Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Namazını Camide Kıl! Puanları Topla! Ödülü Kap!!!

aente

Öne çıkan mesajlar

EricCantona said:

Ya anlamadığım, Seydişehir Çevre Kültür Gençlik ve Sosyal Dayanışma Derneği'nin yaptığı organizasyon neden sizi geriyor ki?
Ardeth mesela direk hükümete atarlanmış, birisi gitse kiliseye giden çocuklara laptop hediye ediyorlarmış dese "any problem officer" fotolarını yapıştırıcaksınız direk...

İlginç kafalar yaşıyor yine insanlar...

Hatta bir ileri boyuta taşıyalım, Ardeth okumuş adamsın kur bi dernek, insanları küçük çocukları bilimsel açıdan geliştirmeye bilim adamı olmaya motive et sen de. Hatta yap böyle bişey ben de gelip gönüllü çalışayım?

Bilim adamı olmak bir meslek. Müslüman olmak da bir meslek ise haklısın. Adamlar milleti müslüman yapmak için bilgisayar dağıtıyor, rüşvet veriyor yani bunu mu savunmaya geldin buraya? Adamlar resmen şeker verip çocuk kandırma kafası yaşıyorlar, asıl sen bunları destekliyorsan ne kafası yaşıyorsun merak ettim.

Ayrıca kendi çapında sığ örnekler kurup beni nitelendirme ben din ayrımı yapmam ister Hristiyan olsun isterse Budist olsun fark etmez (gerçi budistler uğraşmaz herhalde böyle saçma şeylerle).

Hükümete de giydiririm tabi. Böyle olayların birer fiyasko olması gerekirken, devletten destek bile gördüğü durumlardayız. Kendi imkanları ile de yapmış olabilir ama yerel belediyeden destek aldıysalar da hiç şaşırmam. Hükümet bunları desteklemiyor sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

@Marty:
Misyonerlik çalışmaları yıllardır var bu ülkede,kimsenin kimseyi öldürdüğü de yok.

Diğer konuda ise konuyu tekrar okumanı ondan sonra bana cevap vermeni tavsiye ederim...

La daha yeni zirve yayınevi olayı oldu yuh be, futboldan bunları takip etmeye sıra gelmiyor tabii.

edit: afedersin, her faili meçhul gibi onu da ergenekon yapmıştı kusura bakma, özür dilerim gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha yeni dediğin Zirve yayınevi olayı 2007 tarihli, senin yeni duymanın sebebi yakın zamanda ergenekonla ilişkilendirilmiş olması yapılan saldırının.
Ve el insaf niye doğrudan müslümanlar suçlu oluyor bu tarz bir olayda?

http://www.cnnturk.com/2010/turkiye/08/23/hakkaride.camiden.cikan.imam.olduruldu/587523.0/index.html

Şurdaki haberi ele alarak da bu ülkede imamlara rahat yok hristiyanlar saldırıyor diye mi yorum yapmamız lazım?

Yine başlamış kişisel saldırılar aferin, e tamam hani istemiyorsanız başka insanların fikirlerini görmek yazmayalım da biz yazmayınca gerçekler değişip sizin istediğiniz forma girmeyecek.Azıcık kafalarınızı soktuğunuz kumdan dışarı çıkarıp okuyun biraz.

Konuya dönersek, yapılan şey yanlış tabiki. O yaştaki çocukların herhangi bir dine,siyasi görüşe veya başka bir şeye şu yada bu kullanılarak manipule edilmesi, çekilmesi son derece yanlış bişey. Psikolojik olarak uzun süre atlatamayacağı izler de bırakabilir insanda, aşırı dindar da olabilir dinden camiden nefret de edebilir.

Ama benim burda tepki gösterdiğim şey bu değil ki, bazı karakterlerin haberi bile okumadan gelişine ülkeye,hükümete,akp'ye sallamaya başlamış olması. Yani tamam sevmiyorsunuz adamları, ölseler arkalarından düğün yapıcaksınız tamam bu sizin fikriniz görüşünüz saygı gösteririm de herşeye böyle atlamayın itici oluyor artık. Kar yağdı kahrolsun AKP kafasından çıkın artık, haber konulmuş buraya biraz tirajikomik biraz eleştirilmesi gereken sıkıntılı bir durum, bunu tartışmak yerine gelişine ona buna sallamak saçma geliyor bana...
Sosyal ağlarda paylaş

cevap veremeyince hakarete girişme. al işte, söyledik müslümanların öldürüldüğü hristiyan papazı. boğazı kesilen var. rahip santoro var. psikopos var. var da var. onu geçtim, alevi diye öldürülenler de var gerçi, tonla.

ama müslümanlar adam öldürmez.

ben bu ülkede asıl müslümanlık yaptığı için öldürülen birini görmedim, gören var mı ?

müslümanlar baskı altında diye durudnuz yıllarca.

kalanınınsa hayat güvenliği yok.
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

Konuya dönersek, yapılan şey yanlış tabiki. O yaştaki çocukların herhangi bir dine,siyasi görüşe veya başka bir şeye şu yada bu kullanılarak manipule edilmesi, çekilmesi son derece yanlış bişey. Psikolojik olarak uzun süre atlatamayacağı izler de bırakabilir insanda, aşırı dindar da olabilir dinden camiden nefret de edebilir.

Kusura bakma ama daha önce yazdığın mesajdan pek de buna karşı olduğun anlamı çıkmıyor. "Kilise yapsa bişey demezsiniz ama" gibi vs dediğin şeyleri söylüyorum.

EricCantona said:

Ama benim burda tepki gösterdiğim şey bu değil ki, bazı karakterlerin haberi bile okumadan gelişine ülkeye,hükümete,akp'ye sallamaya başlamış olması. Yani tamam sevmiyorsunuz adamları, ölseler arkalarından düğün yapıcaksınız tamam bu sizin fikriniz görüşünüz saygı gösteririm de herşeye böyle atlamayın itici oluyor artık. Kar yağdı kahrolsun AKP kafasından çıkın artık, haber konulmuş buraya biraz tirajikomik biraz eleştirilmesi gereken sıkıntılı bir durum, bunu tartışmak yerine gelişine ona buna sallamak saçma geliyor bana...

Haberi okudum, bir derneğin yaptığının da gayet farkındayım. Fakat şuanki hükümet böyle şeyleri destekleyen bir hükümet. Desteklemeyi geçtim böyle bir olay ortaya çıktığı an o dernek kapatılmalı. Kendine müslüman diyen adam zaten şekerle çocuk kandırır gibi çocukları müslüman yapmaya çalışmaya utanmalı. Müslüman olan adamın bakış açısından da bir rezalet, olmayanın bakış açısından da. Buna engel olması gereken hükümet bunlara aferin derse tabi saydırırım. Hayır yani Ali Nesin'in açtığı matematik köyünü "aman orda çocuklara solculuk, dinsizlik aşılıyolardır şimdi hep de alkol içiyolarmış zaten" diye kapatmaya çalışıyorlar orası sadece son derece başarılı bir matematik okulu ama. Neyine laf etmeyeceğim bu hükümetin, neresini tutsan elinde kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...