Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

wordpress ve alan adı

yav

Öne çıkan mesajlar

.com uzantılı alan adı satın alacağım ve wordpress'te bir adrese bağlayacağım.

Dışarıdan 8.5-10 dolar civarına satın alınabiliyor alan adı.

Wordpress ise 17$'a veriyor.

Wordpress'ten satın almama gerek yok sanırım? Uğraşma ordan al gitsin diyorum bazen çünkü ama. Başka bir yerden satın aldığımda bağlaması etmesi kolay oluyor mu? Wordpress'ten al gitsin kafan rahat olsun denicek bir durum yoktur heralde değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Sunucular Amerika'daysa sıkıntı çekebilirsin, arada yavaşlıyolar.
Yurtdışından hit almayı bekliyosan Türkiye'den de alma hostingi, bu sefer onlara yavaş gelebilir.
En iyisi Hollanda gibi bi ülkeden almak.
Alan adını da hostingi aldığın yerden alırsın artık
Sosyal ağlarda paylaş

TRSERVinc said:

o wordpress te neler olacak birde 17 Dolar aylık mı o ?

wordpress bildiğin wordpress
normalde blabla.wordpress.com adresiyle yapabildiklerini ben blabla.com ile yapacağım sadece bu yüzden de alan adı satın almam gerekiyor. Hosting'i wordpress zaten veriyor. Yetersiz geldiği noktada ise (sanmıyorum ya) zaten alışverişte bulunduğum bir hosting var (di) Aslında direkt ona sorabilirdim bu soruyu ama burdan sorayım dedim. Meşguldur belki. Değilse de burdan görür cevaplardı zaten diye şeaptım.
Sosyal ağlarda paylaş

hiç wordpress'le falan uğraşma, sorun yaratabiliyor türkiye'de...

benim blogspot blog için domain aldım direkt blogspot'tan ve türkiye'den giriş sağlanamadı dns ayarları yapık olmadığında... saçma sapan uğraştım. sonra kendim aldım türkyie'den bir domain ve blogspot'a yönlendirdim.

demem o ki, türkiye'den bir firmadan al domain'i ve wordpress e bağla.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

ooo, namecheap iyimiş öyleyse. İlk domain için mi sadece o fiyat acaba, öyle değilse 4-5 tane alayım bari :P
bakayım ben ona bir

teşekkürler

ilk sene fiyati o sadece ICANN a giden parayi senden tahsil edio gibi bir miktar o Birdahaki yenilemenden .com domainler asla 9 Dolar asasina dusmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...