Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HALKI ASKERLİKTEN SOĞUTMA BAŞLIĞI (goldbären-akit ortak yazı dizisi)

goldbären

Öne çıkan mesajlar

sigıl, ben 13 sene önce yaptım askerliği. o zaman da ampülcülerin ağababaları vardı iktidarda ama zihniyet hep aynıydı, asker 1960tan sonra hiçbir zaman Atatürk'ün ordusu olmadı. bunu da burada tartışacağım çok kişi var,biliyorum ama bu benim görüşüm. ben burada askeri falan savunmuyorum, yanlış anlaşılmasın. aksine bu ülkenin içinde bulunduğu durumun sorumlşusu en başta askerdir. bu kadar cemaat-pardon camia-, bu kadar liboş, bu kadar kürtçü(bunu da tartışır bir çokları benimle,sorarlar "kürtçü kim?"diye,sanki bilmiyorlarmış gibi,neyse varsın sorsunlar,ben böyle düşünüyorum)olur muydu? Atatürk'e ve onun yaptıklarına bu kadar uzaylı genç ve gencimsi tipler var olur muydu? olmazdı elbet. neyse, uykum var. yol yorgunuyum. konuşuruz goldcuğum sonra, sen canını sıkma. ben şerefsiz bir yarbay yüzünden subay olmaktan vazgeçmiştim, askerlik kurumunun çivisinin çıktığını ailemdeki subaylardan ve yakın arkadaşım olan subaylardan defalarca dinledim kendi yaşadıklarıma ilaveten. anlattıkların beni şaşırtmıyor. sen sadece alman gereken dersleri al kardeşim. bu ülke ne yazık ki böyle bir ülke işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...