Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Havalimanı Lounge

kithnos_1

Öne çıkan mesajlar

Selam,
Kredi kartı şirketlerinin veya diğer firmaların lounge ları hakkında birkaç birşey sormak istiyorum.

- Bu lounge larda servis edilen ürünleri ücretsiz mi veriyorlar?
- Özellikle AHL ve Sabiha'da içki servisi yapan lounge lar var mı ikram olarak?

Mil falan kazandıran programlara bakayım bir kart alayım diyorum da , World Gold var , pek bir numarası yok gibi.

Wings Black çıkarayım diyorum bi tane.
Sosyal ağlarda paylaş

İş Bankası'nın, HSBC'nin loungeları var. Başka bankanın var mı, bilmiyorum. Ama ben İş Bankası loungunun kullanıyorum yurtdışına çıkarken. Girerken kredi kartından 1 kuruş çekiyorlar. Karşılığında içerideki tüm yiyecek ve içeceklerden ücretsiz faydalanıyorsun. Kablosuz internet, tv falan da var. Uçuş saatine kadar biranı yudumlayıp bilgisayarında gezebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Millenium Lounge a baktım şimdi , iyiymiş sanki . İçki vs veriyorlarmış , bir de her İşBankası kartı geçerliymiş içeri ücretsiz girmek için. İlla yıllığı 150 TL olan über süper mükkemmel platium falan almana gerek yok galiba.

Ben de bir iş bankası öğrenci kartı vardı , bi deniyeyim onu bakalım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiden ayda 20 gün yurtdışında olduğum için Miles&Miles PREMIUM kartım vardı(sonra adı Miles&Smiles oldu), başta AHL olmak üzere THY'nin uçuş ortağı olduğu tüm havaalanlarındaki CIP salonlarından yararlanıyordum. Uzun süre yurtdışına uçmadığım için o kartımın süresi doldu. Fakat şimdi yine yoğun uçtuğum bir döneme girdiğim için yakında yine alırım o kartı ve inanın bana dünyanın hiçbir CIP salonunda olmayan imkanlar AHL'de ki THY CIP salonunda var. Abartmışlar resmen, geçen İran'a uçarken arkadaşımın CIP kartı ile misafir olarak girdim. Kuş sütü eksik inanın. İçeride pide bile yapıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

isbankasi iyidir, bazen erken gidiyorum hem ucagi kacirmayim, hemde biraz takilirim falan diye :D her isbankasi karti olmuyo, her isbankasi kredi karti oluyo. Maximiles cikarttirdim ben, alisveris yapinca mil falanda kazaniyosun gerci daha kullanma firsatim olmadi ama bakalim.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

Eskiden ayda 20 gün yurtdışında olduğum için Miles&Miles PREMIUM kartım vardı(sonra adı Miles&Smiles oldu), başta AHL olmak üzere THY'nin uçuş ortağı olduğu tüm havaalanlarındaki CIP salonlarından yararlanıyordum. Uzun süre yurtdışına uçmadığım için o kartımın süresi doldu. Fakat şimdi yine yoğun uçtuğum bir döneme girdiğim için yakında yine alırım o kartı ve inanın bana dünyanın hiçbir CIP salonunda olmayan imkanlar AHL'de ki THY CIP salonunda var. Abartmışlar resmen, geçen İran'a uçarken arkadaşımın CIP kartı ile misafir olarak girdim. Kuş sütü eksik inanın. İçeride pide bile yapıyorlar.

İş bankasının mı o miles n smiles ? Garantiydi galiba?

Bir de lounge a Maximum kartlar mı giriyor ücretsiz , Maximiles kartlar mı giriyor ?
Hepsi gibi anlamıştım başta ama şimdi Maximiles'ın sitesine yazmışlar Lounge hizmeti diye bir tek.
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

cetoritto said:

İş bankasının mı o miles n smiles ? Garantiydi galiba?

Bir de lounge a Maximum kartlar mı giriyor ücretsiz , Maximiles kartlar mı giriyor ?
Hepsi gibi anlamıştım başta ama şimdi Maximiles'ın sitesine yazmışlar Lounge hizmeti diye bir tek.

isbankasinin butun "kredi kartlari" ile girebiliyosun. Normal banka kartlari olmuyo
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:

senko said:

oha nası ya
niye beleşe veriyorlarki?

E bitane lounge icecekler falan hafif yemekler, aperatifler nekadar gideri olcakki. Reklami yetiyo zaten. Cok ucuyosan kredi karti alirken bile "hangi lounge iyi?" diye dusunuyo insan.

abi ben hep oralar acayip pahalıdır diye girmediydim ya
ukte kalmıştı içimde
şimdi baktım benim kart 25tl'ye alıyormuş yanında beleş shuttle fln

bayaa gerizekalıymışım lan!
Sosyal ağlarda paylaş

Miles&Smiles THY'nin mil kartının adı. Garanti Bankası ve diğer bazı bankalar da kredi kartları çıkarttılar sonu miles'lı falan. Alışveriş yapıp uçuş mili kazandıran kartlar bunlar. Garanti Bankası'nın da Shop&Miles'ı vardı mesela. İş Bankası'nın salonu ile Miles&Smiles'ın alakası yok. İş Bankası salonundaki yemekler tabi daha hafif, sandviçler var, piza var, çorba var. Ama her türlü alkollü-alkolsüz içki var. Ne kadar yiyebilirsin ki ya da içebilirsin ki diye soran arkadaşım; çok hem de pek çok yiyip içebilen insanlar var. Kendi adıma yemekten ziyade içerim, 3-4 saatlik bir bekleme sırasında 7-8 bardak (50cclik)bira içiyorum misal. Tüm kartlar da geçerli değil, yanılmıyorsam Korax arkadaşın dediği gibi sadece kredi kartları geçerli çünkü neticede sembolik de olsa 1 Kuruş çekiyorlar salona girerken.
Ama THY'nin CIP salonu gibisi harbiden de yok. Efsane o salon.
Sosyal ağlarda paylaş

Havalimanlarında loungelar ana-baba günü, yararlanan çok oluyor. Genelde kullandığınız kart aktif ise ücret almıyorlar, +1 misafir götürebiliyorsun. Genelde misafir için ücret alıyorlar.
Eğer kartı atıyorum son 6 ayda kullanmadıysan bir ücret alıyorlar senden.
Bence güzel oluyor yani, rahat koltuklarda yiyip, içip, dinlenmek fln.
Sosyal ağlarda paylaş

Maksat 2-3 duble viskimi alayım , e bir de çerez merez verirlerse ne ala . Yemeklerde gözüm yok :)

Wings alıcaktım işte hem y dışında taksit olayı , hem de lounge için . Baktım neredeyse her bankanın varmış , dedim bir topic açayım da kullananlardan feedback alayım. Alkol olayı hepsinde yok çünkü yazmıyorlar da.

Wings için , AHL ' de var, Sabiha'da yokmuş alkol mesela.

İş Bankası'nı bir kez daha sevdim . Süper internet bankacılığından sonra buradan da yakaladı beni.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

Miles&Smiles THY'nin mil kartının adı. Garanti Bankası ve diğer bazı bankalar da kredi kartları çıkarttılar sonu miles'lı falan. Alışveriş yapıp uçuş mili kazandıran kartlar bunlar. Garanti Bankası'nın da Shop&Miles'ı vardı mesela. İş Bankası'nın salonu ile Miles&Smiles'ın alakası yok. İş Bankası salonundaki yemekler tabi daha hafif, sandviçler var, piza var, çorba var. Ama her türlü alkollü-alkolsüz içki var. Ne kadar yiyebilirsin ki ya da içebilirsin ki diye soran arkadaşım; çok hem de pek çok yiyip içebilen insanlar var. Kendi adıma yemekten ziyade içerim, 3-4 saatlik bir bekleme sırasında 7-8 bardak (50cclik)bira içiyorum misal. Tüm kartlar da geçerli değil, yanılmıyorsam Korax arkadaşın dediği gibi sadece kredi kartları geçerli çünkü neticede sembolik de olsa 1 Kuruş çekiyorlar salona girerken.
Ama THY'nin CIP salonu gibisi harbiden de yok. Efsane o salon.

Hmm kredi kartı özelliği olmadan THY'den Miles&Smiles edinip , CIP leri kullanıyorsun yani . İstersen Garanti'den başvrup Shop&Miles ile kombine edip , mil toplayarak k kartı olarak kullanıyorsun . Doğru mu anladım ?

M&S loyalty kart , S&M ise k kartı + loyalty gibi birşey

THY ile yaptığın uçuşlarda mı geçerli CIP hizmetleri bir tek ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...