Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

geri ver!

aramil

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
pelesenk, -gi Ar. beles¥n
(I) a. 1. Türlü bitkilerden çıkarılan kokulu bir reçine. 2. Pelesenk ağacından elde edilen değerli kereste.
Güncel Türkçe Sözlük
pelesenk, -gi Far. p¥rseng
(II) a. Konuşurken gereksiz tekrarlanan söz, persenk.
Güncel Türkçe Sözlük
pelesenk
Araba tekerleğinin çıkmaması için mazının ucuna takılan çivi.
Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
pelesenk
Dağılmış, yayılmış.
Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü
pelesenk Osm. pelesenk
Kerestesi kırmızı kahverengi üzerinde mor, kara çizgili, hava kurusunun özgül ağırlığı 0,88 gr/cm3 olan değerli bir mobilya ağacı.
BSTS / Ağaçişleri Terimleri Sözlüğü 1968
Sosyal ağlarda paylaş

müslüm baba gerçekten de büyüktür konuyla ilgili başımdan geçen bir olayı anlatmak isterim 4 yıl önce antalya alanya arasında kalan gizli bir otelde tatilimi geçirirken arkadaşım koşarak yanıma geldi nefes nefese kalmıştı ve ter içindeydi noldu nen var dostum sakinleş gibi yatıştırıcı sözler söylerken aniden karın boşluğuna vurdum bunun tabi bu alışık değil öyle herkesin kendisini pohpohlamasına alışmış öyle bir anda yumruğu yiyince canı yandı ama karın kaslarından çok gururu incindi ben bunu onun gözlerinde gördüm ve dedim ki SAKIN benim yanıma koşarak gelme tik var bende senin ananı bacını soyunu sopunu.. nuhun ankara dedim böylece gerginlik dağılarak yerini hoş ve gülücük dolu bir havaya bıraktı şimdi söyle dedim ne var abi müslüm gürses geliyormuş diyerek ünlemli bir cümle kurdu fakat ben onun bu cümlesine onun istediği tepkiyi vermeye hazır değildim abi hayırdır hiç heyecanlanmadın siz müslüm abiyle samimi değil miydiniz çok severdin noldu dedi dedim sen bilmiyosun bizim bi mevzumuz oldu dedim abi nedir anlat merak ettim dedi tamam dedim kafamla önümdeki şezlongu işaret ederek oturmasını istediğimi belirttim ve daha sonra anlatmaya koyuldum bundan 4 yıl önce antalya alanya arasında kalan gizli bir otelde tatilimi geçirirken arkadaşım koşarak yanıma geldi nefes nefese kalmıştı ve ter içindeydi noldu nen var dostum sakinleş gibi yatıştırıcı sözler söylerken aniden karın boşluğuna vurdum bunun tabi bu alışık değil öyle herkesin kendisini pohpohlamasına alışmış öyle bir anda yumruğu yiyince canı yandı ama karın kaslarından çok gururu incindi ben bunu onun gözlerinde gördüm ve dedim ki SAKIN benim yanıma koşarak gelme tik var bende senin ananı bacını soyunu sopunu.. nuhun ankara dedim böylece gerginlik dağılarak yerini hoş ve gülücük dolu bir havaya bıraktı şimdi söyle dedim ne var abi müslüm gürses geliyormuş diyerek ünlemli bir cümle kurdu fakat ben onun bu cümlesine onun istediği tepkiyi vermeye hazır değildim abi hayırdır hiç heyecanlanmadın siz müslüm abiyle samimi değil miydiniz çok severdin noldu dedi dedim sen bilmiyosun bizim bi mevzumuz oldu dedim abi nedir anlat merak ettim dedi tamam dedim kafamla önümdeki şezlongu işaret ederek oturmasını istediğimi belirttim ve daha sonra anlatmaya koyuldum bundan 4 sene önce antalya alanya arasında kalan gizli bir otelde tatilimi geçirirken arkadaşım koşarak yanıma geldi nefes nefese kalmıştı ve ter içindeydi noldu nen var dostum sakinleş gibi yatıştırıcı sözler söylerken aniden karın boşluğuna vurur gibi yapıp sıvıss diyerek elimi saçlarımın arasına daldırdım ve kasetçalara britney spearsın bana bir kere daha bebek vur albümünü taktım ve ANİDEN UYANDIM
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...