Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

daha fazla abandonware!

Zed

Öne çıkan mesajlar

yaw bişe dicem windows 98 de çalıştırmak daha kolay dimi dos oyunlarını yani dos a girsem ordan açsam olur dimi eger öyleyse ben siliym xp yi?!? çünkü yıllar önceki oyunları oynamak istiyorum ama bu xp oynatmıyo.. neden şöyle herşeyi çalıştıran bi version yapmazlar ki sanki..
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Ya bir oyun arıyorum, Amiga oyunu.
Resimli, Türkçe Text Adventure, hem de Asterix!

Belki oynayan vardır, oyuna Asterix'in evinde başlıyordunuz (Tabii ki Asterix'siniz)
Oturma odası gibi bir yerdeydiniz.
Bir masa vardı, üzerinde de kızarmış bir domuz. Gidilecek yönleri veriyordu. (Kuzey, Batı, Yukarı)
"Emriniz?" diyordu.
"Domuzu ye." derdik.
"Domuzu yedim, karnım doydu.
Emriniz?" derdi.
Ben de yukarı derdim, merdivenin tahtaları çürükmüş, düşer ölürdü.
Batı derdim, yine ölürdü (sebebini unuttum eheh)
Kuzey diyip kapıdan çıkardık.
Şefin evinden kılıç alırdık.
Hopdediks'in evine gidip onu uyandırıp yanımıza katardık.
Nerdeyse hiç ilerleyememiştim, yıllaar yıllaaaar önce oynamıştım.

Bu oyunu bulun bana nooolur yaaa!![signature][hline]Dilenci: Doğuştan körüm, kimsem yok. Lütfen yardım edin.
Şair: Bahar geliyor, ama ben yine göremeyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya abandon diyince akla
Legacy of Kain: Blood Omen
Dragonlance üçlemesi (.... of Krynn dır bütün oyunların ismi)
Wasteland
Daggerfall
Crusader No Remorse
Ultima 8 Pagan
X-Men 2 Fall of the Mutants
geliyor. hepsi underdogs ta var. tabi bir de punisher arcade oyunu var ama o yok hiçbiryerde (öhee bende emülatörüyle birlikte vardı cdde ama cd kayıp!!!)

bu arada xp de dos oyunlarını çalıştırmak için DOSBox diye emülatör var daha önce çalışmayan bütün abandonware'ları çatır çatır çalıştırdı. Level 3-4 aydır veriyor cdsinde kazaada falan da vardır[signature][hline]Could you ever kill the pain in my heart?
Even though they say angels don't kill...

[Bu mesaj Infernal_Reborn tarafından 09 Temmuz 2004 15:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Infernal_Reborn, 09 Temmuz 2004 15:57 tarihinde demiş ki:
Crusader No Remorse
Crusader No Regret değil miydi o? Hala evde duruyor, şimdi baktım, No Regret diyor.
Aynı oyun değil mi bu?
Kırmızı Stormtrooper kılıklı bir robotumuz vardı, pek hatırlamıyorum konusunu falan.
Oyundan çıkarken de "No mercy, no remorse, no regret." diye çıkıyordu. (No mercy ve No regret kesin de remorse'u hatırlamıyorum.)

Soruyorum, çünkü bir iki yerde daha No Remorse diye geçiyordu, acaba aynı oyun mu?[signature][hline]Dilenci: Doğuştan körüm, kimsem yok. Lütfen yardım edin.
Şair: Bahar geliyor, ama ben yine göremeyeceğim.

[Bu mesaj Eraq tarafından 10 Temmuz 2004 01:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eraq, 10 Temmuz 2004 01:49 tarihinde demiş ki:
Crusader No Regret değil miydi o? Hala evde duruyor, şimdi baktım, No Regret diyor.
Aynı oyun değil mi bu?
Kırmızı Stormtrooper kılıklı bir robotumuz vardı, pek hatırlamıyorum konusunu falan.
Oyundan çıkarken de "No mercy, no remorse, no regret." diye çıkıyordu.
Soruyorum, çünkü bir iki yerde daha No Remorse diye geçiyordu, acaba aynı oyun mu?

Oyunun birincisi No Remorse, ikincisi No Regret. yanlış yok yani ikisi de doğru.
edit: pardon fizban da söylemiş önce ama görmemiştim..

Ramses, Betrayal at Krondor da underdogs'ta olması lazım ben indirmiştim 80 mb civarı bişey.[signature][hline]Could you ever kill the pain in my heart?
Even though they say angels don't kill...

[Bu mesaj Infernal_Reborn tarafından 10 Temmuz 2004 15:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eraq, 09 Temmuz 2004 15:27 tarihinde demiş ki:
Ya bir oyun arıyorum, Amiga oyunu.
Resimli, Türkçe Text Adventure, hem de Asterix!

Belki oynayan vardır, oyuna Asterix'in evinde başlıyordunuz (Tabii ki Asterix'siniz)
Oturma odası gibi bir yerdeydiniz.
Bir masa vardı, üzerinde de kızarmış bir domuz. Gidilecek yönleri veriyordu. (Kuzey, Batı, Yukarı)
"Emriniz?" diyordu.
"Domuzu ye." derdik.
"Domuzu yedim, karnım doydu.
Emriniz?" derdi.
Ben de yukarı derdim, merdivenin tahtaları çürükmüş, düşer ölürdü.
Batı derdim, yine ölürdü (sebebini unuttum eheh)
Kuzey diyip kapıdan çıkardık.
Şefin evinden kılıç alırdık.
Hopdediks'in evine gidip onu uyandırıp yanımıza katardık.
Nerdeyse hiç ilerleyememiştim, yıllaar yıllaaaar önce oynamıştım.

Bu oyunu bulun bana nooolur yaaa!!

Ben bu oyunu şimdi hatırladım, bende de vardı amigada.

Bu arada elimde amiga zamanında kalama oyun çubukları mevcut, kullanılabilirler hala 2 - 3 tane isteyene yollayayım.[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
madtv2 yi denedim, ondada almanca şöyle bi hata veriyor: "madTV2-CDRom nicht gefunden!

sanırım cd takılı diil falan diyor hehe nasıl halledicez bunu

ayrıca pizza tycoonu oynamış birisi bi anlatabilirmi nasıl oynanıyor o oyun bi halt anlamadım :
dükkan kiralamaya çalışıyorum olmuyor valla

[Bu mesaj EagleEye tarafından 05 Ağustos 2004 17:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

screamer civ2 yi siteme eklemeyi düşünüyorum ama dünya harikası yaptığında civ2 de olan filimler eksikken o oyunun tadı bozulacak gibi geliyor bana nedense .

Dün silphatos'un da katkılarıyla, Abuse , Ants, Life & Death, Simpsons, Syndicate, Warcraft ve Zool'u sayfama ekledim.

İsteklerinizi bu başlıkta yazmaya devam ederseniz, hangi oyunlara öncelik vereceğime daha rahat karar verebilirim.[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...