Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Barcraft Türkiye

crasher

Öne çıkan mesajlar

Önümüzdeki 6-10 Mart Intel Extreme Masters Grand Finalleri ve devamında pekçok uluslarası ve yerel turnuvalar için Barcraft oluşturma planım var.

Özellikle İstanbul için herkesin gelebileceği, içkisini ya da içeceklerini yudumlayıp, Starcraft konuşabileceği ve turnuva maçları hakkında kritik yapabileceği bir gelişim olacak.

Kafamda birkaç yer var ancak buradan da alternatifleri değerlendirebiliriz diye düşündüm.

Nereleri düşünürsünüz? Kimler gelir, max kaç kişi oluruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Fikir güzel de her şeyden önce mekanı kapamak lazım yoksa olmaz.Bulacağımız mekanın büyük bir tvye sahip olması lazım ve yayını kaldırabilecek bir internete.Giriş ücretli olur eğer mekanı kapatırsak ve belli içkilerde belli miktarda ufak indirimler yaptırılabilir çünkü orada saatlerce oturacağımızdan en azından benim gibi oturduğu zaman içen arkadaşlar olacaktır.Taksimdeki mekanların bunun için uygun olacağını pek sanmıyorum ama konuşmak lazım.Eğer anadolu yakası düşünüyorsanız yardımcı olabilirim organizasyonu yapan arkadaşa...

Edit:Bir de belli bir sayıya ulaşmak lazım bunu adam akıllı yapmak için gelecek arkadaşlar bu konu altında geleceklerini kesinleştirirlerse organizasyonu düzenleyen arkadaşa daha kolaylık olur mekanı ayarlarken.
Sosyal ağlarda paylaş

Projeksiyon ya da nispeten büyük ekran bir TV olmazsa iş zor zaten. Yayın HD olacağı için Internet bağlantısı da önemli.

Sayıyı bu yüzden istedim, kaç kişi gelir ortalama diye. Mekanın konsept ve tasarımına göre belirli bir alan ayrılabilir. Bunlar o kadar zor şeyler değil.

Esas önemli nokta turnuvanın yapılacağı saatler. Öğlen vakti olursa -ki olacak gibi - pek katılım sağlanmayabilir. Anca akşama doğru yeterli ve uygun sayıya ulaşılır diye tahmin ediyorum.

Ücret olarak bişey diyemiyorum daha konuşulmadığı için ancak anlaşılabilirse herkes alacağı şeyi öder.
Sosyal ağlarda paylaş

fantazinizi bölmek istemem de bir işletmeci olarak şöyle bir bilgi veriyim, 100 kişi olsanız ve adam başı 25lira verseniz bile herhangi bir barı kapatma imkanınız yok. Bunun yanında bir de projeksiyon, büyük televizyon falan gibi beklentileriniz var.
Sosyal ağlarda paylaş

sQu said:

fantazinizi bölmek istemem de bir işletmeci olarak şöyle bir bilgi veriyim, 100 kişi olsanız ve adam başı 25lira verseniz bile herhangi bir barı kapatma imkanınız yok. Bunun yanında bir de projeksiyon, büyük televizyon falan gibi beklentileriniz var.

fantazilik bir durum yok ortada. 20-30 kişi bile olsak kafi. İlle de bar olacak diye bir durum yok, bar tarzı cafelerden birinde de yapabiliriz. Bizim motosiklet tayfasının takıldığı ve sunumlar yaptığı yerler vardı bu konuda. Gidip konuşmak, anlaşmak ve yeterli kişiyi mekana çekmek yeterli şu durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

inyourmind said:

Mekan kapatmayı şundan söyledim.Bar abi sonuçta.Zilyon farklı çeşidi olan olsa da o adam orada açıyor bir müzik ses sonda.O kadar insan oluyor içeride konuşmalar gürültü vs... Biz orada o gürültüde turnuva mı izleyebileceğiz sanki ? Bu yüzden üzerinde durdum o kadar.

Hayır mantık dogru zaten, mekanı kapatmadan böyle birşey yapamazsın. Sen rahatsız olmasan bile diğer müşteriler rahatsız olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün 3-4 yere bakındım. Hepsi konuya sıcak baktı ancak özellikle IEM finallerinin sabah 10 - 18 olması nedeniyle, özellikle cafe'lerde doluluk oranı fazla olacağı için izlemek işkence olabilir.

Şu an en uygun mekan olarak Efes Pilsen Pacific Bar&Restaurant var. Bağdat Caddesi'nin ileri mevkii'nde Çiftehavuzlarda. www.pacific-bistro.com

PC'leri var ancak sanırım kendimiz laptop götürüp, LCD tv'ye bağlayacağız. Herkes yediğini içtiğini ödeyecek, caddede olduğuna bakmayın fiyatlar gayet uygun. Mekan maç izlemeye oldukça müsait ve geniş.

Ben yine de Kadıköy'de olması taraftarıyım. Yarın sanırım inyourmind Arcane'e bakacak. Bende fırsat bulursam o taraflarda farklı alternatifler bakınacağım.

Kesin gelirim diyen kaç kişi çıkar? minimum 10-15 olursa eğlenceli bir buluşma olabileceğini düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...