Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rakamlarla Türkiye'nin 8 Yılı

Lord_Argos

Öne çıkan mesajlar

dusuncelihayvan said:

Kaldı ki türkiye üretmeyen bir ülke, üretim tamamen bitmiş durumda.

ithalatınla ihracatın arasındaki fark bir konu, üretimin tamamen bitmesi bir diğer konu.

üretimi bitmiş, üretmeyen bir ülke 135 milyar dolar ihracat yapıyorsa ya senin kafan çok karışık ya da ne konuştuğunu bilmiyorsun. her halükarda bu noktada sorun sende.
Sosyal ağlarda paylaş

bu banka durumları ciddi felaket geçen okulun kantininde oturuyoruz elamanın biri geldi banka çalışanıymış, adam bize genç bilmem ne kartı vermeye çalışıyor, adamla biraz konuşunca normalde kart şatışında çalışmadığını ama bankanın kota koyduğunu kotayıda tutturamayınca işten izin alıp böle okula çıktığını öğrendik. Cidden devletin vantandaşı madur etmeyecek bi şekilde duruma el atması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

türkiye'de üretim olmadığı için yılda 135 milyar dolarlık üzüm, incir, fındık ve tütün satıyoruz zaten yurt dışına.

lol super bi kafaymis su

bi ithalatci gecen gun tek cumleyle turkiyenin dramini su sekilde ozetledi konferansta

"Amerikaya sattigim 2 gemi mermer bir kasa iphone kadar kazandirmiyor"

gercke boyle bisey iste

basbakan bitarafini yirtiyor "Fason uretim istemiyoruz artik" diye, hala tohumdu cekirdekti uzumdu

hammadde satisi asagininda asagisi hani petrol ile dogalgaz degilse sattigin

nihai urun satabilmemiz lazim cidden buyumek ve gelismek gibi bir hedefimiz varsa, pazarcida koyunden getirip findik satiyor, cekirdek satiyor
Sosyal ağlarda paylaş

PKK kimin sorunu? Sultanköy güzelleştirme derneği uğraşmayacak ya bu sorunla?

merak ediyorum AKP ne ile besliyor sizi? Nasıl bu kadar yalap şulap olabiliyorsunuz bunca doneye rağmen.

Aç google'la yaz bakalım 2010 ihracat ithalat rakamları diye.
İhracat ne olmuş, tarım üretim ne olmuş gör.

8 yaşındaki çocuk yapabilir bunu. Güveniyorum size, herhangi bir fikir edinememiş olsanız bile şu hayatta yine de insana doğuştan bahşedilen yetenekler ile bir şeyler becerebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

bi ithalatci gecen gun tek cumleyle turkiyenin dramini su sekilde ozetledi konferansta
"Amerikaya sattigim 2 gemi mermer bir kasa iphone kadar kazandirmiyor"

mermeri ocaktan çıkarıp, kesip, gemiye yükleyenlere amele deniyor yalnız. o amelelerin maaşlarını ödemek insanı ihracatçı yapmaz.

mermerle iphone karşılaştırması yapan insanlarla fazla takılma, köreltir seni öyle çevre. bize üretimimizi çeşitlendirecek, katma değeri yüksek ürünler geliştirecek, bunları satabilecek akıllı insanlar lazım. demedik ki "ihracatımız patladı, parayı koyacak yer bulamıyoruz."

bu başlıkta çok amele bir tartışma ortamı oluştu, ben gidiyorum hehe
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

PKK kimin sorunu? Sultanköy güzelleştirme derneği uğraşmayacak ya bu sorunla?

merak ediyorum AKP ne ile besliyor sizi? Nasıl bu kadar yalap şulap olabiliyorsunuz bunca doneye rağmen.

Aç google'la yaz bakalım 2010 ihracat ithalat rakamları diye.
İhracat ne olmuş, tarım üretim ne olmuş gör.

8 yaşındaki çocuk yapabilir bunu. Güveniyorum size, herhangi bir fikir edinememiş olsanız bile şu hayatta yine de insana doğuştan bahşedilen yetenekler ile bir şeyler becerebilirsiniz.

birincisi terbiyeli ol
ikincisi pederin mesleğinden dolayı bu konuda yeterli bilgim var ve neyin ne olduğunu biliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

hakaret yok. Varsa basarsın sağ da kırmızıya. "Demokrasi" var ya bu ülkede.

Bildiğinizi anlatın bıdırdamayın.

Hmm, diyorsanız ki medyanın sunduğu veriler yanlış. TÜİK yanlış veriler sunuyor, insanlar yanlış biliyor. Aslında rakamlar farklı

buyrun beyler,

devir sizin olduğu gibi önce siz konuşun.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Aluriel said:

dünya bor rezervlerini hepsi bizde !11!1

Dünya bor rezervlerinin hepsi bizde diyosun ama ara sokakta bi esnaf madenine girmemişsindir. Duyulduk bilindik madenleri görmüşsündür.

bi mahalle arasına gidip de iki kazma vuranınız da yoktur hani

borcuyum diyeniniz de tatava
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

hakaret yok. Varsa basarsın sağ da kırmızıya. "Demokrasi" var ya bu ülkede.

Bildiğinizi anlatın bıdırdamayın.

Hmm, diyorsanız ki medyanın sunduğu veriler yanlış. TÜİK yanlış veriler sunuyor, insanlar yanlış biliyor. Aslında rakamlar farklı

buyrun beyler,

devir sizin olduğu gibi önce siz konuşun.

ya ne zamandır postlarını takip ediyorum

sende böle bi türk sevdası
hani bok olsa peşinden koşarım

tripleri falan

nedir olayın çok merak ediyorum, hiç bir konuda türk malı bişeye toz kondurmuyosun ya
Sosyal ağlarda paylaş

PKK ile olayin zerre alakasi yok, TUIK verilerine ve meclis komisyon tutanaklari ile dogrulanmis ana sebep araci kurumlarin etik disi faaliyetleridir tamamen

ureticiden son derece dusuk fiyata alinan eti rekor fiyatlara satmaya kasiyorlar, rekabet kurulu gundeminede alinmis bir konu bu su anda, incelemeler cidden tamamlaninca hukumetin eski agirtoplarindan birilerine yakin spekulator sorunuda aciga cikicak ortaya (basbakan et konusunda taviz vermek istemiyor su anda, kisisel olarak cok kizdigi bir mesele et fiyatlarinin bu sekil artmasi)

terore bolgede 1980 den beri hakim, 1990 lardaki kadar kotu bir durum yok su anda, PKK kisa surede unutulup ustu ortulebilicek koyler yerine ses getiricek karakol baskinlarina agirlik vermis durumda o yuzden teror algisi bu donemde daha yuksek

ha bide ithal et yasgainin kalkmasi ile bir gecede zengin olanlar var, konteynerleri akdenizde bekletip ertesi gun yurda sokanlar filan, o konuda gayet kilit

herzamanki gibi ustu ortulucek ama en azindan bunun sorumlusu olan akplilileri bir daha siayset sahnesinde goremiycez unakatin efendi gibi, adli ceza verilmesine izin vermesede ceza kesme konusunda cok efektif adamdir RTE

ha ama teror vurgusuda et balik kurumu tarafindan ortaya atilmis bisey, buyuk ihtimal gazeteden okudun o haberi, kendi beceriksizligini ortmek icin "efendim turkiyede 40 milyon koyun vardi, 22 milyona dustu o yuzden et fiyatlari artti" gibi sacma sapan bi aciklama yaptilar 1-2 ay once

teror nedeni ile buyukbas hayvan sayisinda bir azalma mevcut degil, bolgede kucukbas hayvan besiciliginde bir daralma mevcut ancak bugun kasapta fahis fiyata satilanda koyun eti degil kuzu ve dana etidir cunki hane halki kirmizi et tercihlerinde 2010 verilerine gore dana ve kuzu eti agirlik teskil etmektedir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...