Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say hangi kerhanede dünyaya geldi

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

fazil sayin ilk cumlesinde bir problem yok, herkesin daha once duydugu ve gayet mantikli satirlar zaten. 2. cumleyle de resmen ortaya yemi atmis. kendini o 2.satirda betimlenene yakistiran birisi de hop diye atlamis anasina giydirmis hemen cevap olarak.

bu adamin milletvekili olmasi uzucu tabi ama koyluye anani al da git diyen de basbakanin, ulkedeki konusma ozgurlugunden bahseden yabanci milletvekiline "stick it to your appropriate place" diyen ab basmuzakerecisi olan ulkede gayet normal.
onun icin cok da uzatilicak birsey yok.

fazil sayin yerinde olsam bu konulara hic girmezdim ben heralde, nedeni de saygi maygi falan degil, bu konuya gireni turkiyede vururlar da ondan.

bir de fazil say muslum babaya da laf atmis. akilli olsun cizeriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Cennet diye bir yer yoktur cennet halkı da yoktur demekle;

Cennet kerhanedir siz de kerhane karılarısınız demek arasında dağlar kadar fark var.

Muhammed'e inanmıyorum öyle biri yok demekle, Muhammed'e küfretmek arasında da dağlar kadar fark var.
emanet said:

adam çalışmış, çabalamış dünyaca ünlü bi müzisyen olmuş. söylediği medyaya çıkıyor dolayısıyla. bu hakkı kazanmış adam yani. sende büyük çapta birşeyler başarıp çıkıp konuşabilirsin istediğin gibi. ünlü diye susacak mı?

Sırf piyano çalıyor diye kendine sövdürecek bunda da herhangi bir sakınca görmeyecek misin?

Eğer öyleyse sana küfretmek için yarın hemen piyano derslerine başlıyorum. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sözlerin gerçekten hayyama ait olup olmaması ne yazık ki doğruluğunu değiştirmiyor. Cinsel olarak bastırılmış insanların cennet tasviri de böyle olur. Edilen söz gayet yerinde.

Ayrıca bu ülkedeki sanatçılara "Sen sanatçısın, ne işin var toplumsal sorunlarla" denmesi çok anlamsız. Asıl toplumsal meselelere duyarlı olması gereken insanlar sanatçılardır.

Ben Say'ı takdir ediyorum, bazı kesimler alınmasın, kızmasın diye lafı dallandırıp budaklandırıp sulandırmadan neyse onu söylüyor. İnsanlar bu kadar kızıyor çünkü adam haklı.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Sırf piyano çalıyor diye kendine sövdürecek bunda da herhangi bir sakınca görmeyecek misin?

Eğer öyleyse sana küfretmek için yarın hemen piyano derslerine başlıyorum. :)

ülkeyi mahvedip canına okursam sövebilirsin bana evet, piyano çalmana gerek yok.

bu arada yanlış olmasın, fazıl say'ın söylediği tartışılabilir bir düşünce değil, fact. senin sevdiğin düşünce benim desteklediğim düşünce diye bir durum yok ortada yani.

bu ülkede din sömürüsü yok diyen çıkmayaversin bi zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

demagoglar geldi. ahaha konu din sömürüsüne geçti şimdi.

"fazıl reis" said:

Bilmem farkettiniz mi ama nerde yavşak adi magazinci hırsız şaklaban varsa hepsi allahçı, bu bir paradoks mu?

okuduğunu anlama problemi mi var sende? adam dindar mı demiş orda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...