Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'de neler oluyor?

Teodor

Öne çıkan mesajlar

Bir gecede milletvekilleri maaşını iki katına çıkaranlar memura %3 ü hak görüyor.

Sağlık sisteminde ABD sistemi ön görülüyor. Devletin sağlık sisteminden tamamiyle elini eteğini çekip tamamiyle özel sektöre bırakması demektir bu.

Eğitim sisteminde imam hatip ve orta öğrenimi karıştırıp ortaya lisede sosyal güvencesiz işe girmelerine izin verecek bir düzenlemeye gidiliyor.

Siyasal görüşte iktidar partisi "tek din" söylemlerine başladı. Aynı zamanda yeni anayasa ile birlikte başkanlık sistemine geçilmesiyle benim aklıma hitlerin "Ein Volk, ein Reich, ein Führer" sözü geliyor. Bizdeki tek din görüşü de bununla paraleldir.

Özelleştirme ile birlikte büyük kurumlar gittikçe daha kalitesiz bir hal alıyor. THY nin satılacağı dedikoduları ve TTNET in büyük orandaki hız kesintileri de bunu destekler nitelikte. 1mbit internete sevindiğimiz yıl 2002 idi. 10 sene önceki teknolojiye dönüş hemde fibernet adı altında aldatmacadan başka bir şey değil.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

türkiyede 2.2 milyon memur var %3 çok fantastik bi zam aylığa vurrusak

550 tane de milletvekili

edit: yine memleketi kurtarıcak bir başlık tahminen şu başlığa mesaj atanların hiçbirisi hayatında bi tane siyaset kitabı okumamış facebook like larının kansere çare olduğuna inanan gençler
Sosyal ağlarda paylaş

Loex said:

zam dediğin ihtiyaca göre olur. milletvekilinin o kadar ihtiyacı olmamasına rağmen iki katına çıkarken %3 zam yapıldığında sene sonunda memurun alacağı maaş enflasyon yüzünden şimdikinden düşük çıkıyor. madem memura %3 o zaman kendilerine yapmasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Teodor said:

Loex said:

zam dediğin ihtiyaca göre olur. milletvekilinin o kadar ihtiyacı olmamasına rağmen iki katına çıkarken %3 zam yapıldığında sene sonunda memurun alacağı maaş enflasyon yüzünden şimdikinden düşük çıkıyor. madem memura %3 o zaman kendilerine yapmasınlar.

yakında milletvekillerinin başka bir işle uğraşmasını yasaklıycaklar daha da ağırlaşıcak çalışma ortamları şuanda eskisine ne nazaran çok ağır özellikle akp lilerin
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar itiraza,karsı cıkmaya,olayları bilmeye(üstün körüde olsa) rağmen bi insan evladıda karşı çıkıpta ben gelirsem yapmam düzeltirim diyip vatandaşa bi umut verebildi mi?

yok.

satar adamlar.yakında o köylünün bile anasını geri cağırıp satarlar.karşı duracak kimsemiz yok.ne zaman bizide satacaklar çok merak ediyorum.işallah cocuk falan yapmadan en kötüsünüde görürüz de ,hakettiğimizle yaşarız.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

hacı elektriğe, yakıta gelen zamlar da çok fantastik. adam 3 yani çocuk 3 amele-maraba diyor, anne-baba memur 3 çocuklu aile fakirlik sınırında yşaıyor bildiğin.

adam 10 senedir türkiye'yi sömüre sömüre bitiremedi ya, bitiremeden görevi bırakırsa kesin gözü açık gidicek...
Sosyal ağlarda paylaş

bu ülkenin işçisinden memurundan özellikle öğretmeninden sabun yaparsak hem hijyen olur hem ülke kurtulur.

tayyip öyle tayyip böyle vik vik vik açık cik cik cik, e güzel kardeşim sen vermiyorsan kim oy veriyor bu adama, basit bir maddeyi okumaktan aciz olup bizde grev yapacaz zannedip kendi aleyhine anayasayı ben mi değiştirdim.

bir temizlik ülke püri pak olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Neler oldugunu size anlatayim kisaca,yozlastirilmis,ilimanlastirilmis,,

Cihadi,fakire yardim etmeyi kAldiran,mal yigan,basortusu adi altinda ucube sekilde ustte vakko turban,altta levi's kot pantolonlu nesil yetistiren,sunni akidenin tarikatlarin yozlastirilmis halini dayatan,insana degil maddiyata onem veren,okumayi ve okullasmayi yabanci sirketlere kalifiye meslek elemanindan ibaret goren ,gorece teokratik az biraz cumhuriyet birazcik demokrasi soslu ama ana eksende ipleri baskasinin elinde olan mutlak monarsi zihniyetinde bir evlet yapilanmasi olustu,ben dahi kendime musluman dedigim halde bunlarin yaptiklari bana agir geliyor artik,babam bu ulkede yasadi diye yasarim diye bir sartim yok basar giderim,

Ama bir millet ya toptan yokolur yada degerleriyle varolur,ikisinin ortasini tarih yazmadi simdiye kadar

Ya kendimi cigaraya, alkole,hatuna veririm 40 yil yasarim yada temiz bir hayat surer uzun sure kafam rahat yasarim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...