Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kitap tanitimi: The New Discworld© Companion

Volfied

Öne çıkan mesajlar

Okudugum bir kitap degil, yanniz Robinson Crusoe da gormemle almam bir oldu, su anda kitapligimda duruyor.

Kitap Stephen Briggs tarafindan yaratilmiz, Terry Pratchett in katkilariyla buyutulmus bi kitap. Basitce aciklamak gerekirse Discworld Sozlugu.

AshkEnte, Rite of dan Zlorwf a kadar hersey var ve aciklaniyolar.

Guzel kismina geliyorum, kitap bastan sona okunabilecek bir yapit, ozellikle Discworld erisi okunduktan sonra, herseyi pekistiriyo, ve hala espriler devam ediyor.

Bir quote veriyim:

"Rite of AshkEnte has 10 ways of being done. Nine of them kill you instantly and the other one is very difficult to remember." Bu bilgi hic bi kitapta yoktu mesela :P

Benim gibi bir Discworld manyagiysaniz, kesinlikle kutuphanenizde bulunmasi gereken bir kitap.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
ya volfi sen tavsiye ediyorsan en kısa sürede edinmeye çalışacağım konuda iyiymiş galiba hadi sagol[signature][hline]Uzaklardan bir yerlerden bir çığlık duyarsanız bilin ki o çığlık ümidini yitirmiş birinin çığlığıdır o yüzden siz siz olun ümidinizi kaybetmeyin
Sosyal ağlarda paylaş

pandora'dan eric'i aldım robinsona gittim 3milyon daha ucuz bundan sonra mekan belli..
en iyi kitap hangisiiiii ben morta hastayım ama sırf death başrolde olduğu için sanırım. death veya rincewindin ana kahraman olduğu kitaplar hangileri acaba bi el atınız.[signature][hline]Server is busy.
Sosyal ağlarda paylaş

ya
ben ithaki yayinlarina vbasvurdum TP cevirmeni olmak icin, ama Ithaki sanirim birakmis TP cevirmeyi artik

orjinal okunur zaten TP, ya da harbi iyi cevirmenler lazim (Ingiliz kulturunu iyi bilen, Ingilizcesi iyi olmasinin yani sira turk ingilizce deyimleri arasinda rahatlikla gecis yapabilecek, Ithaki nin cevirilerinde bu eksigi gormustum)

Rincewind in oldugu kitaplar
Color of Magic
Light Fantastic
Eric
Interesting Times (benim favorim The Truth dan sonra en cok bu kitapta guldum)
The Last Continent (cok bayik geldi bu kitap nedense, avustralya hakkinda yazmis bu sefer, dayanamadim daha sorna tekrar okicam dogru duzgun, heralde ardarda okudugum 10. TP kitabi oldugundandir :P)

Olum tum kitaplarda var! :P
Basrolde olduklari ise:
Mort
Reaper Man
Hogfather (muk kemmel bir kitap)

tum seri yok elimde ne yazikki :) ama birazdan resim koyarim[signature][hline]Silence in the studio!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...