Cromex

Who he commands the past controles the future. Who he controles the Future COnquers the Past...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 19 Ekim 2004 01:30 tarihinde demiş ki:
okumana gerek yok hepsi aynı

lol bone, bu nasıl mantık?
Konu ikinci planda kalır romanda genellikle, anlatım ve sürükleyicilik ön plandadır. Sen de yaz bir tane başlamışken istersen, konu belli nasıl olsa. =P

Cidden ben de çok beğendim, pek katılım beklemese de güzel ve sürükleyici bir roman. Gelgelelim bunu Karalama Defterinde konuşmaktan yanayım.

edit: bu arada romanda ciddi şekilde rahatsız olduğum bir nokta var; assassinliğin başlangıcını illuminatiye dayandırmış brown, oysa hasan sabbah'ın ismaili tarikatından çıkmış olmalı bildiğim kadarıyla haşhaşiler.

[Bu mesaj Nefr tarafından 19 Ekim 2004 10:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel ve eğlenceli bir bilim kurgu romanı olmuş.Yine de gerçeklere dayandırılsa daha inandırıcı olabilirdi.Kitabı yazan ve 245 milyon doları katlayıp sağ cebine koyan Dan Brown kardeşime buradan ağız suyumu akıtmayı bir borç bilirim...[signature][hline]Porsche Cayenne S-Minstrel-11L-ML10
Audi A6-Paladin-7L-ML8
VW Polo-Buffbot-2L-ML6
Sosyal ağlarda paylaş

Aslinda Dan Brown'in Illuminati hakkindaki komplolari diger genel kabul gormus vs.. komplolarla cok farklilik gosteriyor. Illuminati'ye az bucuk ilgi duyuyorsaniz "Texe Marrs - Illuminati Entrika Cemberi" kitabini alin okuyun. Inanilmaz teoriler var.[signature][hline]XaGoN - www.xagon.net
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dojorel, 19 Ekim 2004 10:42 tarihinde demiş ki:
guzel bir kitap. ama da vinci code'u daha cok begenmistim ben; belki de ilk okudugum dan brown kitabi oldugu icin

genelde Dan Brown'un kitaplarını okuyanlar ilk okuduklarının ikincisinden daha iyi olduğunu söylüyolar. Bence ikisinde de tarz ve konular yakın olduğu için ikincisi ilki kadar etkilemiyo. ben önce Melekler ve Şeytanları okumuştum, onu daha çok beğendim.[signature][hline]We are following
The will of the one
Through the dark age
And into the storm
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ancalagan, 19 Ekim 2004 09:20 tarihinde demiş ki:

( tomb raider izlediysen ordaki konseyin aynısı)

zengin aristokrat hiristiyan toplulugu tüm dünyayi yöneten fln..

zaten o da illumunati konseyi. Fimde de diyo onu. illumunati tapınak şövalyelerinden arda kalan kutsal hazinelerini (kutsal kase kutsal kan denir : Da Vinci Şifresinde de bundan bahseder) koruyan en üst tabakadır.[signature][hline]Ayağa kalk, uyumak için
Önümüzde sonsuzluk var...
Sosyal ağlarda paylaş

said:

edit: bu arada romanda ciddi şekilde rahatsız olduğum bir nokta var; assassinliğin başlangıcını illuminatiye dayandırmış brown, oysa hasan sabbah'ın ismaili tarikatından çıkmış olmalı bildiğim kadarıyla haşhaşiler.

[Bu mesaj Nefr tarafından 19 Ekim 2004 10:43 tarihinde değiştirilmiştir]

Kitabı okuyalı uzun zaman oldu ama hatırladığım kadarıyla zaten hasan sabbah dan bahsediyor ama daha dolaylı bir yoldan.ama yanlış hatırlıyor olabilirim emin değilim
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de çok kitap okuyan biri değilimdir ve ben de ilk Melekler ve Şeytanları okudum (ismi daha çekici geldi hehe). Acayip sürükleyici harbi. Ben bile şaşırdım nası okudum diye. İnsanı hayallere daldırıp, komplo teorilerine kafa yordurtan bi kitaptı.

Benim asıl merak ettiğim kitabın ne kadarının gerçek, ne kadarının kurgu olduğu. Sonuçta insan okuduğu zaman hepsi gerçekmiş gibi geliyor, çünkü aksini bilmiyosun ehe.

Kitap zaten birinci kitabı da anlatıyor, bi kopukluk yok. Okumayanlara tavsiye olunur..[signature][hline]- Sad but True! -
Sosyal ağlarda paylaş

acıkcası da vinci uzerine melekleri okuyunca gercekten bayabiliyorsunz =) atlamak geliyor betimlemeri fln
konu aynı klasik kacıs
da vinci ve meleklerde okuyucuyu yakalayan hosuma giden bir unsur bilimsel cogu kisinin bilmedigi bilgiler fln yoksa okunmas,

p.s. ayrıca cok kolpa var icinde ( kolpa haha)[signature][hline]Uçurumun kenarında olsan da sırf hayata gıcıklık olsun diye tekrar gül!!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...