Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigortası olmayan 213 lira ödeyecek

DoruK

Öne çıkan mesajlar

e sen de birebir tanımadığın insanların olduğu ortamda "O ZAMAN NİYE ÇIKIP DAVA AÇMIYOSUNUZ HA" gibi argümanlar kurarsan olacağı bu çok şaşırma. onlar konuşana laf atıyor da "o zaman niye chp dava açmadı" diye argüman mı olur ki zaten açmış da o ayrı mesela. insanların neden iyi olmadığı hakkında bir fikri var ve sunuyor amaç tartışmaksa bu fikirleri çürütmek için mantıklı şeyler söylenmesi lazım "chp kızmadı" geçerli bir argüman değil.
Sosyal ağlarda paylaş

@Ardeth
Bunlar çook eski haberler. :)Şu an konuştuğumuz zorunlu genel sigorta ile de ilgisi yok ayrıca. O günlerde daha çok emeklik yaşı ve prim ödeme gün sayılarına yönelik düzenlemeler tartışılıyordu. Genç emekli hayali içindeki insanlar rahatsızdı daha çok.:D

Neyse CHP'ninki daha güncelmiş. Onu da tartışalım.
Bak bu yasa değişikliği iyi olabilir 25 yaş üzeri ve okuyan insanları bu yasayla anne babalarının güvencelerine dahil edilmek istenmiş. Böyle bir düzenlemeye karşı çıktığım yok.

Ama dikkat edersen CHP'nin tavrında "zorunu sağlık sigortasını" bir haraç gibi görmek, tu kaka etmek yok. Tümden iptal ettirme gibi bir çaba hiç yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki tekrar soruyorum.

CHP, MHP, BDP bu partiler "70 milyon insanın sigortalı olması fikrine karşı çıkıyorlar mı?"

Çıkmıyorlar tabi ki yasadaki ufacık belki de %1'i bile etkileyecek bir kanun değişikliği önerisi vermişler ve siz öneriyi "Zorunlu GSS'ye tamamen karşı oldukları" şeklinde yorumluyorsunuz nedense.

Marty said:

adam sana "chp kızmadı" geçerli bir argüman değil diyor.
sen bu sefer, ama dikkat edersen chp kızmadı, diyosun. sdf

CHp bak şöyle şöyle yapmış geçmişte dediği için tekrar söyledim ben. Gerçi niye chpye odaklanıldı bunu da anlamadım genel olarak tüm muhalefeti kast etmiştim ses soluk çıkmıyor diye?
Sosyal ağlarda paylaş

ardethin mesajından sonra "şöyle şöyle şöyle olduğu için aslında güzel birşey bu" gibi birşeyle gelmişsindir diye merak edip okudum ben senin mesajını. tekrar chp dediğini görünce sıkıldım. şimdi yine chp mhp bdp diyosun.

chp ne önerisi vermiş vermemiş benim haberim bile yok. açıkçası umrumda da değil. kötünün iyisi bir parti diye bakarken gittikçe saçmalamış berbat bir parti haline geldi benim gözümde.

ben bu zorunlu saglık sigortasiyla bana giren cikana bakiyorum. yaptıkları sistemin tek kelimeyle berbat ve iyi niyetli olmadığını düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

bence hepimiz throine'in şu yazılanları algılama kapasitesi olduğu sanrısından uyanalım, yok öyle bir kabiliyeti.

insan aynı şeyi 1000 kere okuyor anlamıyor hala savunuyor, olmayınca olmuyor bırakın, yormayın kendinizi.

adam hala 30 lira vercen devlet sana bakcak işte daha ne ehe kafasında. şuraya harcadığınız saniyelere yazık.

Tamam abi ben pes ettim sen haklısın. :) Ben salağım, muhalefet partileri salak, benim gibi düşünenler salak.

AKP halkı soymak için bir tezgah kurmuş, kelle vergisi alıyor, haraç topluyor hiç kimse uyanmadı bu tezgahı ortaya çıkaramadı.

70 milyonun içinde bir tek sen uyanık çıktın da bizi aydınlattın. Böylece AKP'nin asıl niyetini görmüş olduk.

Sigorta mı? Zaten istemezük.. Ben zaten hiç hasta olmuyorum ki neyime gerek böyle bir yasa.

Teşekkürler aente. :)

edit: unutmuşum

VOTE FOR AENTE
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben hala sistemi çok iyi anlamadığım için yorum yapmıyorum sadece doktora öğrencisinin başına gelenler kötü baya bunu kabul etmek lazım.

eğer ki bu sistem ile benden aldıkları parayla parası olmayan insanlara bedava sigorta yapacaklarsa alsınlar seve seve veririm. Ama öyle bir durum yoksa (ki göstermelik bi kaç yüz kişiye sigorta yapmaktan bahsetmiyorum) onlara ne? Ben kendi sigortamı kendim yaptırırım zaten aldıkları deprem vergilerini bile deprem için kullanmayan bir devlete fazladan bir para vermeye niyetim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

sonra çıkıp sigortalar çok yetersiz, devlet hastaneleri çok kötü topladığınız onca parayı ne yaptınız deyince "arkadaşlar dünyanın her yerinde böyledir, toplanan vergiler ortak bir havuza konulur. biz onlarla okul açtık yol yaptık" falan derler utanmadan
Sosyal ağlarda paylaş

gelir tespiti haneye giren paraya göre yapılacak diyor ya hani. diyelim ki bekar evi. iki kişi yaşıyor bu insanlar aynı evde. biri çalışıyor diğeri ise işsiz yada okuyor hala ama 25 yaşından büyük, yada asgari ücretle çalışıyor. bu adamların gelir tespitini de haneye giren toplam paraya göre mi yapacaksın? ev arkadaşı çok para aldığı için çalışmayan yada asgari ücretle çalışan adamın primi de yüksek mi olacak?

yada öğrenci evini düşün. bi geliri yok adamların, ailelerinin yolladığıyla geçiniyorlar. ama 25 yaşından büyük olduğu için gss kapsamında. neye göre hesaplayacaksın bunun primini? geliri olmadığı için devlet ödeyecekse çok saçma, zira aynı durumda olup ailesinin yanında kalsaydı ailesinden alıyorsun çünkü o parayı.

diyelim ki 18 (yada 25) yaşını doldurmuş adam, dolayısıyla ailesi adama bakmakla yükümlü değil. ama örf, adet, duygusal bağ, vicdan vs herhangi bir sebeple çocuğuna bakmaya devam ediyor aile. çocuğun geliri yok yani hiçbir şekilde. bu adama ödeyemeyeceğini bile bile, isteği dışında sağlık sigortası yapıp parasını da ailesine ödetiyorsun. neresi mantıklı bunun?

bi araba dolusu daha senaryo üretilir farklı farklı istesen.

saçma ötesi şu anki haliyle bu yasa. detayları, uygulanış biçimi, nasıl işleyeceği hiçbir şekilde tam olarak düşünülmemiş yani.
Sosyal ağlarda paylaş

biliyorum zaten olmadığı işte ondan diyorum. benden aldıkları parayla adam gibi bişey yapmayacaklarsa ben kendi sigortamı yaptırırım daha iyi. yok ihtiyacı olanlara sigorta yapacaklarsa alsınlar hiç üzülmem ama dediğim gibi bu devlet deprem güvenliği konusunda yatırım yapması gerekirken deprem vergilerini başka şeylere harcadığını yüzsüz yüzsüz açıklamaktan çekinmeyen bir devlet. bi halt yapmaz bu parayla da bence
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Ben salağım, muhalefet partileri salak, benim gibi düşünenler salak. Yes

AKP halkı soymak için bir tezgah kurmuş, kelle vergisi alıyor Yes

70 milyonun içinde bir tek sen uyanık çıktın da bizi aydınlattın.No, çünkü sen tek uyanıık olduğunu sanıyorsun, diğer herkes karşı çıkıyor şurda, fail.

Sigorta mı? Zaten istemezük.. Ben zaten hiç hasta olmuyorum ki neyime gerek böyle bir yasa.

Sigorta olmasın diyen yok, sigortanın ödenme biçimi, özel sigortan olsa bile kafana silah dayanması, üstüne üstlük paranın ödeme kısmında, sende yoksa ailenden alırız, her türlü ipe ipe ödeyeceksin deniyor, buna itiraz ediyoruz ama kafan basmadı.

Teşekkürler aente. :)

Rica ederim.

edit: unutmuşum

VOTE FOR AENTE
Sosyal ağlarda paylaş

abi hala ihtiyacı olana vericekse alsın kafasındasın sen ama yasanın detaylarına bi bak istersen. art niyetliyim evet, ama nasıl olamayayım. şu maddeyi bi oku bakalım ne anlıyorsun sen bundan.

said:
Yol gideri, gündelik ve refakatçi giderleri
MADDE 65
Hekimin veya diş hekiminin muayene veya tedavi sonrası tıbben göreceği lüzum üzerine genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık hizmetinden yararlanmaları için muayene ve tedavi edildikleri yerleşim yeri dışına yapılan sevkinde, ayakta tedavilerde kendisinin ve bir kişi ile sınırlı olmak üzere refakatçisinin gidiş ve dönüş yol gideri ve gündelikleri; yatarak tedavilerde ise gidiş ve dönüş tarihleri için gündelikleri ile yol gideri Kurumca karşılanır. (Ek cümle: 17/1/2012-6270/8 md.) Kurum gerekli gördüğü hallerde bu fıkra gereğince kişilerin ulaşım hizmetlerini, hizmet satın alma ve kiralama gibi usullerle temin etmeye yetkilidir.
Genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin yatarak tedavileri sırasında, hekimin veya diş hekiminin tıbben göreceği lüzum üzerine yanında kalan refakatçinin yatak ve yemek giderleri bir kişi ile sınırlı olmak üzere Kurumca karşılanır.

ben ne anladığımı söyleyeyim sana. daha fazla yandaşa rant kapısı direk, başka da bişey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

abi hala ihtiyacı olana vericekse alsın kafasındasın sen ama yasanın detaylarına bi bak istersen. art niyetliyim evet, ama nasıl olamayayım. şu maddeyi bi oku bakalım ne anlıyorsun sen bundan.

said:
MADDE 65
Hekimin veya diş hekiminin muayene veya tedavi sonrası tıbben göreceği lüzum üzerine genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sağlık hizmetinden yararlanmaları için muayene ve tedavi edildikleri yerleşim yeri dışına yapılan sevkinde, ayakta tedavilerde kendisinin ve bir kişi ile sınırlı olmak üzere refakatçisinin gidiş ve dönüş yol gideri ve gündelikleri; yatarak tedavilerde ise gidiş ve dönüş tarihleri için gündelikleri ile yol gideri Kurumca karşılanır. (Ek cümle: 17/1/2012-6270/8 md.) Kurum gerekli gördüğü hallerde bu fıkra gereğince kişilerin ulaşım hizmetlerini, hizmet satın alma ve kiralama gibi usullerle temin etmeye yetkilidir.
Genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin yatarak tedavileri sırasında, hekimin veya diş hekiminin tıbben göreceği lüzum üzerine yanında kalan refakatçinin yatak ve yemek giderleri bir kişi ile sınırlı olmak üzere Kurumca karşılanır.

ben ne anladığımı söyleyeyim sana. daha fazla yandaşa rant kapısı direk, başka da bişey değil.

Haklısın çok art niyetli bir yasaymış, organ nakillerinde nakil edilecek organları uçakla/helikopterle götürmeye ne gerek var Ya da çok acil bir hastayı tedavi olacak yere en kısa zamanda götümeye?
Bir bakanın oğlu da helikoptercik almış bu iş için. Yandaşlara para kazandırmak evet.

Bırak parası neyse kendisi versin metro turizme atlasın hasta lol. Uçak kiralayacak parası yoksa da ölsün.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Aluriel said:

said:
MADDE 65

Haklısın çok art niyetli bir yasaymış, organ nakillerinde nakil edilecek organları uçakla/helikopterle götürmeye ne gerek var Ya da çok acil bir hastayı tedavi olacak yere en kısa zamanda götümeye?
Bir bakanın oğlu da helikoptercik almış bu iş için. Yandaşlara para kazandırmak evet.

Bırak parası neyse kendisi versin metro turizme atlasın hasta lol. Uçak kiralayacak parası yoksa da ölsün.

seni ciddiye alıp verdiğim son cevap olacak bu.

zaten organ nakli, hasta sevki şu an mevcut uygulamalar. oradaki bold kısım ise yeni eklenen kısım. kuruma bu zaten hali hazırdaki uygulamaların ötesinde, çok rahat bir biçimde art niyetle kullanılabilecek yetkiler veriyor. ama sen benim söylemek istediğimi çarpıtıp "hasta sevkini hastane yapmasın, hasta kendi imkanıyla gitsin"e getiriyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Neyi art niyetle kullanacak dostum söylesene?

Gerekli görüldüğü taktirde hastanın tüm yol, yemek masrafını biz karşılayacağız diyor? Nerede art niyet? Böyle bir hizmeti istemiyor musun?

Adamın cebinde parası yol parası yok ama acilen ameliyat olacak 1k km ötede sen bu adama bu imkan verilmesin mi diyorsun?

Organ bekliyor adam ama baktılar sağlık bakanlığının kendi jeti uçamıyor ya da başka bir hasta için meşgul. Böyle durumlarda dışarıdan hizmet almasın, hasta ölsün mü?
İhtiyacı olan tedaviyi zamanında almasın mı istiyorsun?

Hangisi art niyet?
İnsanlara böyle bir hizmet sunmak mı yoksa senin gibi böyle öküz altında buzağı arayıp, tavşana niyet çektirir gibi fal bakar gibi garip garip teoriler üretmek mi art niyet?
Sosyal ağlarda paylaş

benim anlamadığım nokta,sağlık hizmetleri sıfır ücretli olupta bunu sürdürebilen 10 tane ülke sayabilirmisiniz merak ediyorum,şu bu deyipte hele avrupa ve amerikadan örnek gösteripte çarpıtmayın,sizinki muhalefet belki ama hükümete,sizin düşündüklerinizin %80 i de ütopya anlıyormusunuz yani kusura bakmayın devlet 50 milyar lira yada dolar her neyse sağlık harcaması yapıyor,ben 10 senedir bağkur yatırıyorum,kaç para? 300 lira civarı,toplamda 1 yılda 3600x20 sene desen 72bin lira ama öyle hastalıklar varki düşman başına vermesin mevla,2-3 milyon lira harcanan hastalıklar var,yani akp yapıyor diye değil elinizi vicdanınıza koyun düşünün,bu şekilde sağlık sistemi yürümez ve bence hükümet en iyisini yapıyor,çünkü bir yerde sağlık sistemi çökerse,isyan çıkar yunanistandan beter oluruz maazallah
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

benim anlamadığım nokta,sağlık hizmetleri sıfır ücretli olupta bunu sürdürebilen 10 tane ülke sayabilirmisiniz merak ediyorum,şu bu deyipte hele avrupa ve amerikadan örnek gösteripte çarpıtmayın,sizinki muhalefet belki ama hükümete,sizin düşündüklerinizin %80 i de ütopya anlıyormusunuz yani kusura bakmayın devlet 50 milyar lira yada dolar her neyse sağlık harcaması yapıyor,ben 10 senedir bağkur yatırıyorum,kaç para? 300 lira civarı,toplamda 1 yılda 3600x20 sene desen 72bin lira ama öyle hastalıklar varki düşman başına vermesin mevla,2-3 milyon lira harcanan hastalıklar var,yani akp yapıyor diye değil elinizi vicdanınıza koyun düşünün,bu şekilde sağlık sistemi yürümez ve bence hükümet en iyisini yapıyor,çünkü bir yerde sağlık sistemi çökerse,isyan çıkar yunanistandan beter oluruz maazallah

http://www.humorlaugh.com/pictures/7_laughing_babies_pictures/450x359_1341-laughing_baby.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...