Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sonra neden bize nigger diyorlar

tomkat

Öne çıkan mesajlar

abd'deyken en unutmadığım sahnelerden biri büyük bi hipermarkette banyo ve bakım ürünlerinin olduğu bi bölümde, kocaman kokoş zenci bi kadının koltualtı rollarından birini alıp, pis kıllı ve terli koltukaltına sürüp, kapatıp, tekrar yerine koyup gitmesiydi.

bu videodaki kadar değil ama öyle şeyler gördüm ki...

bi kere bazılarıyla tartışmaya girerseniz direk "ben zenciyim diye böyle yapıyosun" di mi diyolar, bulmuşlar kolay yolu. bir de kalabalık arasında bağırdılar mı millet bakıyo filan bu sefer ırkçı oluyosunuz...

tabi bunların renkle alakası yok aslında bana göre, belirli bölgelerde ve belirli şartlarda yaşamakla, medeniyet, insanlık öğrenememekle ilgili bi şey...

insanın kendiliğinden vahşi, acımasız olduğuna inanmıyorum ben. ama insanın vahşi, acımasız olabilme "kapasitesi"nin olduğuna inanıyorum, insani değerleri öğrenmek çok önemli.

insanlık tarihinin kendi evriminin en büyük köşetaşlarından biridir bana göre, zamanla iyi insan olmayı öğrenmiştir insan, olamayanlar ve olmayanlar da işte böyle oluyor...

edit: yanlış anlaşılmasın zengin olup iyi okullarda okuyup zalim olanlar da var. onlar da insani değerleri alamamışlar kategorisine düşüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...