Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yunanistanın batma sebebi de bizmişiz. Vay arkadaş.

Flameoffear

Öne çıkan mesajlar

Kendi kendini bu kadar küçük gören ve tarihte bu kadara iş yapmış bir millet, bizden başka yok.
Osmanlı eğer osmacılık oynamak yerine, Romalılar gibi kendi sistemini asimile etseydi, yıkılır mıydı yıkılmaz mıydı? Veya izleri nasıl olurdu önce bunu konuşalım.

Bağdat olayı da, emeviler milliyetçi bilindiği gibi ve türk değil arap olmayan herkese aynı şekilde davranıyorlar. Ama Abbasiler askeri olarak ve siyasi olarak Türk ve diğer azınlıklara daha sıcak yaklaşıyorlar ve yönetim ve orduda önemli görevler veriyorlar ve başkente yerleşiyorlar ama Bağdat gibi büyük bir şehre pek ayak uyduramıyorlar şehir görmemiş olanlar, halk zaten sıcak bakmıyor sorunlar oluyor, sonuç onlar için ayrı bir yer yapılıyor. Hatta Abbasiler azınlıkları halka sevdirmek için özelikle Türkleri propaganda kitapları bile hazırlatıyorlar. Türklerin ve haricilerin üstün meziyetlerimiydi kitabin ismi ibni bir şey yazanı da önemli bir insan
Sosyal ağlarda paylaş

Bu islerden anlayanlar,daja iyi bilir ama,eger turkler ibni teymiyye nin goruslerine ayak uydursalardi,su anda emin olun avrupa nin 3/2si muslumandi ,teymiyye goruslerinin sonucudur selefilik anlayisi,turkleri asil yumusatan tarikat ve bir lokma bir hirka hedesi oldu,asil islam bu degil diyenlere acip ibni teymiyye nin kitaplarini okumayi tavsiye ederim,ha turkiye de onun kitaplarini satan babayigit yok denecek kadar az,cunku usam e amca dan dolayi pek sicak bakilmiyor,ozellikle tarikatlar ve naksibendi ekolunu ki ,bu ekol turklerin cogunda etkili olmustur soz sahibidir halen daha(ismailaga,menzil v.b) hatta selefiler tarikat olayini direkt allaha sirk kosmayla esdeger tutarak tekfir ederler ki bana gore en dogrusuda budur,aksama cok kapsamli acarim vaktim olursa,cuneyd-i bagdadi nin sih ayinlerinden etkilenmesi sonucu rabitayi tarikata sokmasi,bunun sonucunda muslumanlarin 250 yil icinde afyon cekmis hashasiler gibi bir lokma bir hirka basitligine duserek bir nevi rahip hayati yasamalari ve bilim de sanat da geri kalmalari,dikkat edin 1600'den itibaren ya kopya teknigi yada gecmis zaman teknigiyle eser uretmeler vs
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...