Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kesici, delici v.b. aletlerin T.C. gümrük prosedürü

Feamer

Öne çıkan mesajlar

kiev'den getirmiştik biz yanımızda. bildiğin gümrüğe tabi eşya muamelesi görüyor; ANCAK emniyetten bir yazı getirmemiz istenmişti teslimden önce.

içeriği, "işte baktık bu adamın siciline, temizdir, kesici, delici aletlerle adam öldürecek birisine benzemiyor" gibisinden bişe.

biz bu emniyet işini bilmediğimizden epey vakit kaybetmiştik. sanırım bu yazıyı önceden alıp şipşak geçirmek mümkün gümrükten. en yakındaki emniyet müdürlüğüne git bence önce.
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

Feamer said:

tahta derken?

boken falan mı?

her türlü kılıç çeşidinin tahta versiyonu. pıraktis amaçlı

valla kendo yaparken, bokenleri http://www.kendoshop.com dan almıştık, ya kendoyu özledim ben ya ama çok üşengeç bi adamım:)

diğer kılıçlar için bildiğim kadarı ile yok ama pek araştırmadım, ama bir yervardı sanki türkiye bu işlerle uğraşan

biz eskiden kendimiz tahtadan yontardık, yerimiz müsaitti yazın, kardeşimle falan birbirimize girerdik
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

kiev'den getirmiştik biz yanımızda. bildiğin gümrüğe tabi eşya muamelesi görüyor; ANCAK emniyetten bir yazı getirmemiz istenmişti teslimden önce.

içeriği, "işte baktık bu adamın siciline, temizdir, kesici, delici aletlerle adam öldürecek birisine benzemiyor" gibisinden bişe.

biz bu emniyet işini bilmediğimizden epey vakit kaybetmiştik. sanırım bu yazıyı önceden alıp şipşak geçirmek mümkün gümrükten. en yakındaki emniyet müdürlüğüne git bence önce.

gidince memurlara ne diyim tam olarak? hangi birime gittiniz mesela? araba ruhsatı içinden biliyorum çünkü derdini tam olarak anlatamayınca, anlamaya gerek görmüyorlar, oradan oraya dolaştırıyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Yurtdışından alıcam diye 400-500 dolar domalmana gerek yok bunun için, Denizli Yatağanlı çelik ustaları bundan güzelini 3te bir parasına yaparlar hem de gümrüklen uğraşmazsın.
Biz Osmanlı palası(machate gibi bişey) yaptırdıydık müthiş bişey çıktıydı ortaya.

oda olur da, kime nerede nasıl yaptırayım, birde şeklen nasıl bir şey çıkacak ortaya
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...