Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yapay Sperm !!!

jaffa

Öne çıkan mesajlar

Fareler üzerinde yapılan deney, testislerden alınan germ hücrelerinin laboratuvarda uygun şartlar yaratılarak sperm hücrelerine dönüştürülmesine dayanıyor.

Spermlerin ana hücresi olan germ hücreleri uygun ortam sağlandığında tıpkı vücuttaki gibi olgunlaşıp sperm haline geliyor. Yani, erkeğin kısırlık yaşadığı durumlarda sperm bağışına artık gerek kalmayacak

kökü yine erkekten alıncakmış ama işte vücudun sperme dönüştüremediği hücreleri doktor abiler halledicekmiş, sonrası tüp bebek olur muhtemelen
Sosyal ağlarda paylaş

epididim'den doku alınıyor. sonra kültürde olgunlaştırılıyo. sperm üretmesi stimüle ediliyo. erkeğin vücudunda artık problem neyse üretilemeyen sperm adamın dokusuna in vitro ürettiriliyo

çok çok daha ilkelini yapıyodum. direk epididimden parça alıyodu doktor veriyodu bana. içinden olgunlaşmamış sperm hücresini alıp 16-18 saat falan bekletip onu enjekte ediyodum yumurtaya.

bunlar o dokuyu alıp spermi kendileri üretecek. adamın spermi olacka yani
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar " said:

100-200 sene sonra savaşlar, ağır çalışma şartları, GDO-ilaç cart curt, toplumun yüklediği sorumluluklar, üzüntü-stres derken pek erkek kalmayacak zaten dünyada, kadınlar amazonlar gibi takılacak. Şimdiden hazırlığa başlamaları iyi olmuş

"Tatar " said:

üzüntü-stres derken pek erkek kalmayacak zaten dünyada,

"Tatar " said:

pek erkek kalmayacak zaten dünyada,

"Tatar " said:

erkek kalmayacak

BRB TIME MACHINE
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...