Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ABD'de Şirket Adına Banka Hesabı

kithnos_1

Öne çıkan mesajlar

Merhaba ,
Haftaiçi bankacılara bir danışacağım ama buradan da yine bir sorayım dedim , bilgisi olan patiler var mı diye.
Şimdi ABD'den mal/hizmet alımı yapacağız ileride düzenli olarak,oradaki firmalara en hızlı yoldan para aktarmanın yollarını arıyoruz ki , paralarını hemen alıp malları kargoya versinler.
Hızın önemli olduğu bir sektör , fazladan 24-48 saat kaybetmek hiç işimize gelmez. Normal Swift yapsak adamların ödemeyi alması gecikiyor saat farkından dolayı

ABD'de şubesi olan bir bankadan hesap açabilir miyiz acaba diyorum , iş bankası, HSBC falan . Paranın bir kısmını ordaki hesapta tutarız , internet üzerinden burda gece orda mesai saatiyken aktarırız diye düşündüm.

Orda şirket kurmadan , basitçe bu sorunu halledebilir miyim sizce bu yöntemle? Pek sistemlerini , yasalarını falan da bilemediğim için ABD'nin...
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışına para gönderme işi öyle biranda olmuyor malesef. Daha 2-3 senedir TR içinde bile anında geçmeye başladı yav..

Ama öyle 2-3 gün sürmez.. Özellikle USD transferi yapacaksan.

Eğer dropshipping tarzı bir işe giriyorsan, işlerini büyütene kadar kredi kartı ile ödemek dünyanın en hızlı para transferi :)

Çünkü sen ne kadar hızlı gönderirsen gönder, karşı taraftan birisi o paranın senden geldiğini onaylayacak, ilgili birime onay verecek, o birim hazırlayacak yollayacak fln çok zor işler.. Kredi kartı ile gayet hızlandırırsın..

Bunun yanında valör dende kazanmış olursun.. Parasını hemen aldığın ürünün ödemesini ayarlarsan 20-30 gün sonra ödersin. Bankada hesabın işlem görmüş olur vs vs vs...

Limit konusunuda kafana takma, ne kadar kredi kartın varsa en beğendiğin bankaya gidiyorsun bakın benim x tane kredi kartım ve toplamda y tutarında limitim var ben sizin kredi kartınızı kullanmak istiyorum ama minimum (2y) tutar isterim diyorsun.. Eğer sicilde problem yoksa %90 onay verirler..
Sosyal ağlarda paylaş

gellidus said:

Yurtdışına para gönderme işi öyle biranda olmuyor malesef. Daha 2-3 senedir TR içinde bile anında geçmeye başladı yav..

Ama öyle 2-3 gün sürmez.. Özellikle USD transferi yapacaksan.

Eğer dropshipping tarzı bir işe giriyorsan, işlerini büyütene kadar kredi kartı ile ödemek dünyanın en hızlı para transferi :)

Çünkü sen ne kadar hızlı gönderirsen gönder, karşı taraftan birisi o paranın senden geldiğini onaylayacak, ilgili birime onay verecek, o birim hazırlayacak yollayacak fln çok zor işler.. Kredi kartı ile gayet hızlandırırsın..

Bunun yanında valör dende kazanmış olursun.. Parasını hemen aldığın ürünün ödemesini ayarlarsan 20-30 gün sonra ödersin. Bankada hesabın işlem görmüş olur vs vs vs...

Limit konusunuda kafana takma, ne kadar kredi kartın varsa en beğendiğin bankaya gidiyorsun bakın benim x tane kredi kartım ve toplamda y tutarında limitim var ben sizin kredi kartınızı kullanmak istiyorum ama minimum (2y) tutar isterim diyorsun.. Eğer sicilde problem yoksa %90 onay verirler..

Kart fikri mantıklı , özellikle valör konusunda haklısın. Yalnız alıcağımız ürünler 70-80 k $ ı bulabilir , 25-30 k $ fazla limitli kart vericeklerini sanmıyorum. İpotek falan gösterirsek belki anca. Yeni şirket olucak cunku ,bu ay kurulcak daha . Tabi tedarikçilerimiz , k kartı ile mail order alıyor mu öğrenmek lazım .
24/7 her çekiş için bendne onay al hizmeti var mı bankalarda acaba ? Bu kadar yüksek limitli olup da kart numarası da verilmez şimdi :) sanal kart olursa onu uydurcaz y ada

Drop shipping ya da TR den transit satış genel olarak iş .
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:

benim hsbc(TR) bankamdan kredi kartıyla instant londradan para çekiyordum. komisyonda %5 filan sanırım

Seninki tamamen farklı bir olay

@di , Evet ben de uluslararası firmalar bu işi çözer mi diye düşünüp açtım topici aslında. HSBC vardı aklımda. Citi de mantıklı ... USA hökümeti birşey der mi , yasal regülasyonlar nedir aslında onu bilmek lazım. Sonuçta bi hesap açıcam ordan , devamlı para gelip para gidicek , şirket desen şirket değil , nedir bu para transferleri , öde bakalım bize gelir vergisi faln demesinler :)
Sosyal ağlarda paylaş

Oturtulabilirse (yeterli kredi ve tedarikçi kabulüne göre ) kredi kartı sistemi en mantıklısı.

Aslında orda da vergi vermemek lazım şirket kurulsa bile de , standart ücretler oluşacak. Gelir kazanmıcak sonuçta ordaki şirket , gelen para aynen gidiyor olucak. Ama kasılmaz yani şu aşamada.
Şubesi olan internasyonel bankalar ve k kartı dışında , swifte pek alternatif yok gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten sen ilk başlarda 5k 10k çalışmaya başla kredi kartın otomatik olarak artacaktır..

Zaten ilk başta 80k$ lık malzemeyi getirecekseniz ödemesinin ötesinde başka sıkıntılar olacaktır onu direk havale yaparsınız :) diğer şeyleri hallederken..

Ama 2 ay boyunca yüksek çalışırsanız vede 1 gün bile olsa zamanından önce öderseniz zaten limitleri kendinizde görürsünüz..

Bankanız ile iyi geçinmeye çalışın kısacası önünüzü bayağı açabiliyorlar.. İpotek fln açıkçası gerek yok.. Anca BCH, DBS tarzı şeyler için kullanın ipotekleri..

Ulan ne hava attım, 35 senedir ticaretin içindeymişim gibi konuştum daha 2 sene olmadı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Tedarikçi 3% kart komisyonu istiyor oha ! marjı yüksek , totali dusuk ve acileyetli işler dışında pek mantıklı değil. 40-60 $ masrafını verip swifti yaparım daha iyi :)

Bu işi çözerse Citi çözer valla burda $ alır , ordan otomatik göndertir :) Yıllık da bi 300-400 $ service fee alır tamam :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...