Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hello,

iarwain

Öne çıkan mesajlar

Good Day

I am writing this letter in confidence believing that if it is the wish of God for you to help me and my family,

I am a female student from Federal Republic of Burkina Faso University Teachings Hospitals (BUTH) BF. My father died earlier eight months ago and left i and my junior brother behind. He was a king, which our town citizens titled him over fifteen years ago before his death. My mother is not literate enough to know my father's entire wealth.

My father left 5.5 Million Dollars with one of the company because he was dealing with Gold mining here; his business was to associate with some personal buying and sailing of Gold Dust and cotton. I want you to help me to moving this fund to your account, 50% of the fund will be set for the investment while 50% will be shared for the both parties.

If you can handle this project sincerely in lifting this money to your country, in the 50% that was set for the both of us, you will have 40% while i will have 60%.

I wait your response.

Thanks

Princess,
Mrs.Dalia Abban.
Sosyal ağlarda paylaş

ahahahah babamın internetle tanıştığı zamanlar çok iyiydi ya...
- CYSTEIN GE BURAYA!
- efnim baba?
- oğlum bak tahitide kız mahsur kalmış 500 dolar at diyor. tahitide yerler bu kızı
- baba yalan o
- nerden biliyorsun? yarın öbürgün ablan böyle bi mail atsa millet sırtını çevirse iyi mi?
- baba ablam niye ona buna mail atsın? bize atar!
- tamam işte bunun babası ölmüş. kime atacağımı şaşırdım diyor. napsın kızcağız?
- baba saçmalama bunlara scam deniyor
- ne cam?
- sikem baba sikem
- ingilizce mi?
- evet
- hiç duymadım. benim ingilizcem iyidir.
- baba işte kandırmaca mailleri.
- geçen gün bi sitede 1milyonuncu ziyaretçi dedilerdi ona da yalan dediydin. bak oğlum fırsatları falan da kaçırtıyorsun bana
- ...
Sosyal ağlarda paylaş

yaşlıların inanması şirin falan gelmiyor bana.

aynen cystein'in yazdığı gibi bir de anlatınca suçlu sen oluyorsun. oğul birşeyi babasından daha iyi bilemez. birşey deyince de klasik "biz senin gibi master kastır yapmadık" Master yapmak gerekiyor çünkü 50 liraya tissot saat pop-up'ına tıklamamak için.

önceki nesil kafası.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...