Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mor ve otesı amator mu?

puzzles

Öne çıkan mesajlar

O alet tambur,sen yanlış hatırlıyo olabilirsin.
Kaç albümleri var bilmiyorum,ama sonuncusu güzel olmuş baya.[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Dünya ahiret bacım olsun..
Ayda görürsem affetmem.

[spo1=Paticik Halay ekibi]
_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
Soldan Sağa:Paskal,Koraks,Tora ve Llama,Paticiğin Resmi,Tescilli Halaycıları..
Powered bY Korax & Pascal.
Pati halay ekibi kurucuları ve başları..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Bu amatör mü profesyonel mi sorusuna para alıyolar diye cevap verenler arkadaşı gerizekalı sandı heralde. Burada benim anladığım kadarıyla amatörlük müzik adamı olarak.

Ha iyi müzisyenler, şarkı seçimleri güzel vs. Ama konser performansları iyi değil, ki konser performansı süper şarkı çalmaktan çok seyirciyle etkileşime girmektir.

Adam 80 sene müzik yapıp da sahnede hala sadece şarkı ismini söylüyor ve ardından teşekkürler den başka laf etmiyorsa, gözümde amatördür.

Çok iyi müzik yapıyorlar pek tarzım olmasa da, o ayrı konu.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, A Freedom Fighter from Eclipse.
fedaykin, 29 Eylül 2004 12:41 tarihinde demiş ki:
Cehennemde Hollandalılar, Brezilyalılar olacak zira onlar kafir...
Cennette Araplar olacak zira onlar Müslüman...

Benim yerim şimdiden belli, kombine bilet aldık :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 14 Ekim 2004 15:44 tarihinde demiş ki:
amatör, pro diyince hemen sözlük anlamına inen arkadaşların anlamasına yardımcı olayım, oradaki amatör bir benzetme.amatör grup gibi çalıyorlar demek istemiş.bu kadar göz önünde olan bir grubun hayrına çaldığını düşünmemiştir herhalde?

tanidigim bir cok sanatci goz onunde ama paralarini baska meslekten kazansalarda bu sekilde muzik yapicaklardi.hani "amator ruhuyla" derler ya ondan iste.al sana biraz daha anlam kaymasi..

anlama konusunda; hepimiz neyin ne oldugunu biliyoruz, basligi acanin acik ve net olmayisiydi bahsetmek istedigim.[signature][hline] o_0
Sosyal ağlarda paylaş

Alet de cümbüş, hatta bi tane var bizim evde dedemin rorjinal cümbüşü 80 yıllık falan[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, A Freedom Fighter from Eclipse.
fedaykin, 29 Eylül 2004 12:41 tarihinde demiş ki:
Cehennemde Hollandalılar, Brezilyalılar olacak zira onlar kafir...
Cennette Araplar olacak zira onlar Müslüman...

Benim yerim şimdiden belli, kombine bilet aldık :)
Sosyal ağlarda paylaş

Evet cümbüş :)
Tambur ve cümbüş arasında ton olarak çok benzerlik var.
Ama biraz daha dikkatli dinleyince anlaşılıyor.[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Ayda görürsem affetmem.

_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Bence mor ve ötesi dumandan daha iyi bi grup.
Benim gözümle bakarsak aslında ikiside tarzım değil ve ikiside süper bi grup değil.Dumanın elemanları keş zaten.
O durumdaki adamı bırak dinlemeyi yaptığı müzikten şüphe ederim ben.

Millette pek anlamadığı için "Aşgımsıığn çiholata aşgımsıın" gibi şarkı bile denilemeyecek sapırsaçma parçalara hayran kalıp dinliyolar.[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Ayda görürsem affetmem.

_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

işte o şarkıyı dinleyenler bence gerizekalı dangalaklar ayıptır söylemesi,ki çewremdeki tanıdıklarımdan bahsediyorum. zevk mevk demesin kimse bana gelip de :p kendi tanıdıklarıma gidio bu laf sadece.
ayrıca geçen sene dumaaaaaaaaaaaan diye ölenler bu sene cambaaaaaaaaaaaz diye ölüyolar. anlatmak istediim nokta buydu.[signature][hline]abeo nihilum demonstrere
quod abolesco dum te defendo
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar profesyonel olarak bu isi yapiyorlar
adamlarin profesyonu bu

profesyon diye birsey yazsa mesela kredi karti talep formunda adam muzisyen yazicak
belki doktor + muzisyendir ama bunlardan biri muzisyenlik

eger asil isi bankada genel mudurluk olup da birde grubu olsaydi ve bunu mesleki olarak icra etmeseydi o zaman amator olurdu

ve amatorce calismalar yapmis olurdu

profesyonelce demek pek manali degil aslinda
yani kendi meslegiymis gibi kaliteli yapabiliyor demek[signature][hline]café del mar´dan carte blanche´ye
Sosyal ağlarda paylaş

Adını unuttuğum bi basscı mimardı ama türkiyede sayılı basscılardandı şimdi amatörmü yani :D[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Ayda görürsem affetmem.

_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..
[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

mor ve otesi tek albumden olu$an grup degildir. turkiyede alternetif muzigi belkide en iyi yapan gruptur. konser performansı izledigim kadarıyla bayagı bir iyi. (h.metalci oldugum ve benim bile zewk aldıgımı du$unun)
said:
Sly-One, 15 Ekim 2004 01:48 tarihinde demiş ki:
işte o şarkıyı dinleyenler bence gerizekalı dangalaklar ayıptır söylemesi,ki çewremdeki tanıdıklarımdan bahsediyorum. zevk mevk demesin kimse bana gelip de :p kendi tanıdıklarıma gidio bu laf sadece.
ayrıca geçen sene dumaaaaaaaaaaaan diye ölenler bu sene cambaaaaaaaaaaaz diye ölüyolar. anlatmak istediim nokta buydu.
cok acımasız bir acıklama olmu$ bu.[signature][hline]:rock:Touch Of Evil:rock:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sly-One, 14 Ekim 2004 23:28 tarihinde demiş ki:
2. tabaka gruplar alternatif grup olma ....

2. tabakamı ?!? Mor ve Ötesi için, Türkiye'nin Radiohead'i diyorlar ve diyorum be !![signature][hline]Yaşanmış hikayedir..
- Anne PmaAbsoluteUri değeri konfigurasyon dosyasının içinde verilmelidir..
- Neee??
- Zıııııttt Erenköy..
Sosyal ağlarda paylaş

Mor ve Otesi profesyonel bu isten apra kazaniyo cunu, daha ilk cevabin dedigi gibi amator ve profesyonel arasindaki farki da bilmek lzim sormadan once :)

Mor ve Otesi turkiyenin radiohead i? Ugandanin radiohead i olamaz be, bi kere turleri farkli muzikleri farkli ayrica radiohead deki kompleks sese asla ulasamaz mor ve otesi, galiba hic radiohead konseri izlemediniz televizyonda

mor ve otesi basit olarak akilda kalici ve hafif guzel olan alternatif rock parcalari yapiyor. bir kac sene icinde de buyuk ihtimal sonucekler yerini baska bi grup alicak, gercekten de gecen senelerin dumani bu senelerin mor ve otesi

adamlar iyiler evet, dumanin da bazi sarkialri akilda kalici ve guzeldi, ama farkli yapan bir sey yok onlari, turkiyede cok daha yetenekli daha iyi muzik yapan gruplar var,

tek sorunlari mor ve otesi gibi en acik pazara hitap ediyo olmamalari (alternatifiz hayat igrenc demekten, gelme Bush! amerikadan nefret ediyorum politikaciyim ben aman sabahlar olmasin! ama hala alternatifim ve cok aykiriyim demeye gecen tipler)[signature][hline]Silence in the studio!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 15 Ekim 2004 10:38 tarihinde demiş ki:

Mor ve Otesi turkiyenin radiohead i? Ugandanin radiohead i olamaz be, bi kere turleri farkli muzikleri farkli ayrica radiohead deki kompleks sese asla ulasamaz mor ve otesi, galiba hic radiohead konseri izlemediniz televizyonda

Boyle bir cevap veriyorsan, senin radiohead'i başka bir grupla karıştırdığını düşünüyorum.. Radiohead'in en büyük özelliği, keskin bir türünün olmaması. Yaptıkları her albumde, işte bütün hayranlarını kaybedecek dediler.. Aksine hayran sayısını katlayarak devam ettiler[signature][hline]Yaşanmış hikayedir..
- Neee??
- Zıııııttt Erenköy..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Quarthon, 15 Ekim 2004 09:01 tarihinde demiş ki:
mor ve otesi tek albumden olu$an grup degildir. turkiyede alternetif muzigi belkide en iyi yapan gruptur.

anlamadığınız nokta bu işte. alternatifgrubu oldular pat diye,geçen sene her yerde duman çalıodu we çaldığı zaman bütün ortam adamları k3nkler bablar ooo hede hödö diye moda giriyolardı.
bu sene de mor ve ötesi çalınca aynı şey oluyo.
böyle çıkışlar para getirir ama rant sağlamaz,hı tabi sağladığı kesimler olur,ama bana göre bu yaptıkları asıl müzik yapma hedefinden uzaklaşıp para yapma hedefine dönmektir,ki bu bence en iğrenç şeydir. keyifleri bilir,sewiosam da artık sewmiyorum.duman da aynı şekilde oldu geçen sene işte.
seneye de bir başkası olucaktır belki de.ama sönüyo bunlar kısa zamanda.[signature][hline]abeo nihilum demonstrere
quod abolesco dum te defendo
Sosyal ağlarda paylaş

bablar kenkler dinliyor o yuzden benim icin bisey ifade etmeyen arkadaslarin, bence onlardan hic bir farki yoktur muzik tarzi haricinde. muzigi size hitap ettigi icin dinlersin yoksa dinleyenine gore degil. eger dinleyenlerinden cok rahatsiz olursan konserine gitmezsin olur biter, bizim millet zaten kendisini geriyor boyle konularda, popta oldugu gibi metaldede, turkudede ordada burdada populer olani dinleme veya dinlememe diye bi kavram var.sadece dinleyin kardesler, muzik dinleyin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
torba, 15 Ekim 2004 12:19 tarihinde demiş ki:
Muzik de bir cesit gecim kaynagidir aslinda. Adamlar para kazanmayacaklarsa niye yapsinlar ki? Para kazanmayi amaclayan grup kotu grup mu oluyor?

O zaman herkes albumlerini hayrina versin.

+1

Ahah lol. Tek cümlede bitirmişsin olayı sonda...

İşte biz bencil bir milletiz. Bir şarkıcı/grup'u dinleriz. Kimse dinlemez, ama biz dinleriz. Bunla övünürüz. Müzik bilgimizin çok engin olduğunu sanarız. O şarkıcı/grup iyi bir iş çıkardığında, ve o işiyle ünlü olduğunda hemen diğerlerini ezik konumuna sokar. Ve grubun artık iyi olmadığını savunuruz.. Para kazanıyorlar ya batıyo birilerine..
Radiohead dünyada neredeyse tüm otoriteler tarafından, pink floyd'dan sonra gelen iyi müzik oluşumu diyorlar.. Yaptığı müzikler devrim niteliğinde. Ama 500.000 $ 'dan aşağıda çıkmıyorlar.
Ha çıkmasınlar, hakediyorlar çünkü..[signature][hline]Yaşanmış hikayedir..
- Neee??
- Zıııııttt Erenköy..

[Bu mesaj nedanko tarafından 15 Ekim 2004 12:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nedanko, 14 Ekim 2004 13:40 tarihinde demiş ki:
Haha amatörmüş.. Tabii siz gençler bu kasediyle ünlü olduğunu bildiğiniz için size oyle geliyor.. Sizin yaşınız kadar müzik deneyimleri var.

30-40 falan herhalde grubun yaş ortalaması..

Yasınız kadar muzik deneyimleri var diyosunda.20 yasında adamım ben bunlarında yası 25-30 olsun hadi.
ne deneyimiymiş bu.
10 yasındamı kurdular grubu ?[signature][hline]Corbeau powers our uo
Sosyal ağlarda paylaş

Herzaman müzik geçmişi parlak olmayabilir.
Bi adamın elinde 10 sene boyunca bi gitar olur.O gitara çalışırsa ilerler,çalışmazsa sadece 10 sene boyunca gitarı olur.
Mor ve ötesi 10 sene çalışıpta bukadar yükselebildiyse ozaman çokta başarılı bi grup değiller.
Ben 5 senedir piyasada çalıyorum.Bu piyasada para kazanacaksan yada ünlü olacaksan;Ya şansın olacak,yada mükemmel çalacaksın.Yada ercan saatci dayın faaln olacak.İşte bukadar.[signature][hline]Korax, 27 Ağustos 2004 15:58 tarihinde Brook'a demiş ki:
Ayda görürsem affetmem.

_o_ _o_ _o_ _o_
..|.....|.....|.....|
./ ./ .../ .../
Tey,Tey,Teyyy..