Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş Görüşmesi Sonrası...

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Evet iş görüşmesi topiclerimle sizleri trollemeye tam gaz devam ediyorum arkadaşlar=)

Bu iş görüşmelerine başladığımdan beri en çok istediğim yer konumuna geldi dün görüştüğüm yer. Tedarik Zinciri planlamada çalışacağım olursa inşallah. görüşmeyle ilgili kafama takılanlar var. yalnız önce görüşmelerin nasıl geçtiğini aktarayım;

Pazartesi sabah izmirden gebzeye gittim görüşme için.
İlkönce İK'cı bayanla görüştüm. beklentiler, ücret tecrübeler vs'den bahsettik. Hemen ardından Tedarik Planlama'nın şefi bayan geldi. Onunla da ne iş yapacağımdan, nasıl çalıştıklarından, sistemlerinden falan bahsettik, oldukça iyi bir izlenim bıraktığımı düşünüyorum. En son olarak da Tedarik bölümünün de içinde bulunduğu Üretim Planlama departmanının da müdürü olan adam geldi. Acelesi vardı, aceleyle nasıl anlattım bilmiyorum ama yanlış bir şey söylemediğimden eminim. Fakat en son adamın söylediği bir şey sinirimi bozdu "buralara kadar yorduk sizi kusura bakmayın". O sırada tabi ne anlama geliyor bu diye soramayacak kadar adamın acelesine takılmıştım.

neyse en son başka bir İK'cı bayan beni çıkışa kadar uğurladı (ilk görüştüğüm İK'cı ortalıkta yoktu). akşam izmire döndüm dolayısıyla.

herşey iyiydi benim açımdan fakat sadece bu adamın en son söylediği bende ağır sinir bozukluğu yarattı.

HERNEYSE

şimdi benimle ilk görüşen İK'cı bayana bir mail atmak istiyorum fakat emin değilim ne yazsam. yani işi ne kadar istediğimi yansıtacak bir mail yazsam bir adım öne çıkarım gibime geliyor.
fakat ne?

bi el atıverin be...=)
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Geçmiş o senden. Ararız bile dememiş adam. Yorduk kusura bakma demiş. Geçmiş olsun, yenisine sağlık.

hayır bunu anlamıyorum. daha görüşmelere benle başlamışlar ve dk 1 gol bir bunu söylüyor bana. yani daha iyi biri var onu alacaklar desem henüz o da belli değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında bu da olabilir. O cümle sonrası vereceğin tepkiyi yüzünden öyle bir okunur ki, işi ne kadar istediğini daha fazla anlatamazsın.

Bir stres mülakatı daha geçirmiş de olabilirsin. Neyse dur bakalım. Belki değişir herşey. :D

edik: üsttekini alıntılamışım ama çok post karışıyor araya emin olamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Tanıdık firma değildi ki zaten görüştüğüm kişi Hollandalıydı, salak saçma bir sürü soru sordu. Hatta kimisine beklediğimi cevabı vermedin falan demişti.

Daha önce süper geçti, bizim için çok olumlu diyen yerler almamıştı mesela, aramadılar bile hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence adresleri varsa hepsine mail atabilirsin. Yoksa sadece IK ciya atmanda olumlu.

Gorusmeden memnun oldugunu, sirkette calisma istegini belirtip, bana zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim gibilerinden bir cumleyle baglayabilirsin.

Cok mevkili bir is degilse basvurdugun, kendini agirdan satsan ne yazar piyasa adam kayniyor.

Adamin dedigine de cok takilma, seni denemek icinde demis olabilir o lafi.

Bu arada o kadar yoldan gelmissin, yol masraflarini odediler mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Olm ben şeyi anlamıyorum. İş görüşmesi sonrası niye izlenimlerinizi ya da işi ne kadar istediğiniz belirten bi mail atıyosunuz ki?

Standartlaştırmayın şu işi, en nefret ettiğim şey valla ben iş aramaya başlayana kadar klasikleşmesin plx. Ne kadar naza çekiyo barzo işverenler kendilerini be.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Olm ben şeyi anlamıyorum. İş görüşmesi sonrası niye izlenimlerinizi ya da işi ne kadar istediğiniz belirten bi mail atıyosunuz ki?

şöyle oluyor, adam diyor ki bu herif olmasa başkası olur. şu anda her ne kadar benim CV'im çoğu meslektaşıma göre iyi olsa da, beni almadığı için ellerini ayaklarına vurup ağlayacak hali yok.

dolayısıyla benim bir şekilde ben burdayım bu işi istiyorumu sokmam lazım bunların gözlerine. mesele bu. yeni mezunun çilesi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ee sen elin Personel denilen departmanini Insan Kaynaklari adi altinda goge cikarirsan olacagi bu.

Oturup ABD de ne varsa kopyaliyorlar, yok efendim arastirma yapilmis Thank you letter yollayanlarin ise alinma sansi yuzde bilmem kac daha fazlaymis. Bizimkilerde okuyor ayni makaleyi sonuc belli.

Ondan sonra sen gorusmeye gidiyorsun, sana bir olumsuz cevap atmaya bile useniyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

tesekkur maili yazilir, nezaket.

Son dönemde hortladı abi bu iş. Öncesinde her başvuru yapan kaba mıydı sdfsdgf.

Bence nezaket amaçlı birşey değil özünde. Kılıfı o sadece. Bi nevi "ben burdayım hacı arada kaynamasın" mı desem, öyle bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...