Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Everquest 2 vs World of Warcraft

NexcaT

Öne çıkan mesajlar

said:
malsahibi, 24 Ekim 2004 04:17 tarihinde demiş ki:
herhangi bi pve serverda en büyük boss u öldürdükten sonra ne yapıyor insanlar?

merak ettim cidden.

amac genelde boss'u kesmek degil. yaratigi oldurmek... bilmem anlatabildim mi?
yeni quest geliyor, yeni olaylar oluyor, yeni boss'lar cikiyor...
Sosyal ağlarda paylaş

oncelikle en buyuk boss eq da 4 basli quam denen bir ejderdi . o yaratiga ulasmak tum serverde 2 guilde hasdi bir zamanlar. kesebilmek icin 72 kisilik bir ordunun 3 sene boyunca guclenmesi max level olmasi arti 100 lerce ekstra ozelligi bunyesinde barindirmasi gerekiyordu. ayrica bunlar yetmezmis gibi o yaratiga ulasabilmek icin 4-5 saat boyunca askeri disiplinle calismak gerekiyordu, en kucuk hata wipe demekti. ayrica sizlerin dusundugu gibi keskeskes olamiyor maalesef. onunuzdeki fare degil. oyunlarda gorup goreceginiz en buyuk en guclu ve zeki yaratik. quarma giderken 5 tank 10 larca cleric bir suru dps buffer guild, raid , heal dongu liderleri, dps liderleri falan filan bir suru rutbeli eleman ait olduklari gruplari yonetmek yonetilen insanlarin uymalari gerekir.

mesela darkwind guildine uye olmak icin bir aralar oyunda 12 saat online olmaniz max level ve 200-300 level degerinde ozelliginizin olmasi gerekirdi. bu ozelliklere inanin 2-3 seneden once erismeniz mumkun degil. arti son bossa gidebilmek icin 10 larca baska boss kesip key almaniz flaglanmaniz gerekir. itemleriniz guclu olmalidir.

bosslara yapilan raidler bir ust bossa cikmak icin dusecek itemlerin gucune baglidir. inanin guild olayi o kadar onemlidir ki bir ust targete cikmak icin 100 lerce degisik raid yapilir ve dusen itemler uyelere dagitilir ki guclenebilinsin. raidlerin bir diger ozelligide dusen itemlerdir buda insanlara buyuk haz veriyor, cunku toonunuzda o itemlerin olmasi gercekten bir prestijdir.

ayrica raidde kesilen moblarin belirli spawn zamanlari olur ve siz her zaman up bulamassiniz. baskalari gelir keser ... serverda buyuk bir yaris vardir moblar arasinda herkes bir targete rangerlari falan gonderir check eder ... target var ise guild hemen toparlanir. dusunun 60 kisiye cagri yapiyorsunuz ve bu insanlar asker gibi tum islerini birakip gruplardan cikip 5 dakika icersinde belirlenen yerde olup raid formuna girip target yoluna dusmus oluyorlar. bu size kolay gelebilir ama her kafadan baska sesin ciktigi ulkemizde sanirim zorlugunu daha cabuk kavrayabilirsiniz. arti her raidde ayni seylerde olmuyor. insanlar robot degil. muhabbetten yapilan hatalara esprilere kadar her sey degisiyor.

pvp de mesela bunlar olmaz deniyor ama dusundugumde max ozelliklere ermis biriside devamli ayni kombolari yapiyordur belirli dusmanlara karsi. boccob demisti elin titriyor korkuyorsun sasiriyorsun falan diye ... de bre kardesim snmi oluyorsun kici kiytirik oynattigin sprite oluyor. nedir yani atla devemi. zaten devamli ayni kombolari veya ayni skilleri kullaniyorsun. istediginiz kadar skilli olmak isine bilmek gerekiyor masallari anlatin burda... o zaman cikin max levellerde birbirinizin karsisina , skilliyim diyen ciplak itemsiz saldirsin karsidakine de kessin gorelim. hersey iteme levele skill ozelliklerine (mage war warlock etc) ve birazda deneyime bakar. zaten bellidir hangi irkin hangi irktan guclu oldugu.

bilemiyorum ama pvp pvp diye sevdiginizi soyluyorsunuz ama piyasadaki bir suru oyunu ya sevmiyorsunuz yada ilgi gostermiyorsunuz.. ornek : shadowbane, lineage serileri falan filan.. forumlarina bakin herkes baymis ... eeee simdi ne olacak modunda ya da abuuu versene karakterinin ozelliklerini bende guclu olmak istiyorum seni hic yenemiyoruz tipinde aglamalar falan filan... uo free shardlar ise ayri konu .. aman aman aman forumlari okumasi cok gulduruyor adami.

onceki yazilarimdan birinde soyledigim gibi pvp yi gercekten olabildigince detayli bir sekilde canlandirabileceginiz bir oyun cikarsa dediginiz gibi cok zevkli olacak ayrica pvp kulturunun yerlesmesi ile ama su anda piyasadaki oyunlarla bana pvp nin zevkli oldugu masalini anlatmaya calismayin .. ben mmolari 3-5 senelik oyunlar olarak goruyorum ve pvp li oyunlarin hali ortada ..[signature][hline]World of Warcraft <-----> www.Alaturqua.com <-----> Everquest 2

[Bu mesaj NexcaT tarafından 24 Ekim 2004 09:59 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj NexcaT tarafından 24 Ekim 2004 10:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
NexcaT, 24 Ekim 2004 09:59 tarihinde demiş ki:
ben mmolari 3-5 senelik oyunlar olarak goruyorum ve pvp li oyunlarin hali ortada ..

nexcat çok ezberden konuşuyorsun bence, mmorpg.com da haftalardır en yüksek rating değerini alan oyun pvp ve rvr barındıran bir oyundur. bu oyun 3 yıllıktır diyebiliriz. ve sen hala pvp li oyunlar tutunamadı falan diyorsun ilginç.

pvp nin senin istemediğin şekilde olması bu insanların sırf pve barındıran oyunlara yönlenmesi gerektiği anlamına gelmez.

sen istediğin kadar argüman sun bu insanlar karşısında insan istiyor script değil. dikkat edersen zevk almak arkadaşlık falan bahsetmiyorum, mücadelelerini insana karşı yapmak istiyorlar.

diyeceksin sırf ego tatmini için. eq da bir insan bir drop için ne kadar tatmin oluyorsa pvpde de en az o kadar tatmin oluyor.

yaptığın şuna benziyor bir insan satranç takımını arkadaşının önüne koyuyor ve hadi oynayalım diyor ve sen aradan çıkıp boşver arkadaşını bilgisayar da bir program var ona karşı oyna diyorsun. o insan için arada bir fark var bunu görmek istemiyorsun sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

Ultima Online, Eve-Online, DAOC aklıma gelen ilk 3 oyun. PVP tutmatı demek, bunları görmezden gelmek olacaktır.

Artık PVP, PVM tartışmasak arkadaşlar? İkisininde üstün yanları var, ikisininde fanları/karşıtları var.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
@ui ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i | DevianArt | Eve-Online
Sosyal ağlarda paylaş

insana karşı savaşmak varken neden bilgisayarla savaşayım ki yani onu yapacaksam giderim doom3 flm oynarım yani ence pvpsiz mmorpg fikri çok gereksiz yani ne bileyim... pvp az da olsa olmalı bence tamamen silip atmak çok büyük hata kesinlikle oyuncu kitlesini çok daraltıyor... mesela eq2 de pvp olsaydı alacaktım ben bu oyunu ama yokmuş bu durumda almıycam... eminim benim gibi düşünen de binlerce adam var ha soe diyorsa ilk oyunun fanları yeter bize o zaman başka...[signature][hline]"In my experience, there's no such thing as luck."

- Obi-Wan Kenobi -

[Bu mesaj fortinbras tarafından 24 Ekim 2004 12:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

EQ 1'in 40bin-50bin arasındaki subscriber'ı da tam olarak böyle düşünüyor zaten.. "Ben böyle seviyorum, siz farklı seviyorsunuz" de insanlar alınmasın. Ama dersen: "gereksiz bir fikrin peşinden gidiyorsunuz", o zaman anca uyuz olurlar sana. Ne sağlıklı tartışma yaratırsın, nede götürebilirsin.[signature][hline]God created the earth in six days, on the seventh he rendered.
@ui ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]
ek$i | DevianArt | Eve-Online
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Qui, 24 Ekim 2004 11:20 tarihinde demiş ki:
Ultima Online, Eve-Online, DAOC aklıma gelen ilk 3 oyun. PVP tutmatı demek, bunları görmezden gelmek olacaktır.

Artık PVP, PVM tartışmasak arkadaşlar? İkisininde üstün yanları var, ikisininde fanları/karşıtları var.

haklisin

sabah sabah biraz ters yazmisim pvp ye karsi ... dedigin gibi isteyen istedigini oynar sever ... bu arada eq1 300 000 kisi 40-50 bini nerden cikardin ..[signature][hline]World of Warcraft <-----> www.Alaturqua.com <-----> Everquest 2
Sosyal ağlarda paylaş

mmorpg,com u baz almamak gerekiyor herifler iki gun once sphere denen bir rus oyununu basa koymuslardi dun ryzomu bugun baskasini gecen hafta eq yu ondan once COH u falan. orada fanlarin birden ustuste saldirmasi ile oyunlarin yeri degisiyor.

bence eq, eve, daoc, AO.AC, SWG gercekten icine girip denenmesi gereken oyunlar.[signature][hline]World of Warcraft <-----> www.Alaturqua.com <-----> Everquest 2
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Qui, 24 Ekim 2004 12:15 tarihinde demiş ki:
EQ 1'in 40bin-50bin arasındaki subscriber'ı da tam olarak böyle düşünüyor zaten.. "Ben böyle seviyorum, siz farklı seviyorsunuz" de insanlar alınmasın. Ama dersen: "gereksiz bir fikrin peşinden gidiyorsunuz", o zaman anca uyuz olurlar sana. Ne sağlıklı tartışma yaratırsın, nede götürebilirsin.

doğru diyorsun orada söyleyecek bir söz bulamadım öyle çıkmış... kusura bakmayın sonuçta ben de biliyorum eq1 in bir sürü fanı olduğunu ama dediğim gibi pvp olmadıkça da beni çekmesi imkansız bu oyunun benim gibi düşünen de binlerce insan vardır eminim ki ufak biraz pvp koysalar ya da pvp server açsalar bi 40 bin kişi daha alır oynar oyunu benim düşüncem... sayıyı abarttım belki ama ciddi bir oyuncu kitlesi daha kazanabilir oyun...[signature][hline]"In my experience, there's no such thing as luck."

- Obi-Wan Kenobi -
Sosyal ağlarda paylaş

ben de fortin e katiliyorum...en azindan pvp serveri acilmali...eq2 ni grafikler sesler efektler vs harika pvp ortami da hic fena olmazdi..isteyen pve sini pve serverlarinda yapar ama 1-2 tane pvp server hic de fena olmazdi kanimca ama benim bildigime gore su an soe nin eq2 de pvp adina hic bir plani yok...belki uzak bir tarihte yapabiliriz demisler yani pvp serveri bile dusunmuyorlar sanirim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
NexcaT, 24 Ekim 2004 13:13 tarihinde demiş ki:
sanirim diger yazilanlar pek okunmuyor

gene yaziyorum ebonlore denen pvp guildi eq2 ye hazirlaniyor.. eq2 dede pvp serveri olacaktir ayni eq1 gibi

okudum ne yazdigini nexcat ama simdi yaziyi bulamicam offical aciklama wardi yakın zamanda pvp dusunmuyoruz diye ebonlore un hazirlanmasi bisiyi deistirmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

haklisin

zaten yazimda

14 PvP GvG

bunun neyini karsilastirayim birinde var digerinde yok zaten boyle bir sey

kazanan WoW

demisim

arti pvp serveri olacaktir demisim yani ilerde acilabileceginden bahsediyorum ayni eq gibi. eq dada sonrada acildi pvp serverleri..

eq2 ilk oyun cikisinda pvp kesin ve net yok maalesef ..

Will there be player-versus-player (PvP) combat?

Just as the original EverQuest was geared towards PvE (player vs. environment), EverQuest II has a similar focus. There are currently no plans for player vs. player combat in EverQuest II.[signature][hline]World of Warcraft <-----> www.Alaturqua.com <-----> Everquest 2

[Bu mesaj NexcaT tarafından 24 Ekim 2004 17:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
OutTrader, 23 Ekim 2004 00:16 tarihinde demiş ki:
swgden de biliyoruz sony çevreye bir ruh katamıyor ot böcek fln geziyorsunuz ama çok sıkıcı...

everquest te sony oyunu, ama tum mmo larin en guzel zone, yaratik , lore dizaynlarindan birine sahip. level almadan sadece zone gezip, ss alip sonra uyelik iptal eden insanlar gordum sirf bu is icin. sorun: eq2 de eq1 verant ekibinden kac kisi kaldi? sizin endisenizi cevaplayacak olan bu.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrica su pvm single player oyundur diye dusunenlere bir hayli sinirleniyorum. pvm oyunlari pvp oyunlari ne kadar single player ise o kadar single playerdir. 72 kisi tek bir flag scripti en az 3 a4 kagida 11 puntoluk textle doldurabilecek karisiklikta bir taktikle 3- 6 saatte (daha kisa raid olmaz zaten) koordine olarak kesiyorsunuz. bunun nesi single player allah askina? uo oynadigim donemde bazi zamanlar single player oyun oynadigimi hissettim bunda hissetmedim.

[Bu mesaj Namessar tarafından 24 Ekim 2004 20:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...